Aké reproduktory od JBL sa hodia pre outdoor použitie? Poznáme odpoveď!

Aké reproduktory od JBL sa hodia pre outdoor použitie? Poznáme odpoveď!

Ľudia, ktorí si radi vychutnávajú vysokú kvalitu zvuku, poznajú značku JBL. Nejeden „audiofil“ má vo svojej domácnosti niektorý z ich produktov. Sú však aj ľudia, ktorí sa neradi vzdávajú kvalitnej reprodukcie mimo domov. A to či už pri športovej aktivite, večierku s priateľmi alebo len tak pri posedení pod šírym nebom. Pre všetky audio-outdoorové činnosti existuje riešenie práve od renomovanej značky JBL. Čo Vám môže tento svetový gigant ponúknuť? To sa dočítate o niekoľko riadkov nižšie.
Kvalitné produkty pochádzajú z mnohoročných skúseností
     A tých má americká spoločnosť JBL, ktorých názov skrýva meno jej zakladateľa Jamesa Bullougha Lansinga, požehnane. Tradícia spoločnosti siaha až do roku 1946, ktorý je taktiež oficiálnym rokom jej založenia. V roku 1969 dokonca produkty JBL ozvučovali festival vo Woodstocku. V súčasnosti JBL prináša špičkový zvuk na tak významných akciách, ako je americký Super Bowl alebo odovzdávanie cien Grammy. Skrátka a jednoducho – za svojich takmer 46 rokov pôsobnosti si spoločnosť JBL vydobyla miesto na špičke audio-reprodukčného sveta. A teraz svoje skúsenosti využila pri konštrukcii nových prenosných reproduktorov, ktoré využijete nielen doma, ale aj vonku v prírode.

Pre tých, čo chcú maximálnu hlasitosť bez straty kvality.....
     ...je pripravená druhá generácia obľúbeného prenosného reproduktora JBL Flip II. Tá dokazuje, že aj výborné veci je možné ešte vylepšiť. A vďaka tomu sa môže pýšiť ocenením z veľtrhu CES v Las Vegas z roku 2014. Doménou týchto reproduktorov je štýlový design v kombinácii s prvotriednou reprodukciou zvuku. JBL Flip II totiž znie výnimočne takmer v každom prostredí.

JBL Flip 2

JBL Flip II je nabitý maximom technológií
     Konektivitu mu zaisťujú štandardy bezdrôtovej komunikácie Bluetooth. Vďaka technológii NFC je párovanie s telefónom záležitosťou okamihu. Nezabudlo sa ani na klasický prenos signálu káblom. Flip II je totiž vybavený aj 3,5 mm vstupom a Vášmu chytrému telefónu dokáže taktiež sekundovať čoby bezdrôtovému handsfree. A nielen to. V JBL mysleli okrem kvality hudobnej reprodukcie, taktiež na kvalitu telefónnych hovorov. Funkcia SoundClear® potláča šum a ozveny a z Flipu II tak vytvára nástroj pre nerušenú a čistú konverzáciu. Mobilitu potom zaisťuje vstavaný Li-lon akumulátor o kapacite 2 000 mAh s výdržou až 5 hodín nepretržitého hrania.

Neprehliadnite:
Fotoreportáž HighEnd Slovakia 2014
Kvalita zvuku na prvom mieste
     O tú sa starajú rovnako ako v predošlých generáciách dva 40 mm meniče. Tie však teraz dosahujú výkon 2x6 W, čo je o 20% nárast výkonu oproti predchádzajúcemu modelu. Meniče dopĺňa basový port, ktorý zaisťuje čisté podanie nízkych frekvencií. To ocení každý, kto si rád vychutnáva mohutné basy. Maximálna hladina akustického tlaku je 86 dB, čo pri uvážení veľkosti 160 mm na dĺžku, 62 mm v priemere a cca 350g hmotnosti je ohromujúca – lepšie povedané ohlušujúca hodnota. Potrebujete snáď viac dôvodov, prečo zvoliť práve reproduktory JBL Flip II? Ešte skôr, ako začnete robiť unáhlené závery, poďte sa s nami pozrieť na ďalšie skvosty z „dielne“ spoločnosti JBL.

JBL Flip 2

Pre tých, čo netúžia po neohrozenom hudobníkovi ...
     .... je tu menší a ľahší reproduktor JBL Clip. Na prvý pohľad Vás iste zaujme karabínka, ktorá tvorí s jeho telom jednoliaty kus. Vďaka nemu je možné ho pripnúť kamkoľvek a užívať si obľúbenú hudbu pri akejkoľvek aktivite. Ďalšia, nanajvýš užitočná vlastnosť tela, je jeho dvojitá konštrukcia z odolného plastu, ktorá chráni elektroniku zvnútra. To z Clipu robí veľmi húževnatého spoločníka. Môžete tak naplno športovať, bez toho aby ste sa museli báť o svoj cenný zdroj hudby.

JBL Clip

Ani malé telo nie je dôvodom pre kompromisy

     Takáto je filozofia firmy JBL. Aj napriek veľmi kompaktným rozmerom a hmotnosti 150 g nechýba Clipu kvalita zvukovej reprodukcie. Stará sa o ňu menič o výkone 3,2 W a frekvenčnom rozsahu 160 – 20 000 Hz. Vďaka vstavanému 600mAh akumulátoru Vás dokáže motivovať obľúbenou hudbou až po dobu 5 hodín. A rovnako ako u vyššie popísaného Flipu II, taktiež konektivita Clipu je skutočne bohatá. Tradičný 3,5 mm jack, ktorý sa vďaka premyslenej drážke na zadnej strane reproduktora nezamotá, Bluetooth podporujúci všetky bežné štandardy a mikrofón pre využitie handsfree. Skrátka a jednoducho – veľa muziky v malom balení.

JBL Clip

Kde zohnať JBL za výhodné ceny?
     Zo sortimentu JBL si vyberie každý, kto nechce nechávať svoju obľúbenú muziku doma, ale podeliť sa o ňu s okolím vo veľmi vysokej kvalite. Výhodne sa dajú oba reproduktory kúpiť v e-shope www.vzdy.sk, kde sú k ponuke za ceny 49€ za model Clip a 79€ za model Flip II.
comments powered by Disqus