Baristi testovali kávovary Ariete

Baristi testovali kávovary Ariete

Nie je to tak dávno, čo sme navštívili pražiareň kávy značky Ebenica. Tentoraz sme tam neboli za účelom sa oboznamovania, ako sa správne pripravuje káva či postupu praženia kávy, aj keď posledné menované sme tiež videli. Teraz nám baristi mali otestovať pákové espresso kávovary a penič na mlieko značky Ariete.

Ariete Ebenica
Spolu so zástupcami značky priamo z Talianska nám profesionálny baristi mali povedať pripomienky k dostupnému sortimentu kávovarov značky Ariete. V konečnom dôsledku sa otestovala desiatka modelov a dá sa povedať, že viac menej všetky dopadli nad očakávanie dobre. Však aj pri uvádzaní na trh nám otestovali model Vintage a boli s ním spokojní, rovnako my, ako aj veľa užívateľov.


Ariete Ebenica

Ako dopadlo testovanie?
Prezradíme vám jedno malé tajomstvo. Všetky kávovary značky Ariete majú zhodnú pumpu, ktorá dosahuje ideálny tlak 15 barov a každá táto pumpa sa pýši originálnym talianskym pôvodom. To baristi vychválili, že tieto kompresory sú perfektné a podávajú výborné výsledky. A to sa týka aj úplne najlacnejších kávovarov. Ak sa vám náhodou nevytvorí hustý kvalitný krém na vrchu kávy, nie je to chyba kávovaru, je to skôr chyba kávy. A ani nie tak kávy, ale skôr ako je pomletá. To sme si tiež otestovali niektoré kávovary musia mať na hrubšie pomletú kávu a niektoré zas na jemnejšie. Je to individálne model od modelu. Preto je dobré, nekupovať mletú kávu, ale zrnkovú a doma si ju pomlieť na vami preferovanú jemnosť.

Neprehliadnite:
Značka Ariete prináša na český a slovenský trh skvosty nie len talianskej kuchyne


Ariete Ebenica


Najviac prekvapili skôr tie cenovo dostupnejšie kávovary, ako tie drahšie. Za danú cenu ponúkajú skvelé výsledky. Tie drahšie sú zas pre ľudí, ktorí si dávajú aj záležať na dizajne, či majú preferenciu parnej trysky či speňovača mlieka. Nejaké extra pripomienky tam neboli. Skôr prekvapil aj speňovač mlieka, ktorý sme aj my testovali v minulosti. Boli sme milo prekvapení tým, že dokázal speniť aj sójové mlieko. Tentoraz sme odskúšali bezlaktózové mlieko. A spenilo sa za studena tiež. Ledva sa dve kocky cukru cez tú penu predrali.


Ariete Ebenica


V skutočnosti, žiaden kávovar značky Ariete vo výslednom testovaní baristami neprepadol, skôr naopak bol týmito odborníkmi odporúčaný. Nás toto hodnotenie teší a sme radi, že máme tieto skvelé výrobky v ponuke.

Ariete Ebenica
Ariete Ebenica

Neprehliadnite:
Testovali sme horúce novinky ARIETE, espresso kávovar a penič mlieka Vintage
comments powered by Disqus