Testovali sme horúce novinky ARIETE, espresso kávovar a penič mlieka Vintage

Testovali sme horúce novinky ARIETE, espresso kávovar a penič mlieka Vintage

Bol štvrtok 18.3., skorá poobedňajšia hodina, keď sa objavil kuriér známej prepravnej spoločnosti a odovzdal nám v sklade zásielku z Talianska. Aká bola naša radosť po zistení, že sme práve dostali na stôl netrpezlivo očakávané vzorky espresso kávovaru a peniča na mlieko modelovej rady Ariete Vintage.
Tento renomovaný, taliansky  výrobca elektrospotrebičov práve uvádza na trh nový koncept prístrojov na prípravu nápojov a podľa môjho názoru sa mu skvele podarilo spojiť účelnosť a trendový štýl moderného dizajnu domácností. Oblé tvary, skvelé vypracovanie každého detailu, retro prvky a jemné pastelové farby, je to čo charakterizuje každý jeden produkt zo série Vintage.

Ariete Vintage

Vzorky sme, spolu s kolegami, okamžite rozbalili a hneď prvé dojmy nás utvrdili v tom, že dizajnéri Ariete odviedli neskutočne dobrú prácu. Espresso kávovar nás ohromil svojou krásou a kompaktnosťou, dokonca aj precíznym vypracovaním zadných partií, čo v prípade týchto prístrojov je zjav prinajmenšom ojedinelý. Penič na mlieko si so svojím väčším bratom nemá čo vytýkať.

Ariete Vintage

Okamžite sme sa spojili s naším dvorným dodávateľom kávy, firmou Ebenica Coffee a dohodli sme sa na testovaní týchto krásavcov na nasledujúci deň. Hneď ráno nás privítal majiteľ Marek a jeho kolega - certifikovaný barista Andrej, ktorý sa baristike učil u baristického trénera pôsobiaceho v ďalekej Austrálii.

Neprehliadnite:
Značka Ariete prináša na český a slovenský trh skvosty nie len talianskej kuchyne
Ariete Vintage

Vybalené, pripravené a zapojené. Odnímateľnú nádobu na vodu sme vypláchli a naplnili filtrovanou vodou z karafy. Tu už sa barista Andrej s nadšením a plný očakávaní ujíma svojej povinnosti odborne posúdiť espresso kávovar Ariete Vintage. Hneď na úvod opakuje známe pravidlo, že tieto stroje je nutné pred prvým použitím „prepláchnuť“ a „odvzdušniť“, zapne prístroj, svetelné kontrolky žmurknú a ich jemne červené svetlo hlási, že stroj sa nahrieva. Nasleduje nastavenie do parného režimu, aby sa mohol celý vnútorný systém odvzdušniť a prepláchnuť, nahrievanie sledujeme na teplomery, ktorý dominuje na paneli stroja, ale je prehľadný a názorný v tom, že optimálne teploty pre jednotlivé režimy sú sympaticky a jednoznačne označené.    

Ariete Vintage

Preplach cez trysku prebehol bez komplikácií a konečne prichádza tá chvíľa, kedy môžeme začať s prípravou prvých šálok kávy. K retro kávovaru sme na testovanie vybrali aj "modernú retro" kávu Gurmánka, ktorej šálky sa na kávovare Ariete cítili ako doma.

Hotovo. Dočkali sme sa. Aj z obrázkov môžete vidieť, že výsledné espresso je presne také ako má byť, ja môžem potvrdiť, že káva chutila skvele, crema (=pena) bola hustá, vysoká a bohatá. Pochvalným a uznanlivým pokývaním hlavou  aj Andrej uznáva, že tento malý krásavec vie spraviť výbornú kávu a potvrdzuje starú známu pravdu, že Taliani sú v tomto ohľade skutoční odborníci.

Ariete Vintage

Následne Andrej vyskúšal aj funkčnosť trysky na napenenie mlieka a výsledok bol opäť výborný.

Neprehliadnite:
Kvalitné spenené mlieko za každých okolností
To už sme sa ale chystali podrobiť skúške aj druhý prístroj z rady Vinatage, penič mlieka. Pekný dizajn, jednoduché ovládanie troch funkcií jedným tlačidlom.  My sme zvolili napenenie mlieka. Intuitívny a jednoduchý postup nás samotných prekvapil: vybrať priehľadné veko, naliať plnotučné mlieko po vyznačenú rysku vnútri nepriľnavej nádoby, zatvoriť veko, zapnúť stroj. Po malej chvíľke zhasla kontrolka, čo signalizovalo dokončenie napenenia. Výsledok fantastický, dokonca natoľko, že naši hostitelia začali reálne uvažovať o používaní tohto peniča Ariete na svojich prezentáciách.

Ariete Vintage

Záverom si dovolím ešte raz s uznaním zložiť poklonu tým, ktorí sa podieľali na výrobe kávovaru a peniča Vintage od Ariete, nakoľko sa im podarilo vytvoriť dizajnovo aj funkčne skvelé produkty.

Už teraz sa tešíme na ďalšie testovanie, lebo do série Vintage od Ariete patrí aj jedinečná rýchlovarná kanvica a prístroj na prípravu filtrovanej kávy s plne digitálnym displayom. Veríme, že uvidíme v reále aj ďalšie dve farby modelového radu Vintage, lebo okrem svetlej zelenej, ktorú sme testovali dnes, bude celé portfólio dostupné aj v jemnej fialovej a béžovej.

Ariete Vintage
comments powered by Disqus