4 jednoduché kroky k výberu zastrihávača vlasov a fúzov

4 jednoduché kroky k výberu zastrihávača vlasov a fúzov

Rozhliadate sa po novom zastrihávači, s ktorým budete mať možnosť perfektne sebe alebo komukoľvek z rodiny či priateľov upraviť vlasy a fúzy? V tom prípade by ste sa mali zoznámiť so 4 parametrami, podľa ktorých je vhodné vyberať, aby Vám prístroj posúžil podľa Vašich predstáv.
Premyslite si, čo od strojčeka očakávate
      Príslušenstvo ku strojčeku si zvoľte podľa toho, čo chcete so strojčekom zastrihávať – či vlasy, alebo fúzy.

     Čo nie je dobré podceňovať, je vode odolnosť a umývateľnosť strojčeka. Nepredpokladáme, že by sa snáď so zastrihávačom niekto púšťal do vane plnej vody, ale ku kontaktu s vodou môže pri úprave vlasov či fúzov jednoducho dôjsť. Pokiaľ si chcete byť istí, že ani v takomto prípade sa Vášmu strojčeku nič nestane, rozhodne si vyberte niektorý z vodeodolných – lepšie sa taktiež udržujú čisté. Majte pritom na pamäti rozdiel medzi strojčekom vodeodolným a umývateľným – ten prvý znesie vodu akúkoľvek, ten druhý môžeme vodou opláchnuť, ale inak je určený pre používanie nasucho.

Remington R5150

     Nemôžeme v súvislosti so zastrihávačmi nespomenúť tie hygienické, najmä tie od spoločnosti Remington, ktoré sú špičkou na trhu. Akéhokoľvek zastrihávanie chĺpkov vyčnievajúcich z nosov, uší alebo obočia je s nimi veľmi jednoduché a okrem hygieny je ich použitie taktiež podmienené estetikou. Hygienický zastrihávač  sa teda môže stať aj perfektným darčekom napríklad pre mužov stredného veku a taktiež aj pokročilejšieho, ktorých trápia problémy s nepekne vytŕčajúcimi chĺpkami. Poslúžiť môže aj na detailnú úpravu strniska v hore dostupných miestach.

Neprehliadnite:
Jak vybírat dárek pro muže? Praktický návod i několik dárkových tipů Remington
     Úplnou jedničkou z našej ponuky je zastrihávač vlasov Remington HC5880 Indestructible. Ako už jeho názov napovedá, je takmer nezničiteľný a s výkonom super magnetického DC motora 7,4V dostane takmer profesionálnu starostlivosť. Za motor by výrobca možno dal aj ruku do ohňa, zatiaľ na ňho ponúka 10 rokov záruky. Strojček je určený k pravidelnému a dlhodobému používaniu a jeho odolnosť je zaručená výrobou z takých materiálov, z akých sa bežne vyrábajú štíty alebo čelné sklá automobilov.

Remington HC5880

Zistite výdrž batérie strojčeka
     Rozdiel medzi jednotlivými zastrihávačmi je aj v dĺžke výdrže batérie a jej nabíjania. Zrejme nikto by neocenil strojček, ktorý sa bude pol dňa nabíjať a behom 10 minút používania bude opäť vyžadovať dobíjanie. V našej ponuke nájdete rôzne zastrihávače s rôznymi batériami a je iba na Vašom rozhodnutí a zvážení, či Vám bude stačiť strojček s výdržou batérie 40, 60, alebo až 120 minút. V každom páde doporučujeme lítiové batérie, ktoré sa vyznačujú dlhšou životnosťou.

     Dôležitá je taktiež voľba medzi sieťovou a akumulátorovou batériou. Je medzi nimi rozdiel v tom, či musíme mať strojček pri používaní zapojený do siete, alebo je dostatočná energia naakumulovaná v batérii.

Aký materiál nožov vybrať
     Zastrihávače sa samozrejme líšia taktiež vo svojom prevedení, najmä potom v materiáloch použitých na čepeliach noža. Najčastejšími variantami sú titán, keramika a nerezová oceľ. Všetky tieto materiály sú tvrdé a odolné voči korózii. Pre tých, ktorí chcú strojček používať dlho a často, je najlepšou voľbou titán. Nože z neho vyrobené sú umývateľné pod vodou a samo ostriace. Oceľové nože sa nedajú umývať pod vodou a časom sa otupia, ale bežnému užívateľovi, ktorý nepotrebuje strojček používať denne, skvele stačí.  Rovnako tak môžu úplne vyhovovať aj keramické nože, ktoré sú síce samo ostriace ako tie titánové, ale nedajú sa umývať pod vodou.

Neprehliadnite:
Legendárne značky - Remington - časť. 6
Remington MB4040

Zvážte pomer cena/kvalita výrobku
     Okrem troch spomínaných parametrov, na ktorých môžete smelo postaviť svoj výber zastrihávača vlasov či fúzov, sú samozrejme aj ďalšie hľadiská, podľa ktorých môžete strojček zhodnotiť a zvoliť. Je vhodné porovnať cenu aj kvalitu výrobku, ktorých pridané hodnoty, napríklad ako rýchlo sa batéria strojčeka nabije na maximum, celkový výkon, variabilita najrôznejších nástavcov, rozmery a hmotnosť, zložitosť ovládania, možnosť údržby, prípadne samo ostriace čepele ako napríklad pri modeli Remington MB4555 Touch Control, USB nabíjanie, proti sklzová rukoväť a mnoho ďalších.

Remington PG6070

Nepodceňujte výber zastrihávača, môže Vám slúžiť roky
     Najdôležitejšie kritéria výberu – Vaše očakávania, výdrž batérie, materiál nožov a finančné možnosti – dobre si ich premyslite. Dobre vybraný strojček Vám môže preukázať dlhodobú a perfektnú službu. Je pochopiteľné, že s každým ďalším vylepšením prichádza aj vyššia cena, a tak určite zvážte aj to, aké vychytávky od strojčeka ešte požadujete a bez čoho už sa obídete.

Remington HC5880

     Pokiaľ si nebudete istí s výberom ani po prečítaní týchto rád, neváhajte a spýtajte sa nás na konkrétne modely zastrihávačov. Spolu výber stopercentne zvládneme !
comments powered by Disqus