5 chorôb, ktoré pomôže zmierniť inhalácia

5 chorôb, ktoré pomôže zmierniť inhalácia

V období zvýšeného výskytu chrípok a ďalších ochorení vírusového pôvodu sa začíname zaujímať o spôsoby, ako im predchádzať alebo ich priebeh aspoň zmierniť. Jednou z možností je aj inhalácia, ktorá je stará skoro ako ľudstvo samo. Ste zvedaví, čo všetko dokáže? Prezradíme na nasledujúcich riadkoch.
5 chorôb, Laica

Alergia
Najrôznejšie druhy alergie trápia, podľa posledných štatistík, zhruba každého druhého obyvateľa Európskej únie. Samotné alergické ochorenie vzniká neprimeranou reakciou organizmu a aktiváciou určitej skupiny imunoglobulínov pri kontakte so špecifickým alergénom. V súčasnej dobe ich registrujeme približne 500!

Medzi základné alergické prejavy patrí nádcha, kýchanie, svrbenie očí, zápal spojiviek, kašeľ, astma, dýchavičnosť, vyrážky, ekzém, žihľavka, opuchy kože a slizníc, bolesti brucha, hnačky alebo zvracanie. V krajnom prípade môže postihnutý prekonať aj anafylaktický šok. Ako priebeh alergickej reakcie zmierniť? Vhodným spôsobom je inhalácia pomocou moderných inhalátorov Laica.

Ak trpíte alergiou na pele či plesne, inhalujte celoročne a intenzívne inhaláciu do svojho liečebného programu zaraďte najmä v období vykurovacej a peľovej sezóny. Ideálne je, ak sa v tomto období budete inhalácii venovať dvakrát, prípadne i trikrát denne po dobu 10 až 20 minút.

Neprehliadnite:
Čo sa deje s telom pri alergii a ako vám môže pomôcť prenosný inhalátor?
Astma
Astmou nazývame chronické zápalové ochorenie dýchacích ciest, ktoré sa prejavuje záchvatmi dýchavičnosti, sipením, kašľom alebo zvieraním na hrudníku najmä v noci a nad ránom. Počet pacientov s astmou navyše neustále narastá. Pokiaľ sa s touto nepríjemnou chronickou chorobou tiež stretávate, zaraďte do svojho liečebného programu pravidelnú inhaláciu.

Pri astme je potrebné zohľadniť prínosy najmä studenej inhalácie. Tú vám poskytnú nielen kompresorové, ale aj ultrazvukové inhalátory Laica. Tieto prístroje dokážu vytvárať aerosólové častice veľkosti od 5 mikrometrov až po 2,5 mikrometrov. Všeobecne platí, že čím menšie častice, tým hlbšie do tela prenikajú.

5 chorôb, Laica

Chronická obštrukčná choroba pľúc (CHOCHP)
Chronické zápalové ochorenie, vyvolané najmä vdychovaním škodlivých látok (napr. tabakového dymu), trápi značnú časť populácie. Zápal, ktorý v tele chorobu vyvoláva, má mnoho nepriaznivých dôsledkov najmä na priedušky, kde spôsobuje ich zužovanie (chronickú bronchitídu) alebo pľúcne tkanivo, kde dochádza k jeho zániku (emfyzém pľúc).

Tí, ktorí CHOCHP trpia, by mali inhalácii venovať úplne zásadnú pozornosť. Dôležité sú nielen správne zvolené roztoky, ale najmä vhodná technika inhalácie, ktorá môže chorému výrazným spôsobom uľaviť. Pacienti by v tomto prípade mali inhalovať niekoľkokrát denne.

Neprehliadnite:
Skráťte dobu rekonvalescencie na minimum!
Prechladnutie a chrípka
Ročne na chrípku ochorie zhruba milión obyvateľov. Vysoké teploty, bolesti svalov a kĺbov, ale aj ďalšie sprievodné príznaky sužujú každoročne deti i dospelých. Okrem chrípky sú značne nepríjemné aj ďalšie sezónne ochorenia, ktoré sprevádza celková únava, schvátenosť, nádcha a kašeľ.

Aby ste minimalizovali riziko prepuknutia týchto chorôb alebo súvisiacich zdravotných komplikácií, je dobré pravidelne inhalovať od jesene do jari a intenzívnejšie potom proces inhalácie zaradiť predovšetkým v obdobiach rôznych epidémií.

Správne inhalovanie umožňuje prekonať nepríjemné príznaky (napr. ppomínanú nádchu alebo upchatý nos) rýchlejšie a navyše táto metóda zabezpečuje vysoký komfort počas samotného procesu, čo ocenia predovšetkým rodičia menších detí alebo staršie osoby.

5 chorôb, Laica

Cystická fibróza
Cystickou fibrózou u nás trpí niekoľko stoviek ľudí. Pre nich choroba znamená značný zásah do života. Kvôli hrozbe infekcií navyše pre pacientov platia prísne hygienické opatrenia a dokonca musia pravidelne inhalovať a cvičiť. A práve inhalácia je šetrný a nesmierne účinný spôsob, ako jedincom s cystickou fibrózou uľaviť. Treba podotknúť, že v tomto prípade zaberie inhalácie pacientom aj niekoľko hodín denne. Jej účinok je ale nepopierateľný.

Neprehliadnite:
Alergici, máme pre vás 5 tipov, ako prežiť peľovú sezónu.
Dôležitá je správna technika a pravidelnosť
Ak trpíte niektorou z vyššie uvedených chorôb alebo sa snažíte robiť všetko pre to, aby ste jej predchádzali, je obstaranie kvalitného inhalátora Laica správnou voľbou. Ešte pred tým ako s touto účinnou technikou začnete, osvojte si základné princípy a spôsoby inhalácie a zistite, aké roztoky budú vhodné pre vaše dýchacie cesty. Jedine tak môžete využiť potenciál inhalátorov Laica na maximum.
comments powered by Disqus