5 najčastejších dezinformácií o prenose nového korona vírusu

5 najčastejších dezinformácií o prenose nového korona vírusu

Od prvého prípadu nákazy novým korona vírusom prešiel už takmer rok. Odvtedy sme sa o ňom dozvedeli mnoho pravdivých informácií a faktov, ktoré pomohli v identifikovaní tohto škodcu a nastolení potrebných opatrení (do istej miery) zmierňujúcich dôsledky nákazy, ale aj množstvo mýtov. Ani dnes však nie sú informácie a názory na prenos a ochranu jednotné. Aké sú teda fakty?
AirFree

1. Klasické rúško vás ochráni pred nákazou korona vírusom
Štandardná chirurgická maska vás pred koronavírusom neochráni. Väčšina rúšok nie je navrhnutá tak, aby dokázala zablokovať mikroskopické častice ako sú vírusy.

2. Je menšia pravdepodobnosť, že sa nakazíte korona vírusom ako chrípkou
Existuje veľa mýtov o tom, že vďaka tomu, že sa korona vírus šíri blízkym kontaktom, tak je menej pravdepodobné, že sa nakazíte. To nie je pravda.

3. Domáce zvieratá môžu byť prenášačom korona vírusu
Aj napriek tomu, že existuje niekoľko málo prípadov, kedy bol vírus zaznamenaný u zvierat, neexistuje žiaden dôkaz o infikovaní človeka práve interakciou s infikovaným zvieraťom.

Neprehliadnite:
Všetko o Airfree
4. Jedlo z čínskej reštaurácie a balíky z Číny sú infikované
Áno, Čína je prvotným ohniskom nákazy novým korona vírusom, ktorý sa dokáže udržať aj na rôznych povrchoch. Mimo ľudský organizmus však dokáže prežiť len veľmi krátko. To je hlavný dôvod, prečo by sme sa nemali obávať nákazy pri preberaní balíka z Číny, ktorý k nám cestoval mesiac či dva. To isté platí o jedle, no tam je riziko ešte viac eliminované napríklad varením.

5. Sušiaky na ruky môžu vírus zahubiť
Sušenie rúk vírus nezabije, ak sa nachádza na pokožke.

Buďte ostražití a zaveďte preventívne opatrenia
Ak ste sa rozhodli nespoliehať sa na informácie z vonku a chceli by ste vziať svoje zdravie do vlastných rúk, existujú spôsoby, ako to dosiahnuť. Jedným z hlavných odporúčaní v prípade, že chcete eliminovať množenie vírusov v uzavretých priestoroch je použitie čističky / sterilizátora vzduchu Airfree. Aj napriek tomu, že žiadna čistička vzduchu na trhu nie je 100%-nou zárukou, že sa nenakazíte, no riziko nákazy sa výrazne znižuje. Čistička / sterilizátor vzduchu Airfree pomôže spáliť mikroskopické vírusy nachádzajúce sa vo vzduchu, čím výrazne znižuje pravdepodobnosť jeho vdýchnutia alebo usadzovania sa na akomkoľvek povrchu. Okrem toho bola čistička / sterilizátor vzduchu úspešne testovaný v súvislosti s likvidáciou vírusov deaktivovyných teplom:

AirFree
Dúfame, že tento článok vám pomohol objasniť fakty o tom, ako funguje prenos korona vírusov. V dnešnom digitálnom svete, v ktorom sa informácie šíria rýchlosťou blesku sa rôzne médiá, chtiac či nechtiac, stávajú prostredníkmi pri šírení mýtov. Preto je veľmi dôležité spoliehať sa na vlastný úsudok a dôkladne rozlišovať pravdu od nejasných, vágnych či zavádzajúcich informácií.
comments powered by Disqus