5 Nápojov, ktorým by ste sa mali v lete vyhnúť

5 Nápojov, ktorým by ste sa mali v lete vyhnúť

Vidina rýchleho osvieženia môže byť v lete zradná. V nasledujúcich riadkoch sme pre vás preto pripravili 5 druhov nápojov, ktoré nám v letných horúčavách viac škodia ako pomáhajú. Tí, ktorí sa bojíte, že sa medzi nimi nachádza obľúbené letné pivko, vaša obava je na mieste. Napriek tomu vám dáme tip ako si v lete bez obáv vychutnať vaše vychladené pivečko. Teraz už poďme na náš zoznam nápojov, ktoré nie sú v lete ideálne.
1. Radler
Za radler je považovaný nápoj zložený z 50% z piva a z 50% z ovocnej limonády. Pivo je zložka, ktorá má na svedomí alkohol a ovocná limonáda za cukor, pričom alkohol a cukor sú najväčší nepriatelia hydratácie vášho tela. Ak si už chcete vychutnať svoj obľúbený radler, vyberajte ten bez cukru a ideálne aj bez alkoholu. Otázkou je, či to ešte vôbec bude radler?!

Laica

2 Pivo

Vychladené letné pivo je súčasťou našej kultúry, preto by sme si nedovolili vám ho zakázať. Treba mať však na pamäti, že pivo pôsobí ako diuretikum, teda vás núti častejšie navštevovať toaletu. Pri pití piva, teda máme pocit, že vypijeme veľa tekutín, ešte viac ich však potom vylúčime. Preto si popri pití piva nezabudnite dať aj pohár vody.

Laica

3 Káva
Kofeín je ďalším veľkým nepriateľom hydratácie. Avšak dôležité je si povedať, že nie je káva ako káva. Až pri káve s obsahom nad 300 mg kofeínu, môžeme hovoriť o stave, kedy vás káva dehydruje. Bežné espresso obsahuje približne 80 mg kofeínu.

Neprehliadnite:
Filtračná fľaša Flow’n go: chutná, čistá a zdravá voda kdekoľvek potrebujete
4 Energetické nápoje
Energy drinky sú určené na šport, prípadne na prebudenie organizmu v práci. Rozhodne nie sú určené na bežný pitný režim. Platí pri nich podobné pravidlo ako pri káve. V rozumnej miere nespôsobujú dehydratáciu. Určite však vyberajte tie, ktoré majú nízky, prípadne žiadny obsah cukru.

Laica

5. Studená voda
Teplota vody, ktorú pijete je taktiež dôležitá. V lete máme tendenciu piť chladnejšie a chladnejšie nápoje, voda nie je výnimkou. Studená voda však spôsobuje, že vaše telo začne vydávať veľké množstvo energie, aby vyrovnalo teplotu studenej vody na teplotu tela. Studená voda tiež zužuje cievy, horšie preto prepravuje kyslík do našich orgánov a svalov. V lete by ste teda mali piť vodu v primeranej teplote.
Laica

Ako na pitný režim v lete?
Počuli ste už o filtrácii vody? Laica je talianský špecialista na filtráciu vody a pred nedávnom prišiel na trh s filtračnou fľašou Laica Flow´n go. Vodu máte s touto  fľašou vždy po ruke, je pripravená okamžite na pitie, takže ani v prípadoch, kedy vás prepadne smäd, nemusíte na prefiltrovanie vody dlho čakať. Táto filtračná fľaša skrýva pod uzáverom patentovaný filter FastDisk, ktorý obsahuje aktívny uhlík.  Filtráciou sa z vody odstráni nepríjemný chlór a voda je pripravená ku konzumácii. A treba podotknúť, že chutí naozaj výborne.
comments powered by Disqus