Ako „pripraviť“ vzduch u vás doma pred príchodom bábätka?

Ako „pripraviť“ vzduch u vás doma pred príchodom bábätka?

Starostlivosť o dieťa začína v maminom brušku. Budúce mamičky toho počas dlhých mesiacov tehotenstva majú na pleciach naozaj mnoho. Často preto nezostáva čas zamyslieť sa aj nad kvalitou ovzdušia u vás doma. Preto prichádzame s riešením čistého vzduchu pre váš domov, do ktorého s radosťou privítate váš prírastok. Očakávanie narodenia dieťaťa so sebou prináša mnoho zmiešaných emócií cez šťastie, očakávanie až po úzkosť. Bude to chlapec alebo dievča? Ako bude vyzerať? Na koho sa bude podobať? Ale predovšetkým, bude moje dieťa zdravé?
Táto obava často vedie u mnohých budúcich mamičiek k zameraniu sa na stravu a na to, čo jedia. Tehotné ženy sa preto zvyčajne starajú o to, aby mali primeranú stravu a aby sa vyhýbali kontaktu s tabakom a alkoholickými nápojmi, aby nijakým spôsobom neohrozili plod. Budúce mamičky však musia venovať zvýšenú pozornosť aj kvalite ovzdušia v prostredí, v ktorom sa pohybujú.

AirFree

Keď sa tabak vyskytuje v ovzduší a môže ovplyvniť plod, je možné, aby sa aj iné inhalovateľné látky vedeli vydať na rovnakú cestu a dostať sa až k plodu? Posledné štúdie ukazujú, že odpoveď na túto otázku je áno. Medzi škodlivé prvky, ktoré môžu byť prenášané placentou, patria niektoré typy aeroalergénov, čo sú látky nachádzajúce sa vo vzduchu, ktoré sú zodpovedné za vyvolanie alergií u náchylných jedincov. Teda, ak plod príde do styku s týmito látkami vyvolávajúcimi alergie, môže dôjsť k zvýšenej citlivosti ešte pred narodením, čo vedie k počiatočnej alergickej reakcii. Je dôležité vziať do úvahy kvalitu ovzdušia, ktorý tehotná žena dýcha, pretože ten môže mať vplyv nielen na jej zdravie, ale aj na zdravie dieťaťa, ktoré nosí pod srdcom. V posledných rokoch bol na celom svete nárast alergií konštantný. Odborníci sa zhodujú na tom, že väčšina alergií je získaných už počas prvých rokov života. Preventívne opatrenia ešte pred narodením bábätka môžu byť preto veľmi prospešné. Britská štúdia skutočne dokázala, že deti náchylné na astmu mali znížené respiračné príznaky, keď boli prijaté preventívne opatrenia na zabránenie vystaveniu alergénom v období pred a po narodení. To dokazuje, že prostredie s nižším množstvom alergických látok je zdravšie aj pre dieťa.

Ako zabezpečiť zdravé prostredie pre dieťa?
Keďže prvé alergické reakcie sa vyskytujú v prvých rokoch života, je mimoriadne dôležité starať sa o kvalitu ovzdušia, ktorý dieťa v tomto štádiu dýcha. Je dokázané, že u detí (do jedného roka), ktoré boli vystavené zvýšenému množstvu roztočov, je 4,8-krát vyššia pravdepodobnosť vzniku astmy. Takže, čím je väčší počet roztočov, s ktorými prišlo dieťa do kontaktu, tým skôr sa môžu objaviť prejavy astmy. Alergie môžu taktiež spôsobiť veľkú nepohodu a narušiť spánok dieťaťa. Spánok nie je dôležitý len ako odpočinok, ale je veľmi dôležitý aj pre asimiláciu vedomostí a vývoj mozgu dieťaťa. Navyše sa počas spánku intenzívnejšie uvoľňujú rastové hormóny. Zlepšenie kvality vzduchu, ktorý vaše dieťa dýcha, môže zaručiť pokojnejšie noci pre nich aj pre vás ako rodičov.

Neprehliadnite:
8 žien dostalo možnosť vyskúšať čističku vzduchu Airfree: ako dopadlo testovanie?
Nižšie sú uvedené niektoré opatrenia na udržanie zdravého životného prostredia pre dieťa. Osobitá pozornosť by sa mala venovať prípadom astmy v rodine. Napríklad:
- ak spozorujete prítomnosť plesne na povrchoch u vás doma, okamžite ju vyčistite a pórovité materiály, ktoré boli znečistené, odstráňte;
- posteľná bielizeň sa musí prať minimálne pri 60°C a pravidelne v období nepresahujúcom 7-10 dní, čo pomáha eliminovať roztoče;
- nepoužívajte vankúše či páperové prikrývky;
- obmedzte nábytok ktorý sa nedá ľahko čistiť a ktorý hromadí veľa prachu;
- vyhýbajte sa kobercom;
- vyhýbajte sa plyšovým zvieratkám v detskej postieľke;
- vyvarujte sa hromadeniu vlhkosti v izbe;
- udržujte izbu čo najčistejšiu, aby ste redukovali počet roztočov, húb, baktérií a zvieracích chlpov;
- na udržanie optimálnej kvality vzduchu v prostredí používajte čističku vzduchu.

AirFree

Čistička-sterilizátor vzduchu Airfree zabezpečí v miestnosti bezpečný vzduch pre vás aj vaše ratolesti. Vzduch v čističke sterilizuje, ochladí a čistý vracia do miestnosti. Jej vzhľad je vhodný do každej miestnosti a predovšetkým jej chod je úplne tichý a bezúdržbový, takže sa nemusíte obávať, či zapadne do detskej izby. Airfree môže byť skvelým doplnkom a neodmysliteľným pomocníkom v boji proti baktériám, plesniam, mikroorganizmom a vírusom!

V Airfree veríme, že rozumiete potrebe kvalitného ovzdušia pre prichádzajúce bábätko a urobíte všetky potrebné kroky k tomu, aby ste vašej očakávanej ratolesti zabezpečili čo možno najvyššiu kvalitu vzduchu. O jej ďalších výhodách pre vaše zdravie sa dočítate v tomto článku.
comments powered by Disqus