Čističky vzduchu Airfree majú predpoklad ničiť obávané korona vírusy

Čističky vzduchu Airfree majú predpoklad ničiť obávané korona vírusy

Podľa vyjadrenia rešpektovaného britského portálu pre alergikov Allergybestbuys existujú na svete dva druhy čističiek vzduchu, ktoré majú potenciál ničiť nebezpečné vírusy vrátane obávaného korona vírusu SARS-CoV-2. Jednou z nich je aj značka čističiek a sterilizátorov vzduchu predávaná na českom a slovenskom trhu Airfree, ktorá pracuje s patentovanou termodynamickou technológiou TSS.
Ako funguje TSS?
Patentovaná termodynamická technológia TSS Airfree je založená na 100% prírodnom princípe, v rámci ktorého nasáva kontaminovaný vzduch prostredníctvom konvenčného prúdenia do keramického jadra, kde sa ohrieva na 200 °C. Vďaka tejto vysokej teplote čistička vzduchu Airfree ničí až 99% všetkých mikroorganizmov a alergénov vrátane baktérií, vírusov, spór plesní, roztočov a peľov, ktoré každoročne trápia nemalé percento alergikov.

AirFree

Zákazníci sa pýtajú
Na spomínanom britskom magazíne sa zákazníci opýtali, či naozaj existuje čistička vzduchu, ktorá má potenciál zničiť nebezpečný vírus SARS-CoV-2. Portál na otázky klientov odpovedal, že podľa jeho názoru dokonca existujú dva typy čističiek, z ktorých jednou je práve značka sterilizátorov Airfree.

Tá totiž vírusy a baktérie nefiltruje, naopak, úplne ich ničí a eliminuje vysokým teplom. Pre uľahčenie predstavy o tom, čo sa v jadre čističky deje, je možné použiť ilustráciu „vriaceho“ vzduchu, ktorý vírusy a mikroorganizmy okamžite ničí.

Neprehliadnite:
Čističky vzduchu ako prevencia proti ochoreniam – naozaj fungujú?
Vírusy z rodu korona, kam patrí aj spomínaný SARS-CoV-2, sa vyznačujú pozitívnou polaritou a veľkosťou okolo 120 nanometrov (len pre porovnanie- ľudský vlas má 42 000 – 95 000 nanometrov, zrnko prachu 1000 až 100 000 nanometrov). Ich názov je odvodený od charakteristického usporiadania povrchových štruktúr lipidového obalu v tvare slnečnej koróny.

Doplnkové riešenie bez nutnosti náročnej údržby
Čističky a sterilizátory vzduchu Airfree nevyžadujú žiadnu zvláštnu údržbu ani špeciálne filtre. O všetko sa postará spomínaná inovatívna termodynamická technológia. Ich prevádzka je úplne bezpečná, tichá a bez nežiadúcich vedľajších účinkov (napríklad, zmeny vo vlhkosti alebo teplote vzduchu v miestnosti). V každom prípade je ale potrebné na týchto moderných pomocníkov nazerať ako na doplnkové, nie ako na konečné riešenie eliminácie počtu nebezpečných vírusov a baktérií v miestnostiach.
comments powered by Disqus