Čistý a zdravý vzduch v miestnostiach  – základ zdravia

Čistý a zdravý vzduch v miestnostiach – základ zdravia

Väčšina z nás trávi svoje dni v uzavretých priestoroch, ktoré sa málo, respektíve nedostatočne vetrajú. Vďaka tomu sú ideálnym prostredím, kde sa koncentrujú alergény a patogény ako vírusy a baktérie. Však to poznáte sami - do práce príde kýchajúci kolega s opuchnutým nosom a do druhého dňa ste s ním na jednej nádchovej lodi. Nádcha, čiže vírusová kvapôčková infekcia (okrem iných napríklad aj korona vírus), je však to najmenej, čo sa môže počas období chrípok či nádchy do našich pľúc dostať. Vzduch v nevetraných miestnostiach s vysokou fluktuáciou ľudí býva nezriedka zaplnený rozmanitými alergénmi, vírusmi, mikróbmi alebo spórami plesní. Pravidelné vdychovanie týchto častíc so sebou však môže niesť veľmi negatívne a žiaľ aj trvalé následky pre naše zdravie. Niektoré plesne sa napríklad vyznačujú vysokou karcinogenitou.
Čističky vzduchu
Vhodným riešením pre tieto priestory môže byť čistička vzduchu. Väčšina ľudí si pri tejto predstave vybaví napríklad prístroj fungujúci na princípe „vysávača na čistenie vzduchu filtráciou“ . Ten aktívne nasáva vzduch, ktorý následne prechádza filtrom. Táto predstava nie je ďaleko od pravdy. Čističky s HEPA filtrom takto skutočne fungujú. Čo však ľudia často nevedia, je fakt, že sa tak nečistoty, vírusy a baktérie v stroji kumulujú. V miestnosti nám potom vzniká časovaná bomba, ktorá môže vybuchnúť pri najbližšej výmene filtrov. Navyše postupným zanášaním filtrov sa znižuje ich účinnosť, zvyšuje hlučnosť a rastie energetická náročnosť. Nie vždy tomu však musí byť tak.

Základ Zdravia, Airfree

Moderné riešenie

Odpoveďou na vyššie spomenutý problém sú napríklad čističky/sterilizátory od spoločnosti Airfree s TSS – termodynamickým sterilizačným systémom. Tie garantujú až 99,99% redukciu organických častíc a to všetko bez použitia mechanických filtrov alebo dodatočných náplní. Tento proces funguje na princípe keramického sterilizátora a prirodzenej cirkulácie vzduchu. Nemusíte sa tak báť zbytočného hluku. Vzduch skrátka prejde čističkou – sterilizátorom, kde sú pri teplote 200°C organické alergény a patogény degradované na neškodné anorganické látky. Funguje to na podobnom princípe, ako keď pôrodné baby v minulosti prevarovali vodu. Veľmi dobre vedeli, že jedine po kontakte s vysokou teplotou bude životodarná tekutina a používaná textília skutočne sterilizovaná - aj keď vtedy, samozrejme, nemali ani poňatia o nebezpečných mikroorganizmoch.

Rozmanité využitie
Čističky – sterilizátory vzduchu AIRFREE využijete v širokej plejáde vnútorných priestorov. Svoje využitie nájdu v domácnostiach, kanceláriách, verejných budovách, školách, hoteloch, zdravotníckych zariadeniach, komerčných priestoroch, skladoch, archívoch alebo poľnohospodárskych budovách. Podľa využitia by ste taktiež mali dimenzovať požadovaný prístroj. Ten sa môže líšiť príkonom či schopnosťou recyklácie vzduchu v rozmanitých priestoroch. Môžete si vybrať z rôznych dizajnov, materiálov (plast a nerez), modelov pre miestnosti od 16m2 do  80m2, umiestnenia na podlahu ako aj upevnenia na stenu, s alebo bez antistresového svetla či mnohých farebných variant.
comments powered by Disqus