Filtračná kanvica LAICA ako ochranca spotrebiteľov i prírody. Zoznámte sa, prosím!

Filtračná kanvica LAICA ako ochranca spotrebiteľov i prírody. Zoznámte sa, prosím!

Ďalšia zbytočnosť do domácnosti alebo moderný a nesmierne štýlový doplnok, bez ktorého si už nedokážete predstaviť prípravu lahodných pokrmov, obľúbených nápojov, kávy či čaju? To je otázka, ktorú si položí pravdepodobne každý spotrebiteľ stojaci pred rozhodnutím, či si má zadovážiť filtračnú kanvicu alebo nie. A pretože vám chceme toto rozhodnutie uľahčiť, pripravili sme pre vás dnešný článok. Dozviete sa v ňom, prečo sú filtračné kanvice LAICA spoločníkom, bez ktorého sa v budúcnosti nezaobídete.

Kde sa vzala, tu sa vzala LAICA

LAICA (čítajte “lajka”) nemá nič spoločné s prvým živým tvorom na obežnej dráhe. Vo svojej podstate je ale rovnako pokroková. Jedná sa totiž o svetoznámu firmu založenú v Taliansku v roku 1974. Jej hlavné sídlo nájdete v meste Vicenza, asi 70 kilometrov západne od preslávených Benátok. Firma disponuje mnohoročnými skúsenosťami v oblasti filtrácie vody, výroby produktov starostlivosti o telo a kuchynských spotrebičov. Napríklad spomínané filtračné kanvice LAICA vyrába už viac ako 20 rokov! Pochváliť sa môže nielen patentovanou technológiou, ale tiež svetovým certifikátom zdravotnej nezávadnosti.


Laica

Neprehliadnite:
Hvězda YouTube Denis Kubík odpovídá na naše otázky: Jak se mu pracuje v novém studiu a neplánuje náhodou kariéru kadeřníka?

8x lacnejšia voda ako v PET fľaši

Filtračná kanvica LAICA navyše pracuje so špeciálnymi Bi-flux filtrami, ktoré sú 100% sterilizované pomocou procesu beta-radiácie. Tieto filtre zvládnu prefiltrovať 150 litrov vody, čo je presne sto klasických balených 1,5 litrových fliaš. Voda z filtračnej kanvice je v konečnom dôsledku 8x lacnejšia ako voda v PET fľašiach. Keď k tomu pripočítate ešte taliansky dizajn, dôraz na ekológiu a cenovú dostupnosť, neexistuje dôvod, prečo by sa jedna z nich nemohla stať súčasťou vašej domácnosti.

LAICA ako ochranca spotrebiteľov i životného prostredia

Zdá sa vám toto tvrdenie príliš odvážne? Presvedčíme vás o opaku! Začať ale musíme pri obyčajnej vode, ktorá nám tečie z kohútika. Na niektorých miestach Slovenskej republiky sa jej kvalita dá porovnať s dojčenskou vodou v PET fľašiach, inde je kvalita o poznanie horšia. Neexistuje však zdroj pitnej vody, ktorý by nás priamo ohrozoval na zdraví alebo dokonca živote. Mnohým z nás ale voda z kohútika príliš “nevonia”. A to doslova. Môže za to najmä chlór, síran hlinitý a polyfosforečnany, ktorými sa u nás voda čistí. A to pochopiteľne zanechá určité stopy a typický zápach, ktorý mnohí z nás jednoducho neznesú.

Laica

Neprehliadnite:
Rozhovor s vietnamskou YouTuberskou kráskou Stylewithme: Je terčem xenofobů nebo si Českou republiku oblíbila?

Spoločník šetriaci vašu peňaženku

A práve tu prichádzajú na scénu filtračné kanvice LAICA. Tie zbavia vodu tvrdosti, chlóru či železitej príchute a dokonca ju dokážu vhodne upraviť tak, aby neprišla o dôležité živiny a minerály. Jej použitie potom dostáva omnoho širší význam. Takto upravená voda je vhodná nielen na priamu konzumáciu, ale tiež na prípravu pokrmov, do varných kanvíc či kávovarov, ktorým predlžuje životnosť. Spotrebiteľ tak získa spoľahlivého spoločníka, ktorý šetrí nielen jeho zdravie, ale tiež peňaženku a životné prostredie.

Zdravý životný štýl ide ruka v ruke s pitným režimom

Viete, koľko vhodných tekutín  (čistá voda, bylinné čaje a pod.) musíte denne vypiť? Pokiaľ si spomínate na poučku zo školy, ktorá hovorí o dvoch, prípadne dva a pol litroch, trochu vás poopravíme. Nadmerný, rovnako ako nedostatočný, príjem vody môže narobiť v tele človeka poriadnu neplechu. Preto je dobré držať sa jednoduchého pravidla, ktoré hovorí, že množstvo potrebných tekutín pre dospelého človeka bez nadváhy by malo byť 40 ml/1kg hmotnosti/1 deň. Ich príjem by ste mali vhodne rozdeliť do celého dňa. Pokiaľ celý deň na pitný režim zabúdate a večer vypijete kanvicu čaju, nielen že sa vám bude zle zaspávať, ale tiež zaťažíte ľadviny viac, ako je zdravé. O nočných návštevách toalety ani nehovoriac.

Neprehliadnite:
Jak vybírat dárek pro muže? Praktický návod i několik dárkových tipů Remington

#dobavodova prichádza

Preto je dobré myslieť na pitný režim počas celého dňa a priebežne tekutiny dopĺňať. Pokiaľ je totiž telo dehydratované, komplikácie a problémy nenechajú na seba dlho čakať. I s týmto problémom vám elegantne pomôžu filtračné kanvice LAICA. V domácnosti či v kancelárii budete mať totiž neustále k dispozícii kvalitnú vodu zbavenú ťažkých kovov, ako sú olovo, zinok a meď, niektorých herbicídov a pesticídov. Filtračné kanvice LAICA presvedčia i tých najväčších odporcov vody z vodovodu a zatraktívnia, či dokonca navýšia ich spotrebu. Aby sme vám ale netvrdili niečo, čo sme ani neodskúšali, prečítajte si, ako dopadlo naše druhé testovanie filtračných kanvíc LAICA. A pokiaľ sme vás presvedčili, pridajte sa k našej najnovšej kampani #dobavodova, ktorú sme pre vás spustili na našom Instagrame a Facebooku.

comments powered by Disqus