Homedics IPL – ako funguje

Homedics IPL – ako funguje

Homedics IPL-HH170 Epilátor Duo Pro je unikátny prístroj, ktorý v sebe spája najmodernejší spôsob epilácie a neinvazívneho ošetrenia pokožky. Už po niekoľkých ošetreniach s ním môžete omladiť a zregenerovať pleť, zbaviť sa otravných chĺpkov, vrások, škvŕn, žiliek a ďalších drobných vád na kráse. Zaujíma vás, ako tento prístroj funguje a čo od neho môžete ako užívateľ očakávať? V nasledujúcich riadkoch sa vám práve na to pokúsime odpovedať.
Čo je to Homedics IPL Duo Pro a ako funguje?
IPL Duo Pro v sebe spája technológiu intenzívneho pulzného svetla (Intense Pulse Light – IPL) a fotorejuvenizácie (omladenia pokožky metódou pulzného svetla). Prístroj využíva zdokonalenú metódu fluorescenčnej technológie AFT (Advanced Fluorescence Technology) a predstavuje najrýchlejší a bezbolestný spôsob epilácie a ošetrenia pokožky. IPL Duo Pro je potrebné  používať opakovane. Viditeľné výsledky dosiahnete po minimálne 7 ošetreniach – záleží na type pokožky.

IPL HH170

Ako IPL Duo Pro konkrétne pracuje? Energiu pulzného svetla vstrebáva melanín v korienku každého chĺpku a zahrieva ho tak. Týmto spôsobom dôjde pulzmi k poškodeniu cibuľky chĺpku, čo vedie k samovoľnému vypadávaniu ochlpenia. Vďaka IPL Duo Pro získate hladkú a prirodzene sviežu pokožku. Výsledky používania prístroja sú kumulatívne – s každým ďalším ošetrením sa bude znižovať miera rastu ochlpenia. Žiadne IPL síce negarantuje, že vám chĺpky prestanú rásť  navždy, ale pri pravidelnom použití stoja jeho výsledky rozhodne za to.

Je pre vás Homedics IPL Duo Pro vhodný?
Ošetrenie pokožky s IPL Duo Pro je nielen  jednoduché, pohodlné a rýchle, ale tiež veľmi šetrné. O jeho bezpečnosti svedčí aj to, že ho môžete bez obáv používať aj na tvár. Prístroj vám ponúka celkom 5 intenzít osvetlenia, pričom pri nižších intenzitách (1–3) je ho možné používať až 2× týždenne. Pokiaľ zvolíte vyššiu intenzitu (4–5), doporučujeme medzi jednotlivými ošetreniami dodržať odstup štrnásť dní. Pokiaľ chcete dosiahnuť skutočne viditeľné zmeny kvality pokožky, ošetrujte pokožku počas dvanásť týždňov a následne vyhodnoťte.

Neprehliadnite:
Homedics ako technologický inovátor
IPL HH170

Prístroj najrýchlejšie funguje pri tmavšom ochlpení, zvlášť u vyšších kontrastov medzi farbou pokožky a chĺpkov. Pre hnedšiu a tmavú farbu pokožky a tmavé chĺpky nie je IPL Duo Pro vhodný. Pokiaľ to s prístrojom skúsite, iste oceníte jeho užívateľskú prívetivosť – ovláda sa jednoducho pomocou veľkého kruhového tlačidla. Pre zaistenie plného kontaktu epilačného okienka s pokožkou je prístroj vybavený senzorom.

Aké faktory ovplyvňujú rast ochlpenia?
Aby ste s používaním prístroja IPL Duo Pro dosiahli maximálny efekt, je užitočné vedieť základne faktory, ktoré majú na rast chĺpok vplyv. Rast ochlpenia a vlasov prebieha v niekoľkých fázach, ktoré sa opakujú. Hlavnou rastovou fázou je anagén, prechodovou fázou katagén a oddychovou fázou telogén. Na ľudskom tele se nachádza zhruba 4 800 000 chĺpkov a 85 % z nich je vždy v hlavnej rastovej fáze. IPL Duo Pro je nejvhodnejšie používať práve v tejto fáze, pretože folikula je najhlbšie v pokožke a energia svetla môže preniknúť až k nej, zahriať ju a zničiť chĺpok. V domácich podmienkach ale samozrejme nie je možné zistiť, v ktorej fáze sa ten ktorý chĺpok nachádza, preto nezostáva nič iné ako epilovať, epilovať a epilovať... Práve z tohto dôvodu je dôležité opakovať ošetrenie prístrojom IPL Duo Pro v doporučovaných intervaloch – tak budete mať istotu, že zasiahnete takmer všetky chĺpky v rastovej fáze.

IPL HH170

Prístroj IPL-HH170 Epilátor Duo Pro môžete bez obáv použiť na všetkých miestach svojho tela. Nezabudnite, že pre viditeľné výsledky je potrebné ošetrenie prístrojom aplikovať opakovane. Je to šikovný pomocník, ktorý vám aj napriek vyššej cene nakoniec ušetrí veľa peňazí (a bolestivých zákrokov). Nemusíte si kupovať žiadne ďalšie epilačné prípravky, gély alebo chodiť na epilačné procedúry. IPL Duo Pro je všetkým, čo potrebujete pre hladkú a zdravú pleť.
comments powered by Disqus