Inhalovanie pre začiatočníkov: Prvá pomoc pri problémoch nejasného pôvodu

Inhalovanie pre začiatočníkov: Prvá pomoc pri problémoch nejasného pôvodu

V 122590>predchádzajúcom článku z nášho seriálu "Inhalovanie pre začiatočníkov" sme si povedali, čo všetko pravidelná inhalácie zvládne a kedy by sme ju mali zaradiť do nášho denného harmonogramu. V dnešnom pokračovaní si naopak prezradíme, že inhalácia vie pomôcť aj s dýchacími alebo kožnými problémami nejasného pôvodu.
inhalovanie Laica

Procedúra pre deti i dospelých
Samotná metóda je stará skoro ako ľudstvo samo. Asi nikoho tak neprekvapí, že inhalácii sa ľudia venovali už v starom Egypte. Dnes sú metódy inhalácie oveľa komfortnejšie, dostupnejšie a hlavne oveľa príjemnejšie. Pomocou praktických inhalátorov Laica sa tak inhalovaniu môžete venovať prakticky kdekoľvek a v ktorúkoľvek dobu.

Jednoduchý proces, ktorý je zároveň účinnou formou relaxácie, je vhodný nielen pre dospelých, ale aj deti. Tým je ale, samozrejme, potrebné prispôsobiť konkrétny výrobok a zvoliť správnu masku alebo náustok. Laica, našťastie, myslí aj na tých najmenších zákazníkov a preto v jej sortimente nájdete aj inhalátory určené špeciálne pre deti.

Inhalácia pomáha bojovať s najrôznejšími ťažkosťami
A s čím všetkým môže inhalátor vlastne pomôcť? V skoršom článku sme spomenuli jeho čistiacu, zvlhčovaciu a ošetrujúcu funkciu. Sliznice sú potom v boji s prachom, vírusom alebo baktériami oveľa silnejšie a spoľahlivejšie.

Neprehliadnite:
Inhalovanie pre začiatočníkov: Účinná prevencia a pomocník v boji s chorobou
Inhalátory tiež odstraňujú opuchy a tým zlepšujú priechodnosť dýchacích ciest, napomáhajú k rozpúšťaniu prebytočných hlienov, čo vedie k lepšiemu vykašliavaniu a k uvoľneniu nosných dutín.

Problémy nejasného pôvodu?
Inhalácia však zvládne bojovať aj s celým radom problémov nejasného pôvodu. Na mysli máme napríklad najrôznejšie vyrážky, začervenanie kože, kašeľ, mierne dýchacie ťažkosti, ekzémy alebo (odborníkom zatiaľ nepotvrdené) prejavy alergie.

V tejto chvíli je dobré siahnuť po inhalátore Laica a naordinovať si intenzívnu inhalačnú terapiu. Vždy ale pamätajte, že je nesmierne dôležité osvojiť si základné princípy a správny spôsob inhalácie.

Účinnosť inhalácie ovplyvňuje technika
Inhalovať by ste mali v sede a vo vzpriamenej polohe. To preto, aby sa dolné dýchacie cesty "otvorili". Pozor si dávajte tiež na vzpriamené držanie hlavy v jednej osi s chrbticou.

Neprehliadnite:
Inhalácia ako forma rehabilitácie po prekonaní choroby covid-19
Samotná technika dýchania pri inhalácii nie je zložitá a je veľmi jednoduché sa ju naučiť. Najprv sa pomaly a zhlboka nadýchnite nosom alebo ústami. V tejto fáze by mala byť maska inhalátora nasadená.

Následne si urobte krátku dychovú pauzu. To preto, aby sa liečivo usadilo na stenách dýchacieho ústrojenstva a ihneď neodchádzalo pri výdychu. Ďalším krokom je dôkladný výdych ústami, po ktorom opäť nasleduje krátka dychová pauza.

Páčil sa vám dnešný článok? Ak ste odpovedali "áno", potom odporúčame sledovať aj naše ďalšie články zo série "Inhalovanie pre začiatočníkov". V ďalšom sa totiž pozrieme na to, ako správny inhalátor vlastne vybrať ...

comments powered by Disqus