IPL epilátory: ich vývoj v čase + aktuálna ponuka pre sezónu 2015

IPL epilátory: ich vývoj v čase + aktuálna ponuka pre sezónu 2015

Túžba po dokonale hebkom tele je stará takmer ako ľudstvo samo. Aj keď môže mnoho z nás namietať, že trend v podobe tela bez chĺpkov je neodmysliteľne spätý s niekoľkými poslednými desaťročiami, v skutočnosti sa ľudia nežiaduceho ochlpenia zbavovali zhruba už 30 000 rokov pr. Kr. Pochopiteľne, že k tomuto účelu nemali dnešné moderné prístroje v podobe IPL epilátorov, ich metódy boli však veľmi sofistikované, bohužiaľ  tiež krajne nebezpečné. Ale pekne poporiadku…
Nezamieňajme nezameniteľné
     Keďže s pojmami epilácia a depilácia budeme pracovať aj  na nasledujúcich riadkoch, je vhodné pripomenúť si zásadné rozdiely oboch týchto metód. Pri epilácii sa chĺpkov zbavujeme vytrhávaním a to vždy aj s ich korienkami. Ak použijeme k epilácii laser alebo moderný IPL epilátor, hovoríme o epilácii trvalej. V prípade použitia  vytrhávacích epilátorov alebo voskových pások potom ide o epiláciu dočasnú. V rámci depilácie potom ide už iba o  zrezávanie vrchnej časti chĺpkov, ktoré nezaručí hebkú pokožku na viac, než pár hodín, maximálne dní.

Wax

Boj s nežiaducimi chĺpkami naprieč tisícročí
     Prvé zmienky o nástrojoch a postupoch odstraňovania chĺpkov sa objavujú zhruba v roku 30 000 pr. Kr. Vtedajší muž údajne používal pazúrikové čepieľky, ktorých životnosť však nebola nijako závratná. Zhruba v rovnakej dobe sa údajne objavujú prvé krémy, ktorých súčasťou bol nebezpečný arzén aj hasené vápno. Tieto krémy spálili nielen nechcené chĺpky, ale aj samotnú kožu. Priekopníkom v oblasti odstraňovania chĺpkov bol Alexander Veľký, za ktorého vlády údajne vznikali prvé holičstvá. Známa cukrová epilačná metóda je potom spätá s kráľovnou Kleopatrou. Veľkým medzníkom bol potom stredovek, kedy ženy na svojom tele nezniesli prakticky jediný chĺpok a to vrátane vlasov či obočia. Chĺpky z celého tela odstraňovali pravidelným zrezávaním, tie odvážnejšie dokonca vytrhávaním. Namiesto účesov sa teda zdobili okázalými parochňami a honosnými doplnkami. Za zmienku stojí tiež úplne  nový „módny doplnok“ s názvom merkin, ktorý mal nahrádzať ochlpenie na intímnych miestach, prípadne zakrývať určité nedostatky, v krajnom prípade aj nepríjemné kožné choroby.

Kleopatra

Historická krasojazda pokračuje

     Aj napriek tomu, že sa následný vývoj zameriaval najmä na pánske holiace strojčeky a ostrosť ich žiletiek, naprieč storočiami sú to práve ženy, ktoré sa neuspokoja s krátkodobou depiláciou, ale túžia po dlhodobom hebkom tele. Ich prosby sú vypočuté v roku 1960, keď svetlo svetla zazreli prvé laserové epilátory, ktoré sa však vo svojej prapôvodnej podobe ukázali ako úplne neúčinné a značne bolestivé. Zvrat nastáva zhruba v roku 1997, kedy sú laserové epilátory natoľko bezpečné, že ničia výlučne korienok chĺpku, zabraňujú jeho ďalšiemu rastu a nijako nenarušujú jeho okolité tkanivo.

Neprehliadnite:
Zabudnite na vosk! Teraz sa epiluje takmer bez bolesti pomocou IPL
Prvý laser Theodore Maiman

Výsledok? Telo bez chĺpkov na pár hodín i po zvyšok života
     Prapôvodné, nebojme sa povedať  prehistorické metódy odstraňovania nežiaducich chĺpkov, dokázali zaistiť hebkú pokožku na niekoľko málo hodín. Moderné IPL epilátory (napr. model IPL5000 určený k odstraňovaniu chĺpkov na nohách a v podpazuší), s ktorými značka Remington dobyla tuzemský i zahraničný trh, sľubovali hebkú pokožku po dlhé 3 mesiace.  Dnešné modely však zachádzajú ešte ďalej! Napríklad rada IPL6000 ponúkla pokožku bez chĺpkov na dobu dlhých 6 mesiacov a aj to bolo moderným ženám stále málo. Na ich prosby preto výrobcovia zareagovali inovatívnymi modelmi IPL6250, IPL6500 a IPL6750, ktoré pri pravidelnom užívaní sľubujú dokonca aj trvalé odstránenie chĺpkov! Je toto vôbec možné?

Hladké nohy

INFINITY žiarovka s 65 000 záblesky!
     Súčasná modelová rada IPL epilátorov disponuje inovatívnou INFINITY žiarovkou, ktorú si pochvaľujú ženy na celom svete. Vo svojej podstate sa jedna o kremičitú žiarovku so 65 000 zábleskami, ktorá si svoj názov vyslúžila úplne oprávnene. Pokiaľ si totiž IPL epilátor s INFINITY žiarovkou kúpite, získate istotu, že za ďalšiu žiarovku neutratíte už ani korunu! Na jedno ošetrenie potrebujete zhruba 1000 zábleskov. Pokiaľ však budeme počítať aj  s extrémnym prípadom, kedy bude k odstráneniu chĺpkov potrebných ďalších 10 ošetrení, potom vám aj tak zostane dostatočná „železná rezerva“ v podobe 55 000 zábleskov.  Spätné väzby majiteliek IPL epilátorov s INFINITY žiarovkou však hovoria jasne: Až 94 % z nich tvrdí, že spomalenie alebo úplné zastavenie rastu chĺpkov spozorovali už po treťom ošetrení. V porovnaní s predraženými a opakovanými návštevami kozmetických salónov sa teda jedna o výsledok, ktorý si zaslúži našu pozornosť.

Komfort, bezpečnosť a účinnosť na prvom mieste
     Medzi najväčšie prednosti moderných IPL epilátorov potom patrí ich inovatívne ovládanie, absolútna bezpečnosť, rýchly a zaručený výsledok, rovnako ako minimálna bolestivosť. IPL epilátory sú  vhodné nie len pre ženy, ale tiež pre mužov. Najlepšie výsledky sú potom dosiahnuté u jedincov so svetlou pokožkou a výrazne tmavšími chĺpkami. Za zmienku tiež stojí skutočnosť, že výsledky, ktoré spozorujete po prvej procedúre, majú minimálne ročnú trvanlivosť! Zabudnite teda na pazúriky, hasené vápno, jednorazové žiletky alebo bolestivé epilačné metódy. Vsaďte radšej na inovatívne IPL prístroje a pričarujte si hebkú pokožku, ktorej krásu môžete obdivovať deň čo deň, bez ohľadu na čas či ročné obdobie.
comments powered by Disqus