Ako fungujú a v čom vám pomôžu čističky vzduchu Airfree?

Ako fungujú a v čom vám pomôžu čističky vzduchu Airfree?

Čističky vzduchu značky Airfree pomáhajú výrazne znižovať znečistenie vzduchu v interiéri. To predovšetkým vďaka patentovanej technológií skrytej vo vnútri každého prístroja. Navyše sú okrem tejto technológie unikátne tiež svojím príjemným dizajnom. Poďme sa ale zamerať na to podstatné , o čo pri výrobkoch pre zlepšenie kvality života naozaj ide.
Unikátna technológia pre výnimočnú efektivitu 
     Jádrom výrobkov AirFree je keramické spalovacie teleso. To dezinfikuje vzduch rovnakým princípom ako keď ľudia prevarením už po stáročia dezinfikujú vodu. Vysoká teplota i v tomto prípade likviduje plesne, baktérie, vírusy, ale taktiež pele, alergény a pevné prachové častice PM2,5. Zvýšená koncentrácia týchto častíc môže spôsobovať závažné zdravotné problémy. Slovo „likviduje“ je tu veľmi dôležité. Práve v tom tkvie ten najväčší rozdiel oproti iným typom čističiek vzduchu, ktoré väčšinou škodlivé prvky zo vzduchu len zachytávajú na filtroch, byť sebe účinnejších. Tým dochádza k hromadeniu škodlivín na filtri a k ich šíreniu môže opäť dochádzať či už pri výmene filtra alebo pri jeho presýtení vinou zabudnutia včasnej výmeny. U Airfree výrobkov toto riziko nehrozí, okrem likvidácie prachových častíc, vírusov a baktérií totiž dochádza taktiež k ich spaľovaniu,  po ktorom zostáva čisté, bezprašné a baktérií, plesní a vírusov zbavené prostredie.

Ako pracuje AirFree

Pohyb vzduchu i bez ventilátora
     Ten je zaistený fyzikálnymi zákonmi. Konkrétne sa jedná o konvenciu, alebo tiež prúdenie. Pri tom teplý vzduch stúpa hore, zatiaľ čo studený klesá. Čističky Airfree, ako už bolo zmienené, vzduch dezinfikujú zahrievaním. Nasávajú studený vzduch od podlahy, ten následne prejde spaľovacím telesom, zahreje sa na teplotu vyše 200°C, potom sa ochladí a vystupuje cez zariadenie nahor, pričom má ľahko vyššiu teplotu než pri vstupe. Toto elegantné riešenie eliminuje možnosť poruchy ventilátora a funguje s nulovým hlukom.

Princip fungovania AirFree

Účinnosť overená a zaručená
     Áno, tvrdenia výrobcu možno znejú trochu odvážne, ale sú podložené nezávislými testam iz niekoľkých zemí sveta. Airfree totiž výrazne dbá na preukazovanie vlastností svojich výrobkov a na svojom oficiálnom webe uvádza dlhý zoznam atestov. Napríklad švédský výzkum potvrdil, že tieto čističky dokážu znížiť prítomnosť ozónu o 26%. Ďalej napríklad web Allery Consumer Review uvádza, že efektivita ničenia alergénov uprostred prístroja je 99,9% a zníženie úrovne alergénov v miestnosti činilo 85% (nie 100% vzduchu prejde skrze prístroj) V neposlednej rade je veľmi dobre demonštrovaný dezinfekčný efekt v teste publikovaný tu.

Neprehliadnite:
Všechno o Airfree
AirFree

Pre koho a kam je zariadenie určené
     Čističky vzduchu Airfree sú primárne určené alergikom, ktorí potrebujú ovzdušie vo svojej domácnosti zbaviť alergénov. Využitie nájdu tiež u osôb bývajúcich v oblastiach, kde je vonkajšieí ovzdušie značne znečistené. Ľudia tak obmedzujú vetranie a zostavajú v uzavretom priestore napospas existujúcim látkam, ktoré se v tomto priestore nachádzajú. K tomuto účelu je možné odporučiť čističku vzduchu AirFree P40. Ďalším praktickým použitím je inštalácia do priestoru, kde sú uskladnené potraviny. Ako už bolo preukázané v „jahodovom“ teste vyššie, sterilizácia vzduchu čističkou Airfree likviduje spóry plesní prítomné v našom okolí a výrazne predlžuje trvanlivosť potravín. Pre tento účel sa výborne hodí AirFree Fit, ktorý je možné jednoducho zavesiť na stenu. Z komerčného využitia potom je možné menovať nemocnice, knižnice, laboratória, openspace alebo hotely. Nielen tam ale aj do všetkých väčších priestorov (až 60 m²) je určený AirFree Lotus, ktorý je zároveň po dizajnovej stránke veľmi zaujímavým počinom.
comments powered by Disqus