Nádych a výdych: Viete, ako inhalácia bojuje s chorobou a posilňuje imunitu?

Nádych a výdych: Viete, ako inhalácia bojuje s chorobou a posilňuje imunitu?

Inhaláciu, ako obľúbenú liečebnú metódu, ktorú poznali už v starovekom Egypte, si často spájame s alergiou alebo chronickým ochorením (napríklad astmou). Faktom ale zostáva, že pravidelné inhalovanie má svoje opodstatnenie aj v boji s akútnou respiračnou infekciou či chrípkou. Predstavuje totiž cennú prevenciu a tiež znižuje riziko prípadných komplikácií. Navyše prispieva k lepšej imunite a tomu, že sa telo vyrovná s infekciou rýchlejšie.
Laica inhalácia

Infekcia sa do tela dostane (nielen) dýchaním
Vírusy a baktérie spôsobujú celý rad ochorení a prenášajú sa kvapôčkovou infekciou. To, ako si s konkrétnym nezvaným hosťom dokážeme poradiť, tak vo veľkej miere závisí od odolnosti imunitných buniek a kondície nášho dýchacieho aparátu, o ktorý by sme sa mali vhodným spôsobom starať. Jedným z týchto spôsobov je aj pravidelná inhalácia pomocou inhalátorov Laica, ktoré patria vo svojom odbore k absolútnej špičke. Vybrať si môžete inhalátor ultrazvukový alebo kompresorový. O tom, ktorý bude vhodný práve pre vás a liečivo, ktoré chcete inhalovať, sme písali v jednom z predchádzajúcich článkov.

Nezastupiteľní pomocníci
A ako inhalátory Laica vlastne konkrétne pomáhajú? Okrem toho, že zmierňujú opuchy sliznice, tiež prispievajú k znižovaniu množstva hlienu v dýchacích cestách. Dýchacie cesty tak prirodzeným a príjemným spôsobom čistia a dokonca majú tendenciu zmierňovať zápaly. V konečnom dôsledku tak celkovo zlepšujú prirodzenú funkciu dýchacích ciest, čím prispievajú k lepšej obranyschopnosti. Odporúčané sú preto pacientom, ktorí trpia nachladnutím, vírusovými či bakteriálnymi infekciami, zápalom priedušnice a priedušiek, dutín, alergiou, astmou alebo rôznymi pľúcnymi chorobami. Inhalátor je nezastupiteľný aj z pohľadu prevencie. Jeho použitie sa preto odporúča nielen počas sezóny alergií, ale aj v období chrípkových a ďalších epidémií.

Laica inhalácia

Správna technika inhalácie je základ
Aby mohol inhalátor plniť svoju funkciu a byť svojmu majiteľovi spoľahlivým parťákom, je potrebné ovládať správnu inhalačnú techniku. Správna technika je totiž úplne zásadná pre účinnú liečbu i prevenciu. To preto, že vďaka nej dostanete do pľúc potrebnú dávku liečiva a látka bude mať dostatok času sa v pľúcach usadiť a tým aj lepšie účinkovať. Z aktuálnych prieskumov, bohužiaľ, vyplýva, že až päťdesiat percent osôb inhaluje zle. Ak ste sa preto rozhodli pre kúpu inhalátora Laica, prečítajte si, ako správne inhalovať, čomu sa vyhnúť a čo robiť pre to, aby mala inhalácie maximálny účinok a zároveň sa stala obľúbenou relaxačnou technikou. V rámci niekoľkých jednoduchých krokov a intuitívneho procesu tak získate spoľahlivého pomocníka, ktorý si poradí s nepríjemnými zdravotnými komplikáciami a zároveň bude udržiavať vaše dýchacie cesty v kondícii. Potrebujete snáď ďalšie dôvody, prečo dať inhalátorom Laica šancu?
comments powered by Disqus