Neviditeľné spóry plesní sú všade. Zbavte sa ich pomocou revolučnej čističky vzduchu Airfree!

Neviditeľné spóry plesní sú všade. Zbavte sa ich pomocou revolučnej čističky vzduchu Airfree!

Zima je obdobím, kedy príliš nevetráme a zanedbávame potrebnú cirkuláciu vzduchu v byte alebo dome. Je to logické – snažíme sa zmierniť tepelné straty a nevyhadzovať tak peniaze, ktoré prekúrime doslova oknom. Lenže čas od času je potrebné vyvetrať aj v zime, aby sa vymenil vzduch a aby sme predišli prílišnej vlhkosti vzduchu, pri ktorej sa tvoria plesne.
K plesniam prídeme, ani nevieme ako
     Dlho sa nemusí nič diať a zrazu na stenách zbadáme niečo divné. Pri bližšom preskúmaní zistíme, že ide o pleseň. A už je neskoro.

     Plesne sú mikroskopické huby, ktoré vznikajú buď kvôli netesnostiam a priepustným stenám, takže keď napríklad dlho a výdatne prší, o problém máme postarané, alebo jednoduchou kondenzáciou vlhkosti priamo vo vnútri bytu či domu. Práve na druhom type vlhkosti sa podieľa napríklad sprchovanie, zalievanie kvetov a obecne ich prítomnosť v obytnom priestore, pri varení alebo sušení prádla.

Ako sa plesniam brániť
     Zachrániť seba a svoje obydlie potom môžeme elimináciou rizikových javov, pri ktorých vlhkosť vzniká, teda tých vyššie menovaných, ďalej tiež častým, krátkym a intenzívnym vetraním, intenzívnejším kúrením alebo odvetrávaním pomocou prístrojov pre odvlhčovanie vzduchu. Problém neodstránime hneď, ale k jeho vymiznutiu postupom času dôjde. Najúčinnejším a zároveň najnákladovejším riešením sú stavebné úpravy, pretože tie neodstraňujú len prejavy ale priamo príčinu problému.

Neprehliadnite:
IFA 2015: AirFree ORB
V čom sú plesne nebezpečné
     Plesne sú samozrejmé na prvý pohľad nevzhľadné a už to je dôvod pre snahu o ich zneškodnenie. Ich dlhodobá prítomnosť má bohužiaľ dopad aj na ľudské zdravie, či už ide o alergiu či rôzne (často napríklad dýchacie) ochorenia. Niektoré plesne môžu byť dokonca toxikogenné, teda zdraviu veľmi nebezpečné.

     Mikroskopické huby sú schopné preniknúť do ľudského tela a spôsobovať mykózy alebo sú zdrojom infekcií, dôsledkom ktorých môžu vyvolať astmatické záchvaty alebo zápaly čeľustných dutín a mnohé iné komplikácie.

čistička vzduchu AirFree

Prvá pomoc – čistička vzduchu Airfree
     Optimálna vlhkosť v byte by sa mala pohybovať medzi 40 a 60%, pričom vyššia vlhkosť bude vždy v kuchyni a kúpeľni a to z dôvodov, o ktorých  sme sa už zmienili vyššie. Vlhkosť zistíte jednoducho, stačí si zadovážiť spoľahlivý vlhkomer, prípadne využiť špeciálne čidla na termostate. Veľakrát sa stačí iba pozrieť okolo seba – okná môžu byť orosené alebo môžete zo svojho oblečenia cítiť nepríjemný zápach stuchliny, prípadne pleseň priamo niekde vidieť.

     Najvhodnejším riešením je prvá pomoc v podobe čističky vzduchu Airfree, vďaka ktorej získate trochu času na dlhodobejšie a náročnejšie či nákladnejšie riešenie samotného problému. Čistička Airfree môže už za týždeň zneškodniť razantné množstvo škodlivých mikroorganizmov vo vzduchu, v ktorom sa plesne vyskytujú a spóry plesní, ktoré sa priamo vzduchom šíria. Čistička v žiadnom prípade sama neodstráni pleseň v miestností, ale zamedzí kontaminovaniu ďalších miest vylučovanými spórami a zníži až 85% týchto škodlivých častíc vo vzduchu. Pokiaľ nevyriešite samotnú príčinu, môžete aspoň minimalizovať riziká dopadu plesní na svoje zdravie.    

Neprehliadnite:
8 žen dostalo možnost vyzkoušet čističku vzduchu Airfree: jak dopadlo testování?
     Do kúpeľní kde je vlhkosť prirodzene vyššia, postačí umiestniť čističku určenú pre menšie priestory do 16 m2, konkrétne hoci model Airfree Fit, ktorá sa dá dômyselne zavesiť aj na stenu, aby neprekážala na zemi. Do obývačky zasa príde vhod skôr čistička určená pre priestory väčších rozmerov, napríklad Airfree P60, ktorá navyše nielenže dezinfikuje vzduch až na 24 m², ale tiež produkuje antistresové svetlo.

čistička vzduchu AirFree

Do domácnosti i do múzeí a archívov
     Okrem domácnosti sa môže čistička vzduchu Airfree hodiť aj v iných objektoch, napríklad v múzeách a archívoch. Každý z nás určite pozná typicky zápach interiérov týchto budov. Nevetrá sa tu často a okrem toho, že je vzduch nevhodný pre dlhodobejší pobyt v takomto priestore, môže dochádzať aj k poškodeniu exemplárov, prípadne spisov či iných vecí. Vzhľadom k tomu, že múzeá a archívy sú obvykle umiestnené v rozľahlých priestoroch, hodí sa do nich napríklad model Airfree WM140, ktorá dezinfikuje vzduch aj v priestoroch zaberajúcich 32 m² a rovnako ako u prvého zmieneného modelu, i tento je možné prichytiť na stenu, aby neprekážal.

     Vyriešte svoje problémy s plesňami v byte alebo vo verejne prístupných objektoch! Zavolajte na pomoc čističku vzduchu Airfree, ktorá vydenzifikuje vzduch a zničí až 85% škodlivých látok v ňom. Získate tak trochu času pre dlhodobejšie riešenie. Nie je dôvod váhať!
comments powered by Disqus