Opakujeme pre Vás testovanie pitného režimu z filtračných kanvíc Laica

Opakujeme pre Vás testovanie pitného režimu z filtračných kanvíc Laica

Sľúbili sme Vám, že sa po pol roku opäť vrátime k výskumu, ako naša kancelária pije vodu z filtračných kanvíc Laica. A ako sme sľúbili, tak sme urobili. Ako najvhodnejší letný mesiac pre výskum sme vybrali jún. Bolo najteplejšie počasie, avšak ešte nenastalo obdobie letných dovoleniek, a tak sme v kancelárii mali denne plno. Náš prvý výskum prebiehal v mesiaci december, teda v zime. Očakávali sme oproti zimnému mesiacu ešte vyššiu spotrebu vody a tak sa aj stalo. Poďte sa s nami pozrieť, ako náš výskum dopadol.
Cieľom nášho výskumu tentoraz bolo porovnať, ako sa zmenila spotreba vody z filtračných kanvíc Laica v mesiaci jún 2017 oproti mesiacu december 2016. Jún je letný mesiac a je preto potrebné dodržiavať pitný režim. Dúfali sme, že kolegovia si vodu z filtračných kanvíc Laica obľúbili a pili z kanvíc ešte viac, ako v decembri.

Laica

Novinkou pre tento mesiac bolo, že sme pridali ešte jednu kanvicu. A to z dôvodu, že sme do ponuky zaradili okrem univerzálnych Bi-flux filtrov tiež špeciálne filtre, napríklad filtre Magnesium active, ktoré do vody rovnomerne behom mesiaca pridávajú horčík. Doplňovať horčík je v letných mesiacoch dôležité, preto sme do jednej kanvice dali tento špeciálny filter obohatený o magnesium. Pri nedostatku horčíka Vás môžu trápiť bolesti hlavy a kŕče.

- Počet dní výskumu: 22 pracovných dní
- Mesiac: jún
- Počet zúčastnených ľudí: 8

Neprehliadnite:
Späť do minulosti alebo Cesta od skla, cez PET fľaše až po filtračné kanvice
Laica filtračné kanvice:
1x klasická kanvica, objem prefiltrovanej vody 1,2l, naplnená univerzálnym Bi-flux filtrom.
1x XXL kanvica, objem prefiltrovanej vody 2,2l, naplnená univerzálnym Bi-flux filtrom.
1x klasická kanvica, objem prefiltrovanej vody 1,2l, naplnená špeciálnym filtrom Magnesium active.

Laica

A čo sme zistili?
Pitný režim sa zvýšil oproti decembru dvojnásobne. Z výsledkov sa tešíme. Oproti decembru, keď na každého kolegu pripadal jeden liter vypitej vody počas pracovnej doby, tak v júni to sú dokonca dva litre.

jún december
Celkom Na deň Celkom Na deň
Spotreba vody na kolektív (v litroch) 351.8 15.99 223.4 10.15
Spotreba vody na osobu (v litroch) 43.97 2.00 22.34 1.02
*22 dní, 8 osôb *22 dní, 10 osôb

Pokračujeme vo finančnej úspore. Pretože filtračné kanvice sme si už zabezpečili a jedná sa o jednorazovú investíciu, teraz investujeme každý mesiac iba do filtrov. V tabuľke vidíte, na koľko priemerne vyjde spotrebiteľa 1l vody z filtračných kanvíc Laica a 1 liter vody z barelov. 

Filtrovaná voda Barelová voda
Cena za 1 liter vody (v €) 0.05 0.30

Aký je záver nášho testovania?
Filtračné kanvice Laica sme si veľmi obľúbili. Voda nám z nich chutí a naozaj pijeme ešte viac, ako v zimných mesiacoch. Používanie kanvíc je príjemné a jednoduché. Vo firemnom prostredí sme uvítali možnosť mať viac kanvíc. Kedykoľvek sa u nás koná obchodná schôdzka v zasadačke, požičiame si tam jednu kanvicu.

Neprehliadnite:
6 nezmyselných mýtov o vode z kohútika: naozaj zomriete na nedostatok minerálov a otrávite sa chlórom?
Taktiež sa nám zapáčilo používanie špeciálnych Laica filtrov. V jednej z kanvíc máme špeciálny filter Magnesium active, ktorý dodáva horčík, a budeme s týmto filtrom aj naďalej pokračovať.

Laica

A naviac, konečne nezakopávame o 5 barelov vody, ktoré si u nás bezplatne každý mesiac skladoval dodávateľ barelovej vody.

Použitie filtračných kanvíc Laica odporúčame nie len do domácností, ale aj do firiem.

Ako dopadlo decembrové testovanie si môžete prečítať tu: https://www.vzdy.sk/extra/magazin/kuchyna-a-varenie/barelova-alebo-filtrovana-voda-testovali-sme

Neprehliadnite:
Balená voda až 2 000x drahšia ako voda z kohútika: Hit alebo zvrátenosť?
Viete, že LAICA ponúka kanvice XXL , s celkovým objemom 3,7l. Po prefiltrovaní získate jednorazovo až 2,2L vody.
comments powered by Disqus