Poznáte 5 základných pilierov ochrany životného prostredia?

Poznáte 5 základných pilierov ochrany životného prostredia?

Je nevyhnutné zamyslieť sa nad spôsobmi, ktoré môžu zmeniť boj za lepšie životné prostredie k lepšiemu v záujme udržateľnosti. S piatimi opatreniami na ochranu životného prostredia uvádzame pár jednoduchých krokov, ktoré môžete uplatňovať každý deň. Zlepšime spolu životné prostredie!
AirFree

Prehodnotenie: Naozaj potrebujete všetko, čo si kupujete každý deň? Kúpite si niekedy nejaký produkt impulzívne a nakoniec ho vôbec nepoužijete a vyhodíte? Prečo namiesto kúpy novej veci neskúsite radšej znova použiť tú čo už máte alebo nevyskúšate nejakú ekologickejšiu alternatívu?

Odmietnutie: Odhoďte plastové tašky a nerecyklovateľné obaly, ako aj aerosóly a žiarovky. Vyberajte si produkty od spoločností, ktoré sa zaoberajú zdravým životným prostredím.  Pokúste sa čo najviac obmedziť používanie balených produktov.

Opakované použitie: Vyrábajte ručne robené výrobky zo sklenených obalov, papiera, plastov, kovu, CD atď. Vždy používajte obe strany papiera, zvyšky papiera využite ako „šmyráky“ a opätovne používajte baliace papiere, aby ste ochraňovali životné prostredie. Predĺžite tak životnosť týchto produktov.

Neprehliadnite:
8 žien dostalo možnosť vyskúšať čističku vzduchu Airfree: ako dopadlo testovanie?
Redukcia: Pokúste sa spotrebovať menej výrobkov. Nakupujte výrobky, ktoré môžete znovu použiť, nenakupujte vo veľkom, používajte nabíjateľné batérie a žiarovky LED alebo CFL.

Recyklácia: Doma si zorganizujte váš odpad a na jeho vyhodenie použite tri odpadkové koše: jeden na recyklovateľné, druhý na nerecyklovateľné produkty a tretí na organické materiály. Sklenené a kovové obaly sú 100% recyklovateľné, preto ich používajte čo najviac. V prípade produktov ako je kuchynský olej, batérie alebo staré výrobky dbajte na to, aby ste ich nikdy nevyhadzovali do bežného koša s odpadkami. Nájdite najbližšie stredisko na zber odpadu, ktoré tento odpad bezpečne zlikviduje.

AirFree

Kto by nechcel čistý vzduch?
Zlepšovanie ovzdušia je dôležitou úlohou, do ktorej sa môže zapojiť každý z nás. Veď kto by nechcel dýchať čistý a kvalitný vzduch? V dnešnej dobe je to už beh na dlhú trať, spolu to však dokážeme zlepšiť. A zlepšiť môžete jednoznačne aj kvalitu vzduchu u nás doma. S mikroorganizmami nachádzajúcimi sa vo vzduchu u vás doma vám pomôže skvelý pomocník- čistička-sterilizátor vzduchu Airfree, ktorý vďaka svojej výnimočnej TSS technológii a vysokému teplu zredukuje počet mikroorganizmov na minimum. Chcete vedieť viac o fungovaní a výhodách čističiek Airfree? Prečítajte si náš článov „Všetko o Airfree“ a staňte sa expertom na čisté ovzdušie bez alergénov, plesní, baktérií a vírusov.
comments powered by Disqus