Skráťte dobu rekonvalescencie na minimum!

Skráťte dobu rekonvalescencie na minimum!

Ordinácie lekárov sa zapĺňajú chorými pacientmi. Mnohí z nich odchádzajú s diagnózou chrípky. Kvôli nej už niektoré školy vyhlásili chrípkové prázdniny. Dôvodom bola takmer 90 %-ná absencia školákov. Rovnaký scenár nastáva každoročne aj na pracoviskách. Ak ste si aj vy vylosovali takzvaného „Čierneho Petra“ a teraz bojujete s ochorením horných a dolných dýchacích ciest, zápalom stredného ucha či prínosových dutín, máme pre vás tip, ako skrátiť dobu rekonvalescencie na minimum a čo najrýchlejšie sa vrátiť k vašim obľúbeným činnostiam, koníčkom a rodine.
Neliečená nádcha trvá týždeň, liečená sedem dní
Určite ste počuli stokrát spomínanú múdrosť týkajúcu sa najzákernejšej (muži nám určite odpustia) mužskej choroby- nádchy. Práve tá je totiž sprievodným príznakom väčšiny ochorení. Je dôležité poznamenať, že v niektorých situáciách môže byť extrémne ťažké sa jej zbaviť, alebo nájsť spôsob, ako si uľaviť.

Mnohí z nás mieria do lekárne už pri prvých príznakoch po osvedčený liek z reklamy. Často si však neuvedomujeme, že niektoré z komerčných a voľne dostupných liekov môžu pri nesprávnom či dlhodobom užívaní vyvolávať nepríjemnú závislosť.

Našťastie, existujú menej drastické a oveľa prirodzenejšie metódy, ako sa nepríjemnej nádchy a ďalších príznakov choroby (prípadne alergie) zbaviť. Reč je o inhalácii, ktorá môže v niektorých prípadoch skrátiť dobu trvania nádchy a vyvrátiť tak mýtus o týždennom trápení. Tak idete do toho?

Neprehliadnite:
Nepříjemné projevy alergie lze mírnit inhalací
Laica inhalator

Ľahší priebeh choroby a kratšia doba rekonvalescencie

Ako sme už spomínali, pravidelným a správnym inhalovaním vhodného roztoku (tipy na prípravu domácich roztokov), môžete nielen skrátiť dobu rekonvalescencie, ale znižujete tiež riziko prípadných komplikácií (napr. presun infekcie na iné miesto v tele). Inhalujte dvakrát až trikrát denne, prípadne v konkrétnych intervaloch podľa odporúčania lekára. O tom, jako správne inhalovať sa dozviete v tomto článku.

Ak vás trápi ochorenie hrtanu alebo priedušiek, paru vdychujte ústami pomocou náustku, ktorý je súčasťou každého inhalátora.

• Mohlo by vás zaujímať: Najpredávanejšie inhalátory na našom trhu sú od talianskeho výtobcu LAICA a môžu sa pochváliť všetkými dôležitými certifikátmi, pričom absolútne vyhovujú prísnym normám EÚ.

Cieľom inhalácie je prečistiť dýchacie cesty od zaschnutého hlienu a prípadných choroboplodných zárodkov, posilniť ich prirodzenú obranyschopnosť a ďalšie dôležité funcie.

Neprehliadnite:
Čo sa deje s telom pri alergii a ako vám môže pomôcť prenosný inhalátor?
Ak vás trápia problémy s nosovými dutinami, vdychujte paru nosom prostredníctvom masky. Týmto spôsobom sa zbavíte nadbytočného hlienu, uvoľňujete nosnú sliznicu a odstraňujete baktérie a ďalšie nečistoty, ktoré sa na sliznici usadzujú.

Laica inhalator

5 hlavných výhod inhalácie:
• Hlavnou výhodou je schopnosť „dopravenia“ vysokej koncentrácie liečiva do špecifickej oblasti (napr. dutiny).
• Častice tvoriace aerosol pokrývajú značnú plochu.
• Nebulizačná (inhalačná) liečba znižuje nežiadúce vedľajšie účinky typické pre bežné metódy (napr. vznik závislosti na nosových kvapkách alebo sprejoch).
• Má silný lokálny účinok bez celkového zaťaženia organizmu.
• Vďaka moderným inhalátorom je inhalácia vhodná aj pre malé deti (ako vybrať inhalátor pre dieťa vám poradíme v tomto článku).

Inhalácia prirodzene zvlhčuje a ošetruje dýchacie cesty. Tie potom menej vysychajú a človek sa zbavuje pocitu nepríjemného sucha, ktorý sprevádza rôzne ochorenia a vyskytuje sa aj pri nízkej vlhkosti vzduchu či v prašnom prostredí. Inhalácia je zároveň nesmierne šetrným prostriedkom v boji s alergiami alebo astmou. Moderné inhalátory navyše odstraňujú opuch a tým zlepšujú priechodnosť dýchacích ciest. Taktiež pomáhajú pri rozpustení prebytočných hlienov, čo vedie k lepšiemu vykašliavania a k následnému uvoľneniu nosových dutín. Nesmieme zabúdať ani na to, že inhalácia celkovo podporuje prirodzené funcie sliznice dýchacích ciest a tým skracuje dobu rekonvalescencie.
comments powered by Disqus