Spoznajte rozdiel medzi čističkou a zvlhčovačom vzduchu

Spoznajte rozdiel medzi čističkou a zvlhčovačom vzduchu

Aj keď sa mnohým z nás páči predstava čistejšieho vzduchu, veľa ľudí nesprávne identifikuje rozdiel medzi čističkou a zvlhčovačom vzduchu. Tento chaos je často spôsobený nejasnými príznakmi ako je kašeľ, suchá pokožka, citlivé priedušky a iné astmatické či alergické prejavy. Ich príčinou môže byť rovnako suchý vzduch v miestnosti, ako aj nežiadúce organizmy poletujúce vo vzduchu či nebezpečné plesne. Nesprávne „diagnostikovaná“ príčina vašich zdravotných ťažkostí môže mať za následok, že si kúpite zariadenie, ktoré neponúka výhody, ktoré hľadáte. Ak ste zvedaví, aké sú rozdiely medzi čističkou a zvlhčovačom vzduchu, neváhajte čítať ďalej!
AirFree

Nezamieňajte si tieto pojmy
Mnohí z nás si zamieňajú pojmy čistička vzduchu a zvlhčovač vzduchu. Napriek tomu sú tieto dve zariadenia celkom odlišné. Každé z týchto zariadení ponúka svoje vlastné jedinečné výhody a každé zariadenie je vhodné pre rôzne špecifické požiadavky spotrebiteľa. V ďalších bodoch vám odhalíme hlavné rozdiely medzi zvlhčovačom a čističkou vzduchu.

Keď porovnávame čističku a zvlhčovač vzduchu, je dôležité myslieť na to, pri akých problémoch môžu jednotlivé zariadenia pomôcť.  Ako napovedá samotný názov zvlhčovač zo vzduchu odstraňuje iba vlhkosť. Na druhej strane čistička vzduchu znižuje riziko vzniku plesní a odstraňuje baktérie a alergény nachádzajúce sa vo vzduchu. Takže ak trpíte alergiami a chystáte sa použiť zvlhčovač vzduchu, siahate po nesprávnom produkte. Taktiež je rozdiel v tom, že čistička môže „bežať“ nepretržite, zatiaľ čo zvlhčovač by nemal. Ako sme už spomínali, oba produkty majú svoje vlastné odlišné výhody.

Každé zariadenie má svoje výhody
Čistička vzduchu ničí organizmy nachádzajúce sa vo vzduch a môže znížiť množstvo nečistôt, ktoré zhoršujú infekčné choroby. Napríklad počas obdobia šírenia koronavírusu stojí kúpa čističky vzduchu za zmienku. Čistička vzduchu môže fungovať nepretržite bez akýchkoľvek komplikácií. Zvlhčovač by naopak nemal fungovať nepretržite. Pri porovnávaní je naozaj dôležité myslieť na to, že jeden skutočne čistí váš vzduch, zatiaľ čo druhý ho len zvlhčuje.

Neprehliadnite:
8 žien dostalo možnosť vyskúšať čističku vzduchu Airfree: ako dopadlo testovanie?
Zvlhčovač vzduchu môže v určitých oblastiach taktiež znížiť šancu šírenia plesní, napríklad reguláciou vlhkosti. Plesne môžu spôsobovať zdravotné problémy a to najmä ak máte slabšiu imunitu, ste starší, trpíte astmou alebo máte iné zdravotné ťažkosti. Spóry plesní tiež môžu spôsobovať podráždenie nosa a úst. Zvlhčovač vzduch čistiť nebude, avšak ponúka celý rad iných výhod. Vlhkosť produkovaná zvlhčovačom vzduchu môže pomôcť uvoľniť hlieny pri nachladnutí či alergii. Navyše, počas zimných mesiacov navracia suchej a podráždenej pokožke elasticitu.

AirFree

Ktorý produkt „sedí“ vašim potrebám?
Keď príde rad na výber medzi čističkou a zvlhčovačom vzduchu, výber ideálneho zariadenia bude závisieť od vašej špecifickej situácie a potreby. Pokiaľ chcete vzduch vo vašej domácnosti zvlhčiť, môžete siahnuť po zvlhčovači vzduchu. Ak sa chcete zbaviť alergénov, baktérií či plesní, mali by ste investovať do čističky vzduchu. Tá bude fungovať skvele aj vtedy, ak trpíte infekčným či autoimunitným ochorením. Ak sa rozhodnete, že to, čo hľadáte je čistička vzduchu, neváhajte a vyskúšajte napríklad čističky-sterilizátory vzduchu Airfree.

Čistička-sterilizátor vzduchu Airfree vám môže pomôcť účinne bojovať s príznakmi astmy a inými alergickými prejavmi, ktoré môžu vznikať aj v dôsledku suchého vzduchu v miestnosti. Často si tak môžeme pomýliť príčinu vzniku našich ťažkostí. Čističky-sterilizátory vzduchu Airfree však pracujú na princípe termodynamickej technológie TSS, ktorá namiesto filtrov využíva spaľovacie teleso. Vďaka tomu sú prakticky bezúdržbové no vysoko účinné pri odstraňovaní alergénov, plesní a dokonca vírusov. Výhodou je variabilnosť produktov, vďaka čomu si môžete vybrať ten správny prístroj vhodný do vašej domácnosti. Dôležitým parametrom pri správnom výbere je rozmer miestnosti podľa ktorej spoľahlivo vyberiete prístroj s adekvátnym výkonom. Airfree predstavuje dlhodobé riešenie pre ľudí trpiacich alergiami či ľudí so zníženou imunitou, ktorí sú náchylní na vírusové ochorenia.
comments powered by Disqus