Užite si vašu dovolenku bez alergie!

Užite si vašu dovolenku bez alergie!

Aj vy sa snažíte užiť si zvyšok leta čo najviac vonku v prírode a vyťažiť z posledných slnečných a teplých dní maximum? Alergici by si však mali svoje letné destinácie a navštevované miesta dôkladne vyberať. Vycestovať do zahraničia, ubytovať sa v hoteli alebo kempovať? Možností je neúrekom. Aký názor však majú vaše dýchacie orgány na jednotlivé destinácie a na čo by ste si mali dávať pozor? Ponúkame vám niekoľko tipov, ako si spríjemniť pobyt v každom prostredí a ako vám k tomu dopomôže čistička / sterilizátor vzduchu AirFree.
Rozhodli ste sa stráviť dovolenku v dome na pláži?
Ak je vašou dovolenkovou destináciou plážový dom, vyskúšajte nasledujúce tipy ako sa vyhnúť nepríjemným alergickým prejavom:
- Dom, v ktorom prebývate bol pravdepodobne zavretý od odchodu posledných návštevníkov vyvetrajte hneď, keď dorazíte.
- Matrace, vankúše a prikrývky umiestnite na slnko, aby sa osviežili.
- Ak ste si so sebou nedoniesli vašu vlastnú čistú posteľnú bielizeň či uteráky a používate poskytnutú bielizeň, uistite sa, že bude naozaj čistá tým, že ju pred použitím vyperiete. Vyperte ich pri teplote vyššej ako 60°C. Pomôže to zahubiť roztoče a ďalšie mikroorganizmy.
- Vo vnútri rezidencie sa vyvarujte používaniu pórovitých materiálov. Vo vnútri pórov sa totiž môže ukladať prach, či zárodky baktérií alebo húb.
- Pri čistení alebo upratovaní obmedzte používanie metly, pretože pri zametaní môžete rozvíriť prach. Pri čistení domu použite radšej mokré handry.

Zdravý pobyt v hoteli
Mnoho hotelov v dnešnej dobe preferuje koncept tzv. "zdravého hotela". Tieto zmeny sa neprejavujú len na jedálnych lístkoch a možnostiach trávenia voľného času, ale aj na zvyšovaní kvality ovzdušia.
Cieľom hotelov je poskytnúť svojim hosťom celkovo dostupnejší pobyt a to používaním recyklovateľných a nízkoemisných prchavých chemických zlúčenín, znížením používania chemických produktov a predovšetkým zlepšovaním kvality ovzdušia – najmä v izbách.

Ak sa počas výletu plánujete ubytovať v hoteli, moteli či hosteli, pred rezerváciou by ste mali prehodnotiť nasledujúce body:
- Vyhýbajte sa izbám s kobercami, dajte prednosť tým s dlažbou a s minimom pórovitých predmetov.
- Vyhľadajte recenzie ďalších užívateľov, odporúčania hotelového personálu, alebo ešte lepšie priamo niekoho, kto má s hotelom skúsenosť ako hosť. Tieto odporúčania si môžete prečítať na rôznych webových stránkach a v komentároch.
- Uistite sa, že je vaše ubytovanie nefajčiarske. Ak spozorujete zápach plesní či cigariet, neváhajte požiadať o inú izbu – vaše zdravie je dôležitejšie!

Neprehliadnite:
Všetko o Airfree
Airfree

Kempujte bez obáv!

Kempovanie láka stále viac ľudí. Tento druh „prespávania“ však so sebou prináša častokrát náročné výzvy nielen pre alergikov.

Na čo by ste teda mali pred kempovaním myslieť?:
- Navštívte lekára, aby ste sa uistili, že máte k dispozícii všetky potrebné lieky.
- Vopred si zistite, či sa v blízkosti nachádza pohotovosť, lekáreň a zapíšte si ich kontakty, rovnako si overte, že váš telefón bude mať pokrytie siete na telefónne hovory, pre prípad núdze.
- Ak používate špeciálny inhalátor alebo iný prístroj, ktorý vyžaduje nabitie prostredníctvom elektrickej energie, uistite sa, že sa v kempingu takýto prívod nachádza.

Mnoho nováčikov v kempovaní preferuje parky a im podobné miesta, ktoré ponúkajú komplexnejšie a pohodlnejšie ubytovanie, ako napríklad tzv. teepee – indiánske stany, bungalovy, obytné karavany alebo aj chaty. Ak je to aj váš prípad, môžete si so sebou vziať aj AirFree čističku /sterilizátor vzduchu.

Pamätajte, že AirFree vám pomôže sterilizovať vzduch v uzavretom priestore. Na otvorených priestranstvách stráca svoju účinnosť. Ak sa však rozhodnete pribaliť si AirFree na dovolenku, uistite sa, že ste si vybrali vhodné zariadenie. To zistíte porovnaním výkonu daného prístroja a rozmerov miestnosti (viac o voľbe správneho zariadenia sa dočítate v našom e-booku) Termodynamický sterilizačný systém TSS, ktorý tvorí základ každej čističky / sterilizátora vzduchu AirFree je schopný zlikvidovať 99% baktérií, vírusov, roztočov, plesní a iných škodlivých mikroorganizmov nachádzajúcich sa vo vzduchu. Tieto mikroorganizmy sú splálené, deaktivované a rozložené na bezpečnú mikroskopickú veľkosť. Do miestnosti tak prúdi už len čistý vzduch, ktorý si vďaka rôznym veľkostiam môžete zobrať doslova so sebou.
comments powered by Disqus