V zubných ordináciách by čistička vzduchu rozhodne nemala chýbať

V zubných ordináciách by čistička vzduchu rozhodne nemala chýbať

O čističkách vzduchu sa veľa hovorí v súvislosti s domovom aj so školskými zariadeniami, kde sa to bacilmi a vírusmi v určitých obdobiach roka len tak hemží a len čo poľaví ich sila, vystriedajú ich alergény. Obavy, že čistička vzduch nezdravo sterilizuje sú zbytočné a z podstaty veci by na niektorých miestach čističky nemali chýbať. Napríklad v ordináciách zubných lekárov.
Tam, kde chceme čisto
Čistička vzduchu AirFree u zubára     Ako náhle vojdeme do ordinácie a usadíme sa do zubárskeho kresla, očakávame maximálnu čistotu – lekára s rúškom a s rukavicami na rukách, s vydezinfikovanými nástrojmi. Samozrejme by nás snáď ani nenapadlo, pokiaľ by nešlo o naozaj akútny prípad, chodiť do ordinácie v dobe keď sme chorí, pretože by sme mohli vzduchom nakaziť veľa ďalších pacientov, ktorí prídu po nás. Aj keď sme úplne zdraví a ideme sem len kvôli zubom, behom samotného vyšetrenia dochádza k vydychovaniu do vzduchu v relatívne uzavretej miestnosti, pri brúsení a vystrekovaní úst a drobných dutiniek sa do vzduchu dostávajú najrôznejšie čiastočky, o ktoré by sme sa neradi delili s ostatnými, respektíve asi nám nie je príliš príjemná predstava vdychovania vzduchu, v ktorom sú tieto čiastočky po predchádzajúcich ošetrených. O aerosólu, vode zmiešanej s našimi slinami, nehovoriac. Lekár môže byť dôsledný, čo sa hygieny týka nie všetkému ale môže zabrániť – celkom iste nemá čas a veľa krát ani možnosť (zvlášť v zime, keď mrzne) po každom pacientovi určitú dobu vetrať, aby v ordinácii došlo k prečisteniu vzduchu. Milióny kvapiek a aerosólu vychádzajúcich z kvanta ošetrených pacientov nie je lekár schopný jednoducho a efektívne zničiť, pokiaľ sa mu nepodarí nájsť efektívnu sterilizáciu alebo aspoň dezinfekciu nie len prístrojov, ale tiež vzduchu v uzavretom priestore. Takým riešením môže byť napríklad adekvátna čistička vzduchu. V neposlednom rade nejde len o pacientov, ale aj samotných lekárov a iný personál, ktorý sa v ordináciách celé dni pohybujú a vzduch dýchajú niekoľko hodín denne 20 dní v mesiaci. Navyše si položme otázku, či je nad čím váhať, keď je investícia do čističky vzduchu zrovnateľná s investíciou napríklad do základného šikovného telefónu, ktorý má dnes už veľa z nás.

Čo čistička vzduchu v ordinácií dokáže
     Správne zvolená čistička vzduchu, ktorú je potrebné vybrať podľa plochy miestnosti alebo objemu vzduchu, ktorý by mala čistiť, dokáže vzduch vydezinfikovať až z 85 %, v samotnom prístroji dokonca dochádza k čisteniu vzduchu na 99 %. Dochádza k tomu tepelným ničením škodlivých mikroorganizmov pri teplote 200°C. Rovnako ako naši predkovia prevárali vodu, aby ju zbavili škodlivín, čistička zbavuje vysokou teplotou vzduch nechcených čiastočiek, a to už po 15 minútach od uvedenia čističky do prevádzky.

Čistička vzduchu AirFree u zubára

     Situáciu sa dentistom rozhodla uľahčiť spoločnosť Airfree s modelmi čističiek P125 a P150, ktoré si hravo poradia s baktériami a aerosólom, ktorý sa do vzduchu počas ordinačnej doby dostáva. Perfektne sa do ordinácií zubných lekárov hodia aj nerezové modely série WM140.

Neprehliadnite:
8 žen dostalo možnost vyzkoušet čističku vzduchu Airfree: jak dopadlo testování?
     Tieto čističky dokážu v ordinácii udržať čistý vzduch, zabrániť šíreniu baktérií, vírusov a plesní, minimalizujú riziko infekcie behom ošetrenia, keď má pacient otvorené ústa a sliznica je tak priamo vystavená nebezpečenstvu nákazy, pokiaľ sa vo vzduchu vírusy či baktérie vyskytujú. Čističky tiež udržujú vzduch svieži a zabraňujú jeho zápachu.

Čistička vzduchu AirFree u zubára

Čističky sa hodia nie len do škôlok a kancelárií
     Čističky dobývajú svet, a to nie len ten škôlkarský a kancelársky, ale i ten nemocničný a ordinačný. Pokiaľ stále ešte neveríte v ich účinky, pozrite sa na náš test s jahodami, ktorým sme, najprv tiež skepticky, funkciu čističky sami preverovali. Nakoniec sme boli milo prekvapení.

     Čističkou vzduchu skrátka nikdy nič neskazíme. A na niektorých miestach by naozaj chýbať nemala. Napríklad v ordináciách zubných lekárov.
comments powered by Disqus