Viete, ktoré mikroorganizmy sa bežne nachádzajú vo vzduchu?

Viete, ktoré mikroorganizmy sa bežne nachádzajú vo vzduchu?

Jedným z najbežnejších trikov, ktoré používajú scenáristi v hororových filmoch na vystrašenie publika, je strach z neznámeho. Vedia, že ľudia sa boja toho, že v tme na nich môže číhať čokoľvek a ich primárnou reakciou bude tzv. reakcia „Bojuj alebo uteč!“ Ako sa ale ukazuje, nebezpečenstvo nepredstavuje iba tma. Len počas čítania týchto riadkov sa vo vzduchu vznášajú tisíce až milióny malých živých bytostí. Tieto bytosti sa nazývajú mikroorganizmy, pretože sú mikroskopické alebo príliš malé na to, aby sme ich voľným okom videli. Napriek svojej malej veľkosti, môžu byť tieto bežné mikroorganizmy nachádzajúce sa vo vzduchu pre zdravie vašej rodiny nebezpečné. Vo vzduchu sa môže nachádzať veľa drobných organizmov a je priam nemožné ich všetky pomenovať. No najbežnejšie spadajú do štyroch kategórií.
AirFree

Baktérie
Baktérie sú jednobunkové organizmy, ktorá sa vyskytujú v mnohých podobách. Niektoré z nich môžu byť nebezpečné pre vaše zdravie. V niektorých prípadoch sa môžu tieto organizmy vznášať vo vzduchu aj niekoľko týždňov. Nielenže ich potom dýchate, ale môžu sa dostať aj do vášho jedla, na pokožku a kamkoľvek si len viete predstaviť. Zatiaľ čo niektoré baktérie sú neškodné, iné môžu viesť k vážnym infekciám, preto je dôležité čo najviac obmedziť ich počet.  

Vírusy
V súčasnosti je v mysli každého z nás predovšetkým jeden vírus – COVID-19. Hoci tento vírus predstavuje veľkú hrozbu, nie je jediný, pred ktorým by sme mali byť obozretní a pred ktorým by sme sa mali chrániť. Existuje viac ako 200 druhov vírusov, o ktorých je známe, že infikujú ľudí. Rôzne vírusy môžu žiť vo vzduchu či na povrchoch rôzne dlhý čas a spôsobovať respiračné ochorenia ako je prechladnutie či chrípka.

Huby
Každý pozná nebezpečenstvo plesní, ale existuje mnoho druhov húb, ktoré môžu byť v ovzduší škodlivé. V skutočnosti existuje 144 000 známych druhov húb, hoci nie všetky z nich predstavujú riziká pre zdravie. Zatiaľ čo huby rastú na povrchoch, spóry sa môžu odpojiť a šíriť sa vzduchom. Tieto spóry sa môžu opäť usadiť na povrchoch a pestovať nové kolónie húb. Presnejšie povedané, môžete vdýchnuť spóry, z ktorých môžete ochorieť, pokiaľ sa dostanú do vašich pľúc. To môže viesť k respiračným ochoreniam ako je zápal pľúc, najmä u osôb, ktoré už majú problémy s dýchaním.

Neprehliadnite:
8 žien dostalo možnosť vyskúšať čističku vzduchu Airfree: ako dopadlo testovanie?
Roztoče
Roztoče sú drobné organizmy, ktoré sú súčasťou rodiny pavúkovcov. Tieto malé tvory uvoľňujú alergény, predovšetkým prostredníctvom ich výkalov. Nanešťastie sa tieto alergény dostávajú do vzduchu a rôznymi spôsobmi sa dostávajú aj do tela človeka. Môžu viesť k alergickým reakciám ako je kýchanie, kašľanie či môžu spôsobiť dokonca astmu.

AirFree

Ako sa chrániť?
Ak sa vám až zježila pokožka z myšlienky, čo všetko sa teraz môže nachádzať vo vzduchu, ktorý dýchate, nie ste sami. Skvelou správou je, že proti tomu môžete bojovať s vysoko kvalitnou čističkou-sterilizátorom vzduchu Airfree. Tieto čističky-sterilizátory vás zbavujú neviditeľných hrozieb nachádzajúcich sa vo vzduchu a udržujú vás a vašu rodinu zdravšiu. Pýtate sa ako? Rýchlo, jednoducho a prakticky bezúdržbovo (nevyžadujú výmenu filtra). Hravo si poradia s baktériami, vzdušnými alergénmi, plesňami, vírusmi a inými mikroorganizmami. Srdce zariadenia tvorí výhrevné teleso, ktoré pri teplote 200 °C  spoľahlivo spáli všetkých nežiaducich škodcov poletujúcich v ovzduší. Stačí zapojiť do zásuvky a užívať si bezpečný vzduch vo vašej miestnosti.

Ak sa chystáte zbaviť mikroorganizmov zo vzduchu, ktorý dýchate, neváhajte sa zoznámiť s čističkami-sterilizátormi vzduchu Airfree ešte dnes. Viac informácií o tom, ako vybrať tú správnu čističku vzduchu, si môžete prečítať tu.
comments powered by Disqus