Všetko o Airfree

Všetko o Airfree

O tom, že je dnešná doba rýchla, svet uponáhľaný a nikto nič nestíha, počúvame zo všetkých strán. Väčšina z nás sa pohybuje vo víre svojich povinností a pritom sa snaží o zachovanie zdravého životného štýlu. Nedostatok času a znepokojujúce informácie o zhoršujúcej sa kvalite prostredia, v ktorom žijeme, nás núti hľadať spôsoby, ako si môžeme sami jednoducho, rýchlo a efektívne vytvoriť čo najlepšie podmienky pre zdravie vlastné i zdravie svojej rodiny.
Malí neviditeľní nepriatelia, ktorí mnohým z nás spôsobujú nemalé zdravotné problémy, ohrozujú nás najviac v uzavretom prostredí, kde väčšina z nás trávi až 90% svojho času. Podľa zistení vedcov znečistený vzduch práve vo vnútorných priestoroch spôsobuje až stonásobne silnejšie zaťaženia organizmu. Znečistenie vzduchu negatívne ovplyvňuje niekoľko faktorov. Asi najhoršie odstrániteľným z nich je akumulácia ľudí v priestoroch, ktorá vedie k zvýšeniu tvorby húb, vírusov a baktérií. Ďalšími môžu byť nesprávne čistená klimatizácia alebo koncentrácie organických materiálov ako sú knihy, koberce, závesy alebo záclony. V neposlednom rade na znečistenie vzduchu negatívne pôsobia aj nové druhy izolácií budov, ktoré znižujú prúdenie vzduchu a naproti tomu drasticky podporujú vznik kolónií plesní, vírusov a baktérií. Kontaminovaný vzduch vo vnútorných priestoroch môže vyvolať zdravotné ťažkosti ako sú astma, bronchitída, zápal nosovej sliznice a vedľajších dutín, hubové infekcie u pacientov s nabúraným imunitným systémom, podráždenie očí, krku a nosa, bolesti hlavy, podráždenosť, kašeľ a problém s koncentráciou.

Na trhu sa dnes môžeme stretnúť s množstvom výrobkov, ktoré spomínané alergény redukujú, prekrývajú alebo ničia. Ponuka je naozaj široká - využiť môžeme chemické prípravky alebo čističky s HEPA filtrom, iónovej čističky, sterilizátory, aerosólové spreje atď. Každá z možností má bezpochyby svoje výhody aj nevýhody. My vám priblížime čističky- sterilizátory  vzduchu s patentovanou termodynamickou technológiou TSS od Airfree. Čističky vzduchu tejto značky sú jedinečné v tom, že organické patogény (vírusy a baktérie) a alergény (pele, spory húb, plesne) vo vzduchu likvidujú, a zanechávajú tak nezávadný vzduch. Fungujú na princípe, ktorý poznali už naše babičky - že vysoká teplota sterilizuje. Čistička – sterilizátor vzduchu Airfree prechádza vzduch, ktorý je sterilizovaný pri teplote 200 ° C a pri tom zničí až 99% všetkých mikroorganizmov. Čističky Airfree zároveň redukujú aj ozón. Do miestnosti sa tak vráti vyčistený, sterilizovaný vzduch, zbavený škodlivín.
Nespornou výhodou týchto čističiek je ich absolútne tichý chod a bez údržbová prevádzka. Jediné čo musíte s čističkou urobiť, je zapojiť ju do elektrickej zásuvky a nechať ju robiť svoju prácu. Čistička začne čistiť vzduch okamžite a už po pár hodinách výsledky testov zaznamenávajú výraznú redukciu škodlivín.

Airfree

Pred čím vás Airfee ochráni?

Pele
Pele nie sú žiadnou výnimkou a sú ako ostatné mikroorganizmy pri prechode patentovaným sterilizačným jadrom ničené. Po spálení sa neškodný čistý vzduch vráti späť do prostredia.

Neprehliadnite:
Čističky vzduchu ako prevencia proti ochoreniam – naozaj fungujú?
Ozón
Ozón je jedovatý plyn, ktorý škodí pľúcnemu tkanivu, vyvoláva bolesti na prsiach, dusnosť a dráždenie v krku a môže spôsobiť dokonca astmu. Podľa testov redukuje Airfree ozón vo vzduchu až o 26%.

Víry a baktérie
Víry a baktérie Airfree ničí už pri teplotách nižších než 200°C, ktoré dosahuje keramické jadro. Tiež najodolnejšie a najmenšie mikróby, ako zárodky kožných a pľúcnych zápalov a šarlachu, sú pomocou týchto čističiek vzduchu odstránené.

Plesne
Plesne sú nebezpečnou a škodlivou súčasťou mnohých budov. Vyskytujú sa všade, kde dochádza ku kondenzácií vlhkosti, sú vlhké múry resp miestnosť je nedostatočne vetraná. Plesne sú významný alergén, podporujú výskyt roztočov a v neposlednom rade napadajú zariadenie bytov, kancelárií, skladov, archívov ako aj potraviny či cenné depozity v archívoch, skladoch či múzeách. AIFREE ničí spóry plesní a tým znižuje ich alergické prejavy a v neposlednom rade bráni ich šíreniu do okolia. Test /link na náš jahodový test/ ukázal účinnosť AIRFREE aj pri ochrana potravín pred ich znehodnotením plesňami.

Domáce roztoče
Redukciou plesní vo vzduchu sú tiež redukované populácie domácich roztočov, ktoré práve plesne potrebujú k životu. Airfree ničí okrem toho  aj výkaly a ostatky roztočov. Tieto čiastočky sú potenciálnymi iniciátormi alergických reakcií a astmatických záchvatov.

Neprehliadnite:
Všechno o Airfree
Airfree

Čističky vzduchu Airfree majú široké využitie a pomôcť Vám môžu všade tam, kde je čistý vzduch nutnosť, a to tým, že konštantne čistia vzduch a odstraňujú rastúce znečistenie vzduchu v miestnostiach vašich domovov, kancelárii, knižníc, múzeí, vo verejných budovách – školách, škôlkach, nemocniciach.  

Vďaka drastickej redukcii alergénov a patogénov vo vzduchu dbá Airfree o čisté prostredie pre alergikov a výrazne znižuje riziko šírenia sa vírusov a baktérií. Redukuje pele, plesne, vírusy, baktérie, výkaly a pozostatky domácich roztočov, tak aj hodnoty ozónu na minimálnu mieru. Airfree taktiež ničí častice plesní a hniloby vo vzduchu, ktoré cirkulujú celým domom a môžu spôsobovať závažné alergické reakcie (slzenie očí, kýchanie, upchatie nosa, malátnosť). Airfree chráni aj Vaše potraviny - redukciou húb a častíc vo vzduchu sa zamedzuje tvorbe plesní na syroch, chlebe, ovocí a ďalších potravinách. Okrem priameho pôsobenia na váš zdravotný stav vám môžu tieto jedinečné čističky spríjemniť prostredie domova, čo spolu nepochybne súvisí. Airfree redukuje alebo úplne odstraňuje organické pachy. Absencia húb a častíc vo vzduchu čisteným Airfree vytvára optimálne prostredie pre archiváciu videí, obrazového materiálu, diapozitívov, negatívov a všetkých ostatných zariadení, pre ktoré môžu byť plesne nebezpečné. Airfree chráni spoľahlivo a ticho vaše osobné predmety a spomienky.

Kde môžete použiť čističky vzduchu Airfree?
Kancelárie a verejné budovy
Miestnosti, chodby a výťahy, v ktorých sa nachádza často množstvo ľudí, predstavujú trvalé riziko nákazy pre zamestnancov a návštevníkov. Táto situácia je ešte umocnená škodlivými hubami a inými mikróbmi, ktoré sa nachádzajú vo vzduchu a ktoré vstupujú do klimatizácie, ako aj ozónom, ktorý vyrábajú počítače a kopírky.
Taktiež prostredie môže ešte urýchliť rozšírenie chorôb, ktoré sú prenášané vzduchom. Airfree ničí plesne a roztoče a obstaráva tak zdravšie prostredie pre užívateľa a zamestnanca.

Knižnice a múzeá
Plesne a roztoče sú všade. Pokiaľ teplota v miestnosti a vlhkosť prostredia podporujú tvorbu zárodkov, častice rastú a explozívne prospievajú. Tieto častice môžu napadnúť knihy, časti odevov, dokumenty a umelecké diela. Airfree je výborný spôsob, ako môžete chrániť vzácne archívne dokumenty.

Neprehliadnite:
Naozaj Airfree funguje? – skúsenosť jedného z nás
Školy a škôlky
Choroby, ktoré sú prenášané vzduchom, predstavujú veľkú záťaž pre školákov, rodičov, učiteľov aj vedenie školy. Zárodky chrípkového, COVID vírusu, zápalu mozgových blán a rubeoly, ako aj ďalších nepríjemných mikróbov sa vznášajú voľne vo vzduchu. Použitie Airfree v triedach ukazuje, že zdravotný stav žiakov a učiteľov je pre vedenie školy jednou z priorít. Okrem toho klesá riziko súdnych sporov z dôvodu ochorenia, ktoré spôsobia plesne. Airfree pomáha znížiť riziko nákazy detí chorobami a infekciami, ktorým sú v škole či škôlke vystavené.

Airfree

Nemocnice, kliniky a laboratória
Pre väčšinu nemocníc je znečistenie vzduchu veľmi dôležitá téma. S použitím Airfree je prostredie nemocnice bezpečnejšie pre pacientov. Efektívnym ničením vírusov, baktérií a húb vo vzduchu je Airfree nenahraditeľným v čakárňach a ošetrovniach. Airfree navyše redukuje hodnotu ozónu vo vzduchu, ktorý môže viesť k ujme u pacientov s dýchacími ťažkosťami. Laboratóriá, ktoré musia nechávať vzduch čistiť chemicky a v priebehu neho prerušovať všetku aktivitu, ušetria týždenne celý jeden pracovný deň. Použitím Airfree pomôžete pacientom v čakárňach znížiť riziko nákazy, napríklad ak čakajú na preventívnu prehliadku.

Reštaurácie
Airfree sústavne sterilizuje vzduch a ponúka tým úplne decentnú dodatočnú ochranu pre zákazníkov reštaurácií. Všetky vírusy a baktérie, ktoré prechádzajú patentovaným keramickým jadrom Airfree sú zničené. Majiteľom reštaurácií je doporučené, aby nám predložili plán (pôdorys) k analýze, aby bola garantovaná plošná ochrana všetkých vnútorných priestorov.

Hotely a domy pre seniorov
Vo väčšine hotelov zostávajú okna normálne zatvorené. Tieto priestory sú trvalo vystavované vírusom, baktériám a plesniam, ktoré pochádzajú ako od hostí (v priemere každé dva dni nový hosť), tak od personálu. Klimatizácia v hoteloch prispieva k permanentnému znečisteniu vzduchu tým, že je chladnejší vzduch pumpovaný do miestností vetracími otvormi. Airfree ničí ticho a efektívne všetky mikroorganizmy vo vzduchu a chráni tým pred vzduchom prenosnými ochoreniami a alergickými reakciami, na ktoré sú seniori obzvlášť citliví. Použitie Airfree v hotelovej izbe ukazuje, že zdravotný stav hostí nie je hotelu ľahostajný. Používanie Airfree môže prispieť k vyššej obsadenosti a ponúka aj dobrý základ v prípade právneho sporu. Účinnosť Airfree bola potvrdená nezávislými testmi.
comments powered by Disqus