Zabezpečte zdravý vzduch vo vašom letnom dome či na chalupe!

Zabezpečte zdravý vzduch vo vašom letnom dome či na chalupe!

Chystáte sa stráviť letné dni vo vašom letnom dome či na chalupe? Návrat na tieto miesta po dlhej neprítomnosti je zvyčajne plný spomienok, plánovania a ešte častejšie ako si uvedomujeme potencionálnych zdravotných problémov. Plesniam a baktériám sa darí vo vlhkom, uzavretom prostredí. Príbytky v blízkosti lesov majú vyššie riziko vzniku plesní kvôli vysokej koncentrácii kolónií plesní a vysokej relatívnej vlhkosti. Príbytky v blízkosti oceánov, riek alebo jazier môžu byť taktiež viac rizikové, pretože vysoká úroveň vlhkosti zvyšuje riziko vzniku nových kolónií plesní. Taktiež budovy so slabým prístupom slnečného žiarenia môžu mať vyššie riziko, pretože slnko je prírodný germicíd, ktorý ničí mikroorganizmy.
Je nemožné úplne eliminovať plesne nachádzajúce sa vo vzduchu. Odborníci však zdôrazňujú, že kroky, ktoré vedú k redukcii mikroorganizmov nachádzajúcich sa vo vzduchu ich úplne nezničia!

Existuje však niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť, ak po dlhom čase znovu prichádzate na vaše obľúbené miesta:
- Znížte vlhkosť vo vašom príbytku prostredníctvom otvorenia okien na približne 30 minút denne. Miestnosti, ktoré akumulujú vlhkosť ako napríklad kúpeľne a kuchyne, majú zvyčajne problémy s plesňami, pretože huby sa rýchlejšie množia v prostredí s vysokou vlhkosťou.
- Dávajte pozor na únik vody! Miestnosti, kde uniká voda alebo kde nastala infiltrácia môže vzniknúť kontaminácia plesňami. Ak sa kolónia plesní vyskytne v skriniach, skontrolujte úniky z blízkych vodovodných potrubí. Pokiaľ je to možné, miesto poškodené vodou vysušte a ošetrite do 48 hodín.
- Pravidelne čistite miesta, na ktorých sa kumuluje vlhkosť. To zahŕňa: sprchy, vodovodné batérie, potrubia a podlahu okolo týchto miest.
- Vyhýbajte sa kobercom. Mali by ste obmedziť množstvo kobercov vo vašom domove, pretože môžu zachytávať kolónie plesní a ďalšie alergény.
- Umyte a vysušte! Vyčistite povrchy roztokom pozostávajúcim z jednej šálky chlóru a jedného litra vody. Potom nechajte oblasť úplne vyschnúť a podľa možnosti ju vystavte slnečnému žiareniu. Ak ste alergický, požiadajte niekoho, aby to urobil za vás a uistite sa, že táto osoba použije ochranné prostriedky.

Airfree

Rast plesní vo vnútri obydlia môže zvýšiť riziko rastu tzv. toxickej čiernej plesne. Tento druh plesne môže spôsobiť problémy nielen alergikom, ale môže predstavovať problém pre kohokoľvek.

Neprehliadnite:
Všetko o Airfree
Udržať vo vašom dome či na chalupe čistý vzduch, vám pomôže čistička vzduchu AirFree. Ako sme už spomínali miesta ako sú letné domy či chalupy sú náchylné na šírenie rôznych baktérií či plesní. Okrem toho, po dlhej neprítomnosti, môže byť naozaj ťažké sa ich zbaviť a tieto miesta udržať čisté. Čistička AirFree funguje na princípe technológie termodynamického sterilizačného systému TSS. Jadrom týchto čističiek je patentované keramické spaľovacie teleso, ktoré vo svojom vnútri vzduch sterilizuje a ochladený vyčistený vzduch následne vypúšťa späť do miestnosti. Týmto spôsobom vám pomôže vzduch v miestnostiach udržať sterilizovaný aj počas veľmi teplých letných dní. Užite si letné mesiace a váš letný domov naplno so skvelým pomocníkom AirFree!
comments powered by Disqus