Zabudnite na vosk! Teraz sa epiluje takmer bez bolesti pomocou IPL

Zabudnite na vosk! Teraz sa epiluje takmer bez bolesti pomocou IPL

Každý ich od prírody má, ale väčšina z nás ich nechce. Veľakrát vykukujú v tu najnevhodnejšiu dobu z nevhodných miest. Proti nim vedieme neustály boj. Chĺpky. Zatiaľ čo jedny používajú staré dobré žiletky (holitka), iní spoliehajú na vosk a pravidelne trpia. Chĺpkov sa dá ale jednoducho zbaviť na dlho, alebo dokonca na stálo. Nápovedu nájdete v tomto článku.
Epilujete, alebo depilujete?
     Najprv by sme si mali ujasniť, aký je rozdiel medzi epiláciou a depiláciou. Aj keď sa tieto dva pojmy používajú takmer v bežnej komunikácii, mnohí si ich pletú. Zatiaľ čo depilácia je odstraňovanie chĺpkov holením a ženy ju musia prevádzať 1x za 2-3 dni, epilácia je odstraňovanie chĺpkov aj s korienkami. Výsledok epilácie je logicky trvalejší – môže byť dočasný (pri epilácii pomocou vosku, epilačným strojčekom) alebo trvalý (pri využití IPL, laseri).

Remington IPL

     Trvalá epilácia neznamená, že už nám po nej nikdy neporastú chĺpky. Podstúpiť tento „zákrok“ sa však vyplatí, pretože výsledok si môžeme užívať trebárs aj rok. A to už stojí za zamyslenie.

Za trvalou epiláciou už nemusíte do salónov krásy
     Boli doby, kedy sa kvôli trvalej epilácii stáli fronty v salónoch krásy. Každá žena, ktorá chcela mať na dlho nohy hebké ako v reklame, musela za epiláciou k špecialistovi alebo špecialistke. Dnes už to nie je nutné a trvalú epiláciu zvládne každý doma – ak zvolí ten správny strojček.

Neprehliadnite:
IPL epilátory: ich vývoj v čase + aktuálna ponuka pre sezónu 2015
IPL – cesta k hladkej pokožke
     IPL je skratka pre intenzívne pulzné svetlo. Ide o technológiu odstraňovania chĺpkov, ktorá je po celom svete využívaná už viac ako 15 rokov a veľmi sa ujala práve v zmienených kozmetických salónoch. Strojčeky využívajúce túto technológiu ožiaria pokožku intenzívnym svetelným zábleskom, ktorý pod povrchom pokožky zapôsobí na chĺpky pri korienkoch a na určitú dobu zastaví ich rast.

     Svetelný záblesk je priťahovaný tmavým sfarbením, teda tmavou farbou chĺpkov. Práve na tmavších chĺpkoch sú najviditeľnejšie výsledky. I z toho dôvodu bývajú niektoré strojčeky špeciálne určené pre svetlú a stredne tmavú pokožku – pri tmavej pokožke by mohlo dôjsť k ich poškodeniu. Samotné IPL má senzor citlivosti pokožky, takže ako náhle priložíme strojček na pokožku, ktorú chceme epilovať, IPL automaticky nastaví intenzitu svetla.

Remington IPL

     Dôležité je vedieť, že výsledky nepoznať ihneď, ale najskôr 1-2 týždne po epilácii. Môže sa zdať, že chĺpky rastú, ale nie je tomu tak. Sú len  vytlačované von z pokožky. Ošetrenie epilátorom je tiež nutné niekoľkokrát zopakovať, aby sme dosiahli perfektný výsledok. Chĺpky, ktoré po aplikácii porastu, budú svetlejšie, jemnejšie a redšie. Po niekoľkých aplikáciách nebudú žiadne.

     Chĺpky rastú v 3 fázach, ktoré sa cyklicky opakujú. Ide o hlavnú rastovú fázu (anagénnu), prechodnú fázu (katagénnu) a oddychovú fázu (telogénnu). V ľudskom tele je vždy 85 % chĺpkov v hlavnej rastovej fáze. IPL je najvhodnejšie používať práve v tejto fáze, pretože folikula je najhlbšie v pokožke a IPL môže preniknúť až k nej, zahriať ju a tak zničiť chĺpok.

Neprehliadnite:
Infografika: Súboj IPL epilácii - IPL epilácia doma a v salóne
Remington IPL

     Pred epiláciou pomocou IPL sa chĺpky nesmú epilovať strojčekom alebo voskom, je však veľmi doporučená depilácia.

Výhody a nevýhody IPL
     Technológia IPL má svoje výhody aj nevýhody. Medzi výhody môžeme spomenúť:
- ľahké ošetrenie doma
- trvalejšie výsledky než pri dočasnej epilácii alebo depilácii
- minimálna bolestivosť ošetrenia – pocit bolesti môžeme pocítiť len v niektorých oblastiach, napríklad pri kostiach
- strojček je možné požičiavať v rodine alebo blízkym – je teda možné sa podeliť o náklady, ktoré sú tým pádom nižšie než používanie vosku 1x za 2-3 týždne
- IPL je dnes možné používať aj na tvár, niektoré strojčeky na to majú priamo špeciálne nástavce
- u IPL s Infinity žiarovkou nie je nutné  žiarovku meniť, ako sme na to zvyknutí u iných epilačných strojčekov

Nevýhody:
- technológia IPL nie je určená pre prírodne tmavú pokožku – na tej by svetlo mohlo spôsobiť popáleniny alebo pľuzgiere
- technológia IPL nie je určená pre opálenú pokožku a niekoľko dní po epilácii sa nesmieme opaľovať
- technológia IPL sa nesmie používať spoločne s kozmetickými prípravkami a nesmie sa používať aj v prípade, že je vaša pokožka citlivá na svetlo

Remington IPL

     Pokiaľ sa rozhodnete zadovážiť si strojček s IPL technológiou, starostlivo zvážte, či budete vyhovovať podmienkam používania, aby ste si zbytočne neprivodili zdravotné komplikácie, ako sú popáleniny, pľuzgiere či zmena farby pokožky. Po zakúpení si nezabudnite dôkladne prečítať návod a vyskúšať svetelné žiarenie najprv na malom kúsku kože. Vaša pokožka môže byť aj 12 mesiacov bez chĺpkov. Vyskúšajte takéto pohodlie sami!
comments powered by Disqus