Zažila som historicky prvý český BeautyCon na vlastnej koži a prinášam vám unikátnu reportáž o vznikajúcom fenoméne

Zažila som historicky prvý český BeautyCon na vlastnej koži a prinášam vám unikátnu reportáž o vznikajúcom fenoméne

30. mája 2015, 10 hodín ráno, pražské štúdio Pozitív a hlúčik netrpezlivo postávajúcich slečien. Tak  takto nejako začal historicky prvý český BeautyCon – unikátna udalosť, ktorá má na svete nevídanú obľubu. Youtube aj sociálne siete pár dni pred konaním tejto udalosti  zahltila výzva známej Youtuberky Carrie Kirsten a jej kolegyne Meshi, ktorá je vo svete pomerne čerstvým nováčikom, ktorý si však veľmi rýchlo buduje silnú základňu fanúšikov a odberateľov. Vo svojom videu fanúšikom obe Youtuberky odhalili starostlivo utajované tajomstvo, vyzvali ich k spolupráci na unikátnom projekte a návšteve stovežatej matičky Prahy s prísľubom šokujúcej zmeny vizáže. Ako akcia nakoniec dopadla? Neprestávajte čítať nasledujúce riadky a dozviete sa to!
Premena začína…
     Vráťme sa späť pred štúdio Pozitív. Hlúčik mladých a krásnych slečien doplňuje moja maličkosť. Dávam sa do reči a pýtam sa na prvé dojmy. Tie sú rôznorodé. Dievčatá sú zvedavé, nedočkavé a taktiež trošku nervózne. Najväčší strach z premeny má však paradoxne práve youtuberka Mesha, ktorá prichádza medzi prvými. Zanedlho započujeme hlasitý smiech a zbadáme ďalšiu skupinku slečien, ktorých dominuje neskrotná Carrie. Rýchlo sa pozdravíme a mierime ku dverám štúdia. Otvorí nám ďalšia hviezda Youtube – Tomáš alias Touha z kanálu Motivace. Jeho úsmev vystrieda šok prameniaci z počtu slečien, ktoré spoločne s youtuberkami dorazili. Po prvotných rozpakoch vchádzame do štúdia a netrpezlivo čakáme, čo sa bude diať.

Všetci na svoje miesta!
     Aj napriek tomu, že je štúdio neveľké, sála z neho útulnosť a priateľská atmosféra. Celý deň a najmä potom premeny slečien bude dokumentovať skúsený fotograf Jaroslav Knirsch a špičkoví pomocníci Remington pre úpravu zovňajšku, s ktorými bude pracovať profesionálny kaderník, ktorého očakávame každú chvíľu, má na starosti produktová manažérka Danka Kmiťová. Po rýchlom občerstvení a zoznámení vchádzajú do dverí tí, ktorí sa o nás budú dnes s profesionálnou starostlivosťou starať – hviezda kaderníckych salónov Pavel Burič a profesionálna vizážistka – nápadne pripomínajúca Keiru Knightley – Diana Faltusová. Štáb štúdia rozmiestni svetla, techniku, Pavel s Dianou vybalí kufre a ide sa na to!

Beautycon

Slečny neverili svojím očiam
     Ako prvé sa premeny zúčastnia fanúšičky našich youtuberiek, ktoré je však nutné odlíčiť a pripraviť na budúcu premenu. Jaro zúrivo fotografuje, slečny si užívajú profesionálnu starostlivosť a relaxujú. Ja medzitým spovedám najskôr Meshu a po nej aj Carrie, ktoré premenu absolvujú až na samom konci BeautyConu. Ich dojmy sú rozporuplné, zatiaľ čo Mesha má menšie obavy z krátkeho účesu, Carrie, ktorá rada svoje fanúšičky šokuje, sa naopak na zmenu teší. Nikto doposiaľ netuší, že sa v duchu pohráva s myšlienkou na zásah holiacim strojčekom… Ale späť ku slečnám, ktoré prechádzajú premenou. Napriek tomu, že patria k tým, na ktorých príroda krásou rozhodne nešetrila, výsledok nám všetkým svorne vyráža dych. Okúzľujúce účesy, originálne líčenie a farbičky, ktoré sú pre leto doslova ako stvorené. Jedna po druhej predstupujú pred zrkadlo a ich údiv striedajú lesknúce sa oči od dojatia. Dianka bude musieť make-up určite opravovať :) Ako jednotlivé premeny fanúšičiek dopadli, sa môžete pozrieť tu a tu.

Neprehliadnite:
Otázky a odpovede k AirFree čističkám vzduchu
Hviezdy na scénu!
     Zrejme najviac sú premenou svojich zverenkýň šokované samotné youtuberky, ktoré sa už nemôžu dočkať, až usadnú do horúceho kresla Pavla a Diany. Ich čas práve nastal a my môžeme byť svedkami unikátnej premeny, ktorá u nás nemá obdoby. Carrie si vezme do parády Diana a Meshu Pavol. Po zhruba polhodinke sa môže Carrie pochváliť make-upom, za ktorý by sa nemusela hanbiť žiadna filmová hviezda. Tyrkysové tiene a linky v rovnako farebnom tóne ju prekrásne rozžiarili a oživili. S Meshou sa zatiaľ pohráva kaderník Pavol, ktorý rešpektuje jej prianie a dĺžku vlasov necháva prakticky rovnakú. Prevzdušnenie a oživenie vlasov je prvým krokom k objemnému vlnitému účesu, ktorý si Mesha toľko priala.

Beautycon

Šokujúca premena nadvihla zo stoličky všetkých zúčastnených

     Po niekoľkých hodinách je dielo dokonané! Obe youtuberky na seba vzájomne môžu oči nechať. Všetci v štúdiu sme svorne stratili reč. Carrie si nechala strojčekom vyholiť niekoľko prameňov vlasov, čím šokovala všetkých zúčastnených. Kučeravý účes, ktorý jej však Pavol vytvoril, je okúzľujúci a všetkých nás veľmi milo prekvapil. Medené vlasy v kombinácií s tyrkysovým letným líčením premenili Carrie v naozajstnú filmovú hviezdu, za ktorou by si producenti zaiste utrhli obe ruky. Na celú premenu sa môžete pozrieť vďaka tejto infografike. Mesha naopak vďaka líčeniu a vlnitému účesu, ktorý pridal jej vlasom na objeme, získala romantický look a šmrnc, po ktorom sa jej fanúšikovia (zvlášť tí mužského pohlavia) doslova utlčú. Ako to Meshe sluší, sa presvedčíte tu. Ale pozor páni, Mesha je už nejakú dobu šťastne zadaná a nehrozí, že by plánovala zmenu.

Záverečné fotenie a veľké uznanie celému týmu
     Záver BeautyConu bol venovaný detailnej dokumentácii jednotlivých premien, ale aj spoločným fotografiám slečien s celým realizačným týmom, ktorému patrí moje veľké uznanie. Fanúšičky youtuberiek si mohli na vlastnej koži vyskúšať, aké to je byť obletovanou celebritou, o ktorú sa stará tým zložený z najuznávanejších profesionálov vo svojom obore. Verím, že ako slečny, tak samotné youtuberky odchádzali domov s hlavou plnou dojmov a príjemných pocitov.

Beautycon

Čo je to BeautyCon a prečo o ňom hovoríme ako o „fenoméne“?
     BeautyCon je projekt portálu Tubr.net, ktorý zastupuje tvorca Youtube videí v Českej a Slovenskej republike. Záštitu tomuto projektu poskytla značka Remington a portál Vždy.cz, na ktorom si môžete prečítať radu zaujímavých článkov, ktoré novo obohatia taktiež články s tematikou Youtube.

Neprehliadnite:
Ako sa zbaviť toho, čo nevidíme: jemné prachové častice (PM2,5)
Cieľom BeautyConu je:
- prinášať ako odberateľom na Youtube, tak fanúšikom na sociálnych sieťach tvorbu populárnych osobností Youtube scény v tematickej forme smerom k beauty a zdravému životnému štýlu
- umožniť fanúšikom stretávať sa so svojimi obľúbencami a zapojiť ich do moderovaných eventov
- zapojiť do BeautyCon zaujímavé osobnosti z iných oblastí spoločnosti
- umožniť začínajúcim tvorcom dostať sa do povedomia divákov a fanúšikov

Beautycon

Ďalší BeautyCon sa chystá!

     Po úspechu historicky prvého BeautyConu, ktorý sa niesol v tematike „Summer Time“, sa tým organizátorov rozhodol pre ďalší – spoločnosti prístupne otvorené BeautyCony, ktoré by mali tematicky reagovať na aktuálnu sezónu a prianie fanúšikov a priaznivcov.

     Do budúcna by sa mal tento projekt stať miestom, kde sa budú sústreďovať videa a príspevky známych osobností, ako aj miestom na ktorom sa všetci priaznivci dozvedia viac o pripravovaných eventoch, ktoré by sa mali stať jeho neodmysliteľnou súčasťou.

     Viac o tomto unikátnom projekte sa dočítate tu a fotografie si môžete prezrieť na oficiálnom Pinterest kanále.
comments powered by Disqus