Zdravie dýchacích ciest a vlny horúčav

Zdravie dýchacích ciest a vlny horúčav

V dôsledku prebiehajúcich klimatických zmien sú extrémne poveternostné javy čoraz častejšie, najmä počas vĺn horúčav. Tie môžu viesť k nárastu chorôb dýchacích ciest prejavujúcich sa napríklad teplotami, ktorých dôsledkom môžu byť akútne stavy, v krajných prípadoch dokonca smrť. Deti, starší či obézni ľudia alebo tí s chronickými chorobami (cukrovka, alkoholizmus, ochorenie obličiek, pečene a kardiovaskulárneho systému) a predovšetkým pacienti s chronickým respiračným ochorením mali v takýchto podmienkach dodržiavať určité pravidlá, aby predišli zdravotným komplikáciám.
10 tipov ako ľahšie zvládnuť vysoké horúčavy
1. Zvýšte príjem tekutín (obmedzte alkohol, sladené a sýtené nápoje). Nezabúdajte na to, že malé deti a staršie osoby nemusia cítiť smäd, preto by mali byť nabádaní, aby pili veľa tekutín.

2. Pripravujte ľahké jedlá a jedzte pravidelne. Obmedzte ťažké a príliš korenené jedlá.

3. Pokúste sa byť v klimatizovanom prostredí. Ak to nie je možné u vás doma, vyhľadajte ich v kinách, múzeách, nákupných centrách, supermarketoch a podobne.

Neprehliadnite:
Všetko o Airfree
4. Vyvarujte sa priamemu slnečnému žiareniu, predovšetkým v čase medzi 10. a 15. hodinou. Ak sa musíte vystaviť slnečnému žiareniu, urobte tak s náležitou ochranou: noste klobúk so širokým okrajom, slnečné okuliare s ochranou proti UVA a UVB radiácii, opaľovací krém (ochranný faktor vyšší ako 30) a biele alebo svetlé oblečenie vyrobené z bavlny a pokrývajúce väčšinu tela.

5. Vyhnite sa pobytu na pláži počas najteplejších hodín počas dňa. Dôchodcovia a deti do troch rokov by nemali chodiť na pláž počas horúcich dní, prípadne len skoro ráno alebo neskoro poobede. Malé deti by sa mali vyhnúť priamemu slnečnému žiareniu.

6. Ochladzujte pokožku vlažnými vodnými kúpeľmi.

7. Obmedzte vonkajšie aktivity, ktoré si vyžadujú veľkú fyzickú námahu, najmä povolania ako stavbár či záhradník a niektoré športy ako basketbal či bicyklovanie, predovšetkým počas horúcejších dní.

Neprehliadnite:
Čističky vzduchu ako prevencia proti ochoreniam – naozaj fungujú?
8. Nikdy nenechávajte deti, staršie či krehkejšie osoby vo vnútri vozidiel vystavených priamemu slnku, kde môže teplota dosiahnuť hodnoty vyššie ako 60°C. Ak auto nemá klimatizáciu, mali by ste cestovať s pootvorenými oknami.

9. Chráňte bývanie: zabráňte vniknutiu tepla do vášho obydlia pomocou zatiahnutia roliet a vetraním podvečer, keď je vonkajšia teplota nižšia ako tá vo vnútri. Deti, staršie osoby a osoby pripútané na lôžko by mali mať veľmi jemnú a ľahkú posteľnú bielizeň.

10. Nezabudnite skontrolovať vašu rodinu, priateľov a susedov. Pýtajte sa na zdravotný stav ľudí, ktorí sú izolovaní, závislí od pomoci iných, starší alebo mentálne či sociálne krehkí a žijú vo vašom okolí. Pomôžte im prekonať horúce dni.

AirFree

U väčšiny prípadov s nádchou, alergiou alebo astmou môže byť prospešná pláž, pretože  na týchto miestach sa vo vzduchu vyskytuje menšia koncentrácia alergénov.  Narážanie vĺn do piesku a skál vytvára aerosól, ktorý pomáha zvlhčiť nosovú sliznicu a pomáha uľahčiť dýchanie. Aj napriek tomu je najlepšie, počas horúcich dní, ostať vo vnútri v klimatizovanom prostredí. Avšak vzhľadom na súčasnú neľahkú situáciu so šíriacim sa korona vírusom toto leto zrejme naozaj nebude jednoduché vyjsť si k moru a preto pravdepodobne mnohí z nás strávia leto v pohodlí domova. Aj tu si však viete spríjemniť vzduch a uľahčiť tak svojmu telu napríklad od nepríjemných príznakov alergie. K tomu vám dopomôže čistička vzduchu AirFree.  Počas leta je potrebné byť obozretný, pretože sa baktériám a plesniam darí práve v teplom a vlhkom prostredí, keďže majú vhodné podmienky na rozmnožovanie a šíria sa veľmi rýchlo. AirFree využíva technológiu TSS – termodynamický sterilizačný systém. V jadre, ktoré obsahuje patentované keramické teleso, sa vzduch ohrieva na teplotu 200 °C a tým ničí mikroorganizmy nachádzajúce sa vo vzduchu. Následne sa ochladený a sterilizovaný vzduch opäť vracia do miestnosti. Vďaka tomu sa už nemusíte báť premnožených baktérií či vírusov a môžete si tak vytvoriť vlastné útočisko, do ktorého sa uchýlite pri prvých príznakoch respiračných ťažkostí. Čistička / sterilizátor vzduchu AirFree je dostupný v rôznych veľkostiach, preto sa nemusíte báť vziať ho so sebou napríklad na dovolenku či umiestniť napevno v domácnosti. Voľba je len na vás.
comments powered by Disqus