Zoznámte sa s odvrátenou stránkou vášho „sladkého domova“

Zoznámte sa s odvrátenou stránkou vášho „sladkého domova“

Pravdepodobne sa vám tomu nebude chcieť veriť, no je to naozaj pravda. Vzduch v uzavretých priestoroch je až 100 násobné viac znečistený ako vzduch, ktorý dýchame vonku. Podľa štatistík trávime v uzavretých priestoroch až 90% času. A práve táto skutočnosť veľmi výrazne prispieva k rozvoju respiračných ochorení vrátane alergií.
Denne je vzduch v domácnostiach kontaminovaný dýchaním, varením, kúpaním, praním, fajčením a pod. Nie sú to však len každodenné činnosti, ktoré prispievajú k vytváraniu ideálnych podmienok pre množenie rôznych baktérií, vírusov, plesní, roztočov a pod. Existujú veci každodenne spotreby, o ktorých ste si pravdepodobne mysleli, že sú pre ovzdušie (aj pre človeka) laicky povedané zaťažujúce. Hovoríme o rôznych chemikáliách ako farbách, čistiacich prostriedkoch, tlačiarní, horákoch, krboch, kachliach a pod. Za prvotnú „záchranu“ nepríjemného ovzdušia ľudia často považujú klimatizáciu. Tá však vzduch v miestnosti neobnovuje. Zabezpečuje iba cirkuláciu toho istého vzduchu v miestnosti, ktorý sa niekoľkokrát „preženie“ prístrojom. Ten často nie je v sterilnom stave a tak sa môže ľahko stať, že ovzdušie zamoríme ešte viac. Toto všetko prispieva ku kontaminácii vzduchu, v ktorom sa akumulujú roztoče, vírusy, baktérie, vlhkosť, plesne či škodlivé chemikálie ako napr. CO2. Ideálne je pravidelné vetranie ideálne mimo hodín dopravnej špičky.

AirFree Tulip

Koncentrácia vs. citlivosť
Kvalita vzduchu v uzavretých priestoroch sa stáva predmetom stále intenzívnejších štúdií práve kvôli zmenám v architektonickom správaní s počiatkom v 20. storočí.

Plesne a baktérie sú zdraviu škodlivé biologické kontaminanty nachádzajúce sa v interiéroch. Spôsobujú infekčné, zápalové alebo toxické reakcie. Koncentrácia týchto znečisťujúcich látok vo vzťahu k citlivosti jednotlivca určuje intenzitu reakcie. Pokojne tak môžeme doma trpieť tzv. syndrómom chorých budov bez toho, aby sme o tom vedeli.

Neprehliadnite:
Všetko o Airfree
Nepriaznivé vnútorné prostredie môže spôsobiť dýchacie ťažkosti, sucho v hrdle, podráždenie očí, bolesti hlavy, alergické reakcie, poruchy koncentrácie, nedostatok energie či ospalosť.

AirFree Tulip

Aby ste sa doma cítili naozaj dobre
Jedným zo spôsobov ako zabezpečiť zdravé prostredie vo vašom domove je aj implementácia čističky / sterilizátora vzduchu Airfree. Airfree, na rozdiel od iných čističiek, nevyužíva žiadne čistiace filtre zachytávajúce nečistoty. Pýtate sa ako to teda funguje? Úplne jednoducho. „Srdce“ čističky / sterilizátora Airfree tvorí keramické jadro, ktoré sa zahrieva na maximálnu teplotu 200 °C. Kontaminovaný vzduch z miestnosti prúdi priamo do čističky, kde sa pri prechode ohriatým keramickým jadrom sterilizuje. Všetky nežiadúce mikroorganizmy sú spálené na mikroskopické časti a do priestoru prúdi čistý a sterilný vzduch. Aj napriek skutočnosti, že čistička / sterilizátor vzduchu Airfree funguje na princípe TSS- termodynamickej technológie, z prístroja nevychádza horúci vzduch a preto nemá vplyv na zmenu teploty v miestnosti. Vybrať si tiež môžete z rôznych veľkostí a spôsobov upevnenia (na zem alebo na stenu). Voľba je iba na vás!
comments powered by Disqus