Aké sú skúsenosti s robotom Russell Hobbs AURA? V čom je unikátny?

Aké sú skúsenosti s robotom Russell Hobbs AURA? V čom je unikátny?

Russell Hobbs Aura je elegantný kuchynský robot, ktorý disponuje s množstvom praktických funkcií – jeho súčasťou je napríklad odšťavovač, krájač, mlynček na mäso a ďalšie vychytávky. Tento všestranný pomocník uľahči prácu v každej kuchyni pri príprave akéhokoľvek jedla. Akékoľvek dlhé popisovanie nikdy nenahradí skúsenosti, ktoré zdieľa jeho majiteľ. Preto sme sa rozhodli poprosiť jednu z majiteliek robota Russell Hobbs Aura o jej dojmy a skúseností s robotom, od vybalenia z krabice cez inštaláciu až po samotnú prípravu najrôznejších pokrmov.
Danka, prečo ste sa rozhodla práve pre tento model?
     Bol to môj prvý výber kuchynského robota a jedným z faktorov, ktoré rozhodovali o výbere, bola cena. Stále ešte študujem a privyrábam si pri škole. Po naštudovaní informácií na webe, čo je dôležité pri výbere robota a následnom skúmaní ponuky som objavila práve Auru, ktorá ma presvedčila širokou ponukou funkcií. Ani som ešte nestihla všetky využiť. Tiež ma zaujala tým, že má celokovové prevody a navyše príjemný vzhľad. Za peknú cenu pekný stroj.

Všade sa môžeme dočítať, že Russell Hobbs Aura zaujme už svojim dizajnom. Je to pravda?
     Je. Nie je to žiadna extravagantná vychytávka 21. storočia, ale práve svojim jednoduchým a čistým dizajnom a snehobielou farbou sa hodí do každej kuchyne, čo je pre mňa ako pre ženu tiež podstatné. Asi ako väčšina žien vyberám všetky spotrebiče najprv očami a až potom sa môžem sústrediť na funkcie, či už vyberám kanvicu, robota alebo práčku.

Russell Hobbs kuchynský robot Aura

Ktoré jeho funkcie a vlastnosti ste ocenila zatiaľ najviac?
     Dve funkcie sú moje srdcové záležitosti – hnetenie a odšťavovanie. Vyrobiť kysnuté cesto bola moja nočná mora, teraz mám hotovo za 3 minúty a ešte mám aj čisté ruky, proste paráda. Keď som si robota vyberala v dobe záchvatu zdravého stravovania a životného štýlu, ktorý ma občas chytí, tak práve odšťavovač pre mňa predstavoval veľké lákadlo. Skvelo odšťaví nielen dužinaté ovocie ako pomaranče a mandarínky, ale zvládne aj jablka alebo mrkvu. Stačí len pár sekúnd a z ovocia je zdravá šťava. Bola som milo prekvapená aj tým, že sa vytvára minimum odpadu, ktorý je vytlačený do jednej nádoby. Odpad je temer suchý, takže som si istá, že z ovocia dokáže robot vytlačiť väčšinu šťavy.

Neprehliadnite:
Maková torta s malinovo ružovým krémom
Ako sa s robotom pracuje a manipuluje?
     Úplne jednoducho. Systém prichytenia nádoby aj nástavcov je jednoduchý, a pritom bezpečný.  Po prvýkrát som si nebola veľmi istá ako poskladať odšťavovač, ale to len preto, že som sa nenamáhala s čítaním návodu. Potom už to šlo hravo. S robotom si poradí i fyzicky nie príliš zdatný človek.

Neprekáža robot v kuchyni, keď ho práve nepoužívate?
     Zatiaľ bývame v spoločnom podnájme, takže priestoru v kuchyni naozaj nemáme na rozdávanie. Keď Auru nepoužívam, je v krabici. Keď ho ale vytiahnem, máme ho na stole aj 2 alebo 3 dni a neobmedzuje nás. Zaberá asi toľko miesta ako kávovar.

Russell Hobbs kuchynský robot Aura

Čo všetko už ste s ním pripravila za pokrmy?
     Asi najviac nám pomohol pri príprave pravých domácich hamburgerov – hnetením cesta a mletím mäsa. A boli výborné! Najčastejšie Auru využívam na prípravu koláčov, pretože rada pečiem a priateľ varí. Keď robím pečené buchty, tak cesto je po vyhnetení robotom jemnejšie a vláčnejšie než pri ručnom hnetení. Priateľ si zase nemôže vynachváliť Auru pri príprave našich obľúbených bryndzových halušiek. Zemiaky na cesto máme nastrúhané za pár minút. Navyše keď ich nemusíme strúhať pol hodiny a ešte s vlastnými prstami, hneď nám viac chutí.

Už sa vám stalo, že vám robot s niečím naozaj nepomohol, niečo sa nepodarilo?
     Jedinou nevýhodou, ktorú podľa mňa robot má, je to, že má len jednu misku na šľahanie. Keď potrebujem vyšľahať sneh z bielkov a potom aj zvyšok cesta, musím sneh preložiť a až potom môžem pokračovať. To je podľa mňa jediné mínus. Trošku srandy  sme zažili pri prvom odšťavovaní, keď som do Aury hodila veľmi veľké kusy mrkvy a potom som ich v zákrutách prstami lovila. Ale zvládla som to a robot už šliape ako hodinky.

Neprehliadnite:
Vánoční revoluce: Prožijte konečně svátky v klidu a pohodě – poradíme vám, jak na to!
Zdá sa, že kuchynský robot Russell Hobbs Aura bol vyrobený tak, aby ladil ku každej kuchyni a mohol potešiť každú gazdinú alebo šikovného kuchára. Ušetrite si čas a nervy zaobstaraním si toho správneho pomocníka a vychutnajte si svoje obľúbené lahôdky s ešte väčšou chuťou!
comments powered by Disqus