Ako sme u nás doma začali používať filtračnú kanvicu LAICA

Ako sme u nás doma začali používať filtračnú kanvicu LAICA

Ahoj! Volám sa Lucia a rada by som sa s vami podelila o skúsenosti s filtračnou kanvicou LAICA, ktorú testovala celá naša rodina. Keď som sa rozhodla testovať kanvicu, premýšľala som, ako na to a či ju vôbec budem v budúcnosti potrebovať. Mala som pocit, že naša kohútiková voda je vcelku dobrá a nezávadná. Postupne som zistila, že som sa na túto problematiku pozerala trochu idealisticky.
Kanvicu som pripravila na používanie. Postupovala som podľa návodu. Najprv som nechala filter 15 minút ponorený vo vode a následne som 3x prefiltrovala a vyliala celý obsah kanvice. Potom som do kanvice už len napustila vodu, ktorá sa do troch minút premenila na 1,2L prefiltrovanej vody. Keď som ju ochutnala, malo to na mňa doslova wow efekt. Voda z nášho kohútika mi vždy chutila, no táto bola oveľa lepšia.

Postupne sa filtrovaná voda stala mojim spoločníkom nielen v kuchyni, ale aj v celej domácnosti. Prvý spotrebič, do ktorého som naliala filtrovanú vodu bola rýchlovarná kanvica. Pravdupovediac ma nebavilo kanvicu stále odvápňovať. Už po pár dňoch po vyčistení som opäť bojovala s uvoľneným vodným kameňom napríklad v káve, ktorá potom naozaj nechutila dobre. Teraz som kanvicu odvápnila a naliala som do nej filtrovanú vodu.

Laica J35

Po mesiaci môžem „s rukou na srdci“ povedať, čo prekvapilo aj mňa, že v rýchlovarnej kanvici nie je ani najmenšia stopa po vodnom kameni či iných usadeninách. Dno je krásne čisté rovnako ako voda v pohári, z ktorej konečne necítiť chlór. Navyše filter Bi-flux odstraňuje aj ťažké kovy ako olovo, zinok, meď a niektoré herbicídy a pesticídy.

Neprehliadnite:
6 látek, které ovlivňují chuť a vůni pitné vody + rady, jak minimalizovat jejich množství
Neskôr som ju začala používať pri varení a tiež do kapsulového kávovaru, nakoľko sa vodný kameň často usádzal v nádobke na vodu a ryska nevyzerala dobre. Aj spotrebiče si zaslúžia filtrovanú vodu, pretože nemusíte kupovať drahé prípravky na odvápňovanie a zároveň predlžujete ich životnosť.

Laica J35

LAICA sa stala neodmysliteľnou súčasťou našej domácnosti a už by som ju najradšej nepustila z ruky. Jediné, čo ma mrzí je, že sme si ju nezaobstarali už dávno, pretože je vhodná aj pre moju dvojročnú dcéru nielen na pitie, ale aj na prípravu detských pokrmov. Tiež veľmi oceňujem, že nemusím domov vláčiť balenú vodu z obchodu, čím šetrím čas, námahu, peniaze a v neposlednom rade aj životné prostredie, ktoré by mohlo byť menej zaťažované plastmi. Keď mám chuť na sódu alebo limonádu, používam výrobník sódy, do ktorého lejem, samozrejme, filtrovanú vodu.

Veľmi ma potešil aj krásny dizajn. Priesvitná kanvica so slabým oranžovým nádychom umožňuje sledovať celý proces filtrácie, ktorý trvá cca 3 minúty. Kanvica je tiež veľmi praktická. Pri nalievaní nie je potrebné otvárať horné veko. Jednoducho som naliala vodu do otvoru, ktorý sa po napúšťaní zase uzavrel. Čistenie je tiež veľmi jednoduché. Všetky časti sú odoberateľné. Po vybratí filtra a indikátora jeho výmeny som všetky jej časti umyla klasickými čistiacimi prostriedkami. Kanvica je úzka a preto perfektne zapadne do dverí chladničky, čo považujem za veľké plus hlavne v lete. Na veku som si tiež jednoducho nastavila dátum výmeny filtra. Označila som mesiac a týždeň, kedy som začala filter používať vďaka čomu som presne vedela, kedy je čas filter vymeniť.

Laica J35

Z názvu nemusí byť úplne jasné, že ide o produkt z Talianska, takže naozaj sa nemusíte báť žiadneho „Made in China“. Zdravotná nezávadnosť Laica kanvice, rovnako ako Bi-flux filtrov sú podložené mnohými certifikáciami z významných a nezávislých laboratórií z celého sveta.

Neprehliadnite:
Zachraňte svoje rychlovarné konvice. Tady je jednoduchý návod
Laica šetrí peniaze
Pýtate sa, ako? Tak si dajme trošku matematiky. Nebojte sa, túto rovnicu pochopí okamžite každý

Filtračná kanvica + 1ks filtra je na našom trhu dostupná v priemere za 23 eur. Kanvica prefiltruje až 150L vody + pripočítajme spotrebu vody, ktorá pri tomto objeme predstavuje zanedbateľný náklad.

Balená voda (a to počítam tú lacnejšiu) stojí v priemere 0,40 eur za 1,5L.

Laica J35

Takže ak kúpite 100 PET, 1,5L, balenej vody za mesiac (cca 17 kartónov po 6 fliaš v balení), bude vás voda stáť v priemere 40 eur.

Neprehliadnite:
Jak přežít jarní alergii? Pomocníkem jsou bylinky i pitný režim
A tu sa dostávame k tomu, že filtračná kanvica vám už prvý mesiac používania ušetrí v priemere 16 eur a následne mesačne oveľa viac, nakoľko dokupujete iba filter za cca 6 eur. Niekedy menej.

Laica sa stala členom našej rodiny, ktorú maximálne využívame každý deň.

Ak ste článok dočítali až do konca, budem rada za akúkoľvek spätnú väzbu či reakciu. Prípadne ak máte nejaké otázky ohľadom filtračnej kanvice či Bi-flux filtrov, môžete sa na mňa obrátiť na Instagrame, kde ma nájdete pod menom zivot_je_nicoolka, kde som vám plne k dispozícii.
comments powered by Disqus