Chrumkavé waffle na počkanie

Chrumkavé waffle na počkanie

Sladké jašenie s našou novou značkou Ariete pokračuje! Mysleli by ste si, že po cukrovej vate a palacinkách siahnem po hotdogovači alebo popcornovači z rady Party Time, ktorú teraz vo veľkom skúšam. Nebránil by som sa teda ani tomu, ale sladké v našej rodine milujeme, a preto sme sa rozhodli testovať wafflovač. Pre nás úplná novinka. Waffle sme ešte nikdy nerobili a hneď na úvod môžem povedať, že premiéra dopadla prejedením.
Recept som si vyhľadal na internete. Vo všeobecnosti sa veľmi recepty nelíšia, tak som si intuitívne vybral nižšie uvedený na odskúšanie. Z uvedeného množstva pripravíte 5-6 kusov waflí:

185 ml polotučné mlieko
1 hrnček hladká múka alebo špaldová (250ml)
1 ks vajce
50 g maslo
1 PL vanilkový cukor DrOetker
2 ČL prášok do pečiva DrOetker
1 štipka soli

Ariete Party waffle

Ja osobne, pre veľkú chuť som túto dávku zdvojnásobil. Originál recept hovorí o roztopenom masle a taktiež bielka by sa mali samostatne vyšľahať a pridať do cesta. Tieto dva body som ignoroval, pre nedostatok času a dostatok lenivosti. Takisto aj vanilkový cukor som nahradil klasickým cukrom, pretože vanilkový som minul pri experimentoch s cukrovou vatou :) Všetky ingrediencie som dal do jednej misky a rozmiešal tyčovým mixérom. Škvŕkanie  v bruchu ma presvedčilo, že nechcem čakať na odstátie cesta, a tak som „naštartoval“ wafflovač. Po zapojení do elektriny nemusíte robiť nič iné, len čakať kým zhasne indikátor pripravenosti, čo trvá približne 5 minút a môžete sa pustiť do pečenia.

Neprehliadnite:
Ariete Party time aneb Čas na pořádnou zábavu!
Ariete Party waffle

Podľa toho aké waffle uprednostňujete si zvolíte množstvo cesta. Ak preferujete hrubé mäkučké a jemné waffle prilejte trošku viac cesta tak, aby mriežka bola zaliata. Vďaka pridanému prášku do pečiva waffle podrastú, s čím síce prístroj počíta, ale ak to preženiete môže sa stať, že cesto vytečie a čistenie wafflovača Vám po dopečení zaberie viac času. Nič tragickejšie sa však nestane, nakoľko prístroj disponuje poistkou, ktorú pri zatváraní zacvaknete. Ak máte radi chrumkavé waffle, tak stačí ich nechať vo wafflovači o niečo dlhšie, prípadne dať piecť menej cesta.

Ariete Party waffle
Ariete Party waffle

Po vybratí ich môžete hneď servírovať. Postačí troška džemu alebo nutella, prípadne čerstvé ovocie a šľahačka a chutný dezert alebo pre milovníkov sladkého pokojne aj obed je na svete...dobrú chuť.

Ariete Party waffle
comments powered by Disqus