Chytrá a nadčasová: taká je nová aplikácia pre filtračné fľaše FLOW’N GO

Chytrá a nadčasová: taká je nová aplikácia pre filtračné fľaše FLOW’N GO

Prvý kontakt s filtračnou fľašou FLOW’N GO bola veľká neznáma. Po skúsenosti s filtračnými kanvicami, ktoré sú obľúbené na celom svete a dokážu s vodou hotové zázraky som si nevedela predstaviť, čo viac by sme mohli chcieť. Ako sa ukázalo, talianska spoločnosť LAICA je vždy o krok vpred a zatiaľ, čo my si užívame ich najnovšie „vychytávky“, oni zatiaľ vymýšľajú ďalšie inovácie. A tak sa ku mne dostala aj filtračná fľaša FLOW’N GO, od ktorej som (rozmaznaná filtračnými kanvicami) očakávala naozaj veľa. Priznám sa však, že aplikácia k FAST DISK filtrom (súčasť filtračnej fľaše) bola pre mňa príjemným prekvapením.
Kto ovláda koho?
Pri filtračných kanviciach som bola zvyknutá nastavovať dátum výmeny filtra manuálne alebo digitálne. Pri výmene filtra som mechanický indikátor nastavila ručne o štyri týždne, aby som nezabudla, kedy mám filter vymeniť. Digitálny indikátor bol trošku chytrejší a počas celého mesiaca ukazoval aktuálny stav životnosti filtra. Každý filter, či už ten mechanický alebo digitálny, bolo potrebné sledovať. Stále keď som mala pocit, že som na niečo zabudla, utekala som skontrolovať filter a neskôr som sa zmierila s faktom, že v týchto výmenách nebudem pravdepodobne nikdy dôsledná. Filtračné fľaše FLOW’N GO ostali (pravdepodobne z dizajnérskeho hľadiska) verné mechanickému indikátoru, no okrem dizajnu sa toho zmenilo oveľa viac...

Laica Flow and Go

Nová doba si žiada nové riešenia
Základnou zmenou bol, samozrejme, dizajn, spôsob využívania filtračného zariadenia, druh filtra, jeho funkcie a to, na čo som sa osobne najviac tešila- chytrá aplikácia.

Nový filter, ktorý sa vkladá do filtračných fliaš FLOW’N GO je patentovaný spoločnosťou Laica, má za úlohu odstrániť z vody nepríjemný a vo vyšších množstvách zdravotne rizikový chlór, vďaka čomu je voda nielen čistejšia a zdravšia, ale aj chutnejšia. FAST DISK filter má však aj jednu výnimočnú funkciu, a tou je schopnosť uchovať vo vode všetky prirodzene sa vyskytujúce minerály prospešné pre náš organizmus. Nový filter sa ukázal ako efektívny pri odstraňovaní chlóru z pitnej vody. Voda však v rôznych oblastiach obsahuje odlišné množstvo chlóru, ktorý ovplyvňuje aj životnosť filtra. Ak je chlóru vo vode viac, filter sa zanesie rýchlejšie ako keď je ho menej a tým sa mení aj dĺžka jeho životnosti a následné nastavovanie indikátora.

Neprehliadnite:
5 spôsobov ako piť vodu z kohútika
Laica Flow and Go

Aplikácia zo série: „uľahčite si život“
Na krabici novej filtračnej fľaše FLOW’N GO som zbadala QR kód a text o aplikácií, ktorá by mala automaticky vypočítať deň výmeny filtra a dokonca ma na to upozorniť. Tak som to teda vyskúšala. Stiahla som si aplikáciu Laica home wellness. Už samotný názov mi našepkal, že aplikácia je určená pre viaceré zariadenia od spoločnosti LAICA, čo mi príde veľmi praktické. Do aplikácie si okrem filtračných zariadení môžem pridať aj tlakomer alebo osobnú váhu. Do aplikácie som sa zaregistrovala prostredníctvom e-mailovej adresy a krajiny. Po potvrdení registrácie e-mailom som si zvolila možnosť filtrácie vody a pridala som nové zariadenie. Ja som použila QR kód, ktorý som do aplikácie načítala, no nové zariadenie je možné pridať aj manuálne. Každé zariadenie môžem v aplikácii pomenovať, čo je super, ak sa moja rodinka FLOW’N GO v budúcnosti rozrastie  Ale späť k procesu. Keď je filter pridaný, vyžaduje sa nastavenie stupňa zachlórovania vody. Túto informáciu zistíte buď laickým pohľadom,  jednoduchým telefonátom do vodární, alebo odovzdaním vzorky vodárňam na akcii „Deň vody“. Aplikácia následne vypočíta dátum najbližšej výmeny na základe stupňa zachlórovania vody a v deň výmeny vám pošle notifikáciu. Chytré, však?

Laica Flow and Go

Koncept filtračných fliaš FLOW’N GO je podľa môjho názoru vytvorený so zreteľom na požiadavky dnešnej rýchlej doby. Dnešný svet inklinuje k dvom protichodným ale zároveň nevyhnutným modelom spôsobu života. Jedným z nich je digitalizácia a chytré riešenia, ktoré nám uľahčujú každodenný život, odbremeňujú nás od povinností a dávajú nám viac času na iné, dôležitejšie veci a druhým je zvýšená požiadavka na starostlivosť o životné prostredie a naše zdravie. A v tomto smere sa, podľa mňa, LAICA trafila priamo do čierneho.
comments powered by Disqus