Cukrová vata ako z Matějskej púte

Cukrová vata ako z Matějskej púte

Ak ide o testovanie vždy sa hlásim ako dobrovoľník. Ešte ochotnejší som, ak dostanem možnosť testovať niečo netradičné – vlastne čím väčší výmysel, tým lepšie. Výrobník cukrovej vaty bol však už aj na mňa veľká výzva. Bez akýchkoľvek znalostí a skúseností sa mi do toho veľmi nechcelo. Očakával som, že budem musieť kupovať špeciálne potraviny. Kolegovia znalí problematiky ma ale vyviedli z omylu, a tak bol výrobník cukrovej vaty od spoločnosti Ariete naložený v aute. Ťažko povedať kto sa tešil viac, či ja alebo moje dieťa.
Ariete výrobník cukrovej vaty 2971

Tak ako palacinkovač, ktorého výsledky testovania s receptom na špenátové palacinky už poznáte, tak aj tento výrobník cukrovej vaty patrí do série Party Time a jeho dizajn je v retro štýle 50. rokov v žiarivej červenej farbe. Krabica je neveľká a v domácnosti Vám nezaberie veľa miesta. V balení okrem hlavnej jednotky nájdete horný kryt pre zachytávanie cukrovej vaty, špeciálny kovový tanier, v ktorom sa rozohrieva cukor, odmerku na cukor a pár kusov kornútkov pre okamžité použitie, keď nemáte doma špajle. Samotná kompletizácia nevyžaduje štúdium manuálu a všetko krásne do seba zapadne. Už len ťuknúť do jediného gombíka, ktorý nájdete na tele prístroja a party môže začať.

Ariete výrobník cukrovej vaty 2971
Ariete výrobník cukrovej vaty 2971

Prekvapilo ma, že prístroj bol pri prvom použití rozohriatý do minúty a pol a do dvoch minút už začal produkovať cukrovú vatu. Tak ak aj pri iných prístrojoch, chce to trošku cviku a zručností, takže prvú cukrovú vatu sa mi nepodarilo správne namotať, ale pri treťom pokuse už mi to išlo od ruky a veľkosťou bola ako z lunaparku. Výrobník cukrovej vaty má úplne jednoduché použitie. Po zapojení prístroja do elektriny. stačí nasypať cukor do stredu kovového taniera a zapnúť. Chvíľku počkáte a môžete začať namotávať cukrovú vatu. Ďalšie cukrové vaty boli vyrobené už celkom rýchlo, tak som začal experimentovať.

Ariete výrobník cukrovej vaty 2971
Ariete výrobník cukrovej vaty 2971

Cukrová vata podľa vašej chuti
Na internete ako aj na obrázkoch som videl, že sú vyfotené pri prístroji aj cukríky. Po informáciách od kolegov som našiel doma veľkú krabicu "tvrdých" cukríkov a pustil som sa do výroby rôznych príchutí. Osobne odporúčam, cukríky pred vložením do prístroja aspoň prelomiť/rozrezať na polovicu. Ja, neznalý veci, som tam vložil cukrík celý a po chvíľke vyletel von namiesto cukrovej vaty cukrík :) Nebojte sa, nešlo o nič život ohrozujúce. Po úvodných úspešno-neúspešných pokusoch som zistil, že bohate stačí dať do tanierika jeden kus celého cukríka a ostatok doplniť cukrom. Z toho jedného cukríka, bude mať celá cukrová vata danú chuť.

Neprehliadnite:
Ariete Party time aneb Čas na pořádnou zábavu!
Ariete výrobník cukrovej vaty 2971

Ariete výrobník cukrovej vaty 2971
Ariete výrobník cukrovej vaty 2971

Nebojte sa experimentovať
Mali ste už niekedy hašlerkovú cukrovú vatu? Tú len tak niekde nedostanete, ale doma si ju môžete vyrobiť. Jedna hašlerka, a ide sa na to. Chuť je zaujímavá, akoby ste je jedli hašlerkovú penu. Medové cukríky, mentolové atď. Fantázii sa medze nekladú. Prípadne môžete kombinovať. Pol hašlerky, pol medového cukríka a ide sa znova. Pôvodne som mal v pláne vyrobiť 2-3 cukrové vaty, napokon ma to pohltilo a bolo ich 7 :) Celkom dobrá generálka pred návštevou s deťmi. To sa už výrobník nezastavil a my sme si pochutili na 15 cukrových vatách s príchuťami od výmyslu sveta.

Ariete výrobník cukrovej vaty 2971
Ariete výrobník cukrovej vaty 2971

Čistenie
Okrem toho, že celú linku okolo budete mať od kryštálového cukru, ktorý sa Vám určite vysype, hlavne keď s ním budú manipulovať deti, tak to vôbec nie je komplikované. Horný kryt po použití očistite od skaramelizovaného cukru, vyberiete vychladnutý kovový tanier a dáte to do umývačky riadu. To je všetko.

Ariete výrobník cukrovej vaty 2971

Veľa štastia, bohatú fantáziu a veľa nezabudnuteľných detských osláv.

comments powered by Disqus