Dizajnovky do kuchyne

Dizajnovky do kuchyne

Kuchynská váha je kúskom ktorý proste v kuchyni musíte mať v akejkoľvek podobe. To sa nedá poprieť. Bez toho sa žiadne varenie či pečenie nezaobíde. Niektoré sú neforemné, škaredé či ťažkopádne. No na druhej strane sú tie, ktoré nebudete chcieť schovať. Presne takéto dve sme dostali na otestovanie.
Úplne dve identické váhy len s rôznou potlačou a iným farebným podkladom. Čierny a biely podklad je tak univerzálny, že sa hodí do každej kuchyne. Záleži len od vás. Samotný motív sa tématicky hodí do kuchynského prostredia a ničím neurazí.

Balenie váh je úsporné a vo vnútri okrem samotnej váhy ktorá je zabalená v tvrdom kartóne, jedného pár stránkového manuálu nenájdete nič viac. A ani netreba. Navyše keď založíte váhu medzi knihy, tak aj tam zapadne. Na prebale sa dozviete aj všetky potrebné informácie a technické parametre. K tým sa dostaneme neskôr.

Salter

Hlavná platforma váhy je vyhotovená z odolného skla, ktorá mierne pretŕča cez samotné telo celej váhy. Nemusíte sa preto báť, na ňu niečo vyliať, alebo ju utrieť mokrou handrou. Keď váhu otočíte, zistíte že veľa súčiastok pre samotné váženie netreba. Štyri nožičky zabezpečujú, aby váha správne vážila, nech suroviny položíte kamkoľvek na plochu (nemusíte do stredu). Jedinou vašou starosťou bude starostlivosť o výmenu batérie typu CR2032. Jednu už nájdete nainštolavanú vo váhe a stačí len vytiahnúť umelohmotný prúžok.

Neprehliadnite:
Oslávte s nami “Pancake Day”
Salter

Zapustený displej nenarúša celkový dizajn a je čitateľný takmer za každých podmienok. Samozrejme len mimo úplnej tmy, keďže nie je podsvietený. To by kládlo aj zvýšenú spotrebu na batériu a toľko by nevydržala. Pod displejom nájdete ešte dve tlačídla. Jedno na nulovanie a vypínanie a druhé na prepínanie jednotiek. Práve cez pravé tlačídlo môžete prepínať medzi vážením tekutín alebo a suchých potravín a ešte aj navyše medzi metrickými a imperiálnymi hodnotami, ak by ste náhodou varili pomocou čisto anglických či amerických receptov. Nemusíte tak jednotky prepočítavať.

Salter 1171HRDR
Tlačídlo nulovania je zas dobré, ak nechcete zašpiniť viac mís a všetko vážiť len v jednej. Po každom pridaní surovín, vynulujete váhu a vážite znova. Takto môžete odvážiť celkovo až 5kg surovín. Počas celého spektra váženia, vám váha váži s presnosťou na 1g, čo je na nezaplatenie, ak ste zabudli na pridanie korenín v jednotkách gramu.

Salter 1171HRDR

Vďaka svojmu pravidelnému obdĺžnikovému tvaru o rozmere 225 x 158 x 17mm nebude zavadziať na stole či pracovnej doske, ale nebude problém ju ani niekam odložiť. Za cenu 22.90,- € je to ideálna kuchynská váha za ktorú sa nebudete hanbiť. K dokonalosti nám chýba len jediné a to aby sa obrázok dal meniť, ale tá cena by už bola podstatne vyššia.

Zatiaľ v ponuke máme dve verzie s koreninami a bylinkami, ale na ceste je ešte jedna verzia s praktickou potlačou.

Neprehliadnite:
Plechy na pečenie od f. Salter
Salter 1171CNDR
comments powered by Disqus