ELIXÍR LÁSKY- magický nápoj z grepu

ELIXÍR LÁSKY- magický nápoj z grepu

V novo pripravovanom seriáli s názvom „Elixíry“ vám postupne predstavíme recepty na netradičné a zdravé nápoje. Prvým z nich je spomínaný ELIXÍR LÁSKY, ktorý pripravíte ľavou zadnou.
Keď sme prvýkrát ochutnali tento nápoj, okamžite sme sa doňho zamilovali. Vitamínová bomba v podobe ružového grepu a sladký rozmarínový základ sa ukázali ako výborná kombinácia s množstvom zdravotných benefitov. Musíme vás však upozorniť, že ak ho raz ochutnáte, stane sa veľkou konkurenciou vašich obľúbených nápojov.

Ingrediencie:
1. Filtrovaná voda (1,5 hrnčeka)
2. Trstinový cukor (1 hrnček)
3. Čerstvý rozmarín (podľa chuti)
4. Ružový grep (2 ks)

1. Voňavý a sladký základ
Základ elixíru pozostáva z trstinového cukru rozpusteného v horúcej prefiltrovanej vode a z čerstvého rozmarínu. Rozmarín má antistresové a upokojujúce účinky, pričom znižuje hladinu kortizolu v krvi podobne ako objatie  Tak poďme na to:

Neprehliadnite:
„Berber whiskey“ ELIXÍR- tradičný nápoj z Maroka
Do hrnca sme vysypali hrnček trstinového cukru, ktorý sme zaliali hrnčekom a pol filtrovanej vody.

Vyskúšali sme vodu z filtračnej fľaše Flow’n go, ktorá z nej odstránila chlór a výrazne tak vylepšila jej chuť. Výrobca tejto filtračnej fľaše, Laica, myslel aj na zachovanie minerálov v prefiltrovanej vode, ktoré sú pre naše telo doslova nevyhnutné. Vďaka tomu obsahuje elixír lásky všetko, čo potrebujeme k tomu, aby sme sa cítili dobre nielen fyzicky, ale aj psychicky.

Po čiastočnom rozpustení cukru sme pridali rozmarín a zmes sme priviedli do varu. Následne sme zmes preliali do pohárov. Množstvo závisí od toho, aký sladký nápoj chceme v konečnom dôsledku dosiahnuť. My sme zvolili cca 1/4 pohára.

Laica Flow and Go

2. Ružový grep: zdroj zdravia, vitality a mladosti
Druhým krokom je odšťavenie ružových grepov, ktoré sme následne priliali do pohárov k našej rozmarínovej zmesi a elixír bol na svete.

Neprehliadnite:
FlOW‘N GO: zdravá voda v štýlovom šate
Laica Flow and Go

Tento zázračný nápoj si môžete vychutnávať nielen v zimnom, ale aj v letnom období. Voľba je len na vás.

P.S.: Nezabudnite sa oň podeliť
comments powered by Disqus