Filtračné kanvice na vodu Laica testované Štátnym zdravotným ústavom!

Filtračné kanvice na vodu Laica testované Štátnym zdravotným ústavom!

Po tom, čo kanvice konkurenčných značiek mali problém prejsť testami, sme sa rozhodli ísť s kožou na trh s kanvicami značky Laica a nechať ich otestovať Štátnym zdravotným ústavom.
Požiadali sme Štátny zdravotný ústav o odborné posúdenie zdravotnej nezávadnosti filtračných kanvíc Laica určených pre úpravu pitnej vody. Ústavu sme dodali jednu filtračnú kanvicu na vodu Laica XXL Firenze spolu s univerzálnym filtrom na vodu Bi-flux a jednu filtračnú kanvicu so špeciálnym Bi-flux filtrom Magnesium active. Jeho zloženie zvyšuje množstvo horčíka vo vode.

Ako dopadli filtračné kanvice na vodu Laica v teste Štátneho zdravotného ústavu?
Obe filtračné patróny LAICA Bi-flux a Bi-flux Magnesium active vyhoveli hygienickým požiadavkám a to podľa mikrobiologických aj podľa chemických skúšok vody. 

Namerané hodnoty Štátneho zdravotného ústavu plne vyhoveli normám. Na základe týchto výsledkov môžeme odporučiť užívanie filtračných kanvíc Laica aj špeciálneho Bi-flux filtru Magnesium active.

Neprehliadnite:
Ani Vánoce nemusí být hrozbou pro vaši štíhlou linii: 5 tipů na praktické dárky, díky nimž se nemusíte bát postavit na váhu
Štátny zdravotný ústav odporučil doplniť do návodu k použitiu niektoré upozornenia, na čo samozrejme obratom reflektujeme.

Sme radi, že môžeme prehlásiť, že filtračné kanvice Laica s filtračnými patrónami Bi-flux spĺňajú hygienické požiadavky na zariadenia na úpravu pitnej vody podľa požiadaviek zákona č. 258/2000 Sb.

Pre tých, ktorých zajímajú konkrétne výsledky merania filtračných kanvíc Laica a špeciálneho Bi-flux filtru Magnesium active, vyberáme:
„Po prefiltrovaní vody došlo k poklesu výskytu chlóru z hodnoty 0,11 mg/l pod hranicu stanoviteľnosti. Koncentrácia vápenatých iónov, ktoré majú na svedomí vytváranie vodného kameňa, klesla z pôvodných 79 mg/l na hodnotu 66 mg/l. Tvrdosť vody klesla z hodnoty 2,2 mmol/l na hodnotu 1,8 mmol/l.

Čo sa týka špeciálneho filtra Bi-flux Magnesium active, tu sa zvýšila koncentrácia horčíka vo vode z 6,5 mg/l na hodnotu 8,9 mg/l. Po nočnej stagnácii vody hodnota mierne klesla na 8,7 mg/l, takže pre najlepšie účinky odporúčame piť vodu s prídavkom horčíka vždy čerstvú hneď po prefiltrovaní."


Neprehliadnite:
Oživte Váš tanier ružovými palacinkami!
Plné znenie testu Štátneho zdravotného ústavu si môžete prečítať tu:

Vyjadrenie Laica
comments powered by Disqus