Jablkový ELIXÍR- imunita v „živých“ pohároch

Jablkový ELIXÍR- imunita v „živých“ pohároch

V predchádzajúcich článkoch sme vám ukázali ako pripraviť magický elixír lásky a netradičnú „berber whiskey“. Tentokrát sme sa zamerali na elixír, ktorý podporí vašu imunitu a zaujme netradičným servírovaním. Jablká predstavujú symbol zdravia, plodnosti a vraví sa, že ľudia, ktorí majú radi jablká sú zábavní a charizmatickí. My sme si pri výrobe jablkového elixíru užili naozaj veľa srandy a výsledný nápoj sme si nevedeli vynachváliť.
Čo nás na tomto recepte zaujalo?
Všetky elixíry z nášho seriálu sú niečím špecifické, výnimočné a majú blahodárny účinok na ľudský organizmus. V tomto smere sú jablká tzv. „povinná jazda“ hneď z niekoľkých dôvodov:
1. Zlepšujú trávenie
2. Dokážu rýchlo uvoľňovať cukry v organizme a dodávajú nám okamžitú energiu
3. Majú antioxidačné účinky
4. Znižujú tvorbu rakovinotvorných buniek a hladinu cholesterolu
5. 1 jablko obsahuje 5 až 20 mg vitamínu C

Jablkový elixír

Jablkový Elixír pripravíte úplne jednoducho:


Potrebné ingrediencie:
1. Filtrovaná voda (0,5 l)
2. 100% jablkový džús 1 l
3. Celá škorica 2ks + niekoľko ks na miešanie
4. Šupky z 1 pomaranča
5. Šupky z 1 citróna
6. Klinčeky

Neprehliadnite:
ELIXÍR LÁSKY- magický nápoj z grepu
1. Vitamínový základ
V prvom kroku sme ošúpali pomaranč a citrón, ktoré sme predtým dôkladne umyli horúcou vodou. Do hrnca sme naliali cca  0,5 l. Vody do ktorej sme vložili šupky spolu klinčekmi a škoricou. Na vitamínový základ sme použili vodu z filtračnej fľaše Flow’n go, ktorá z nej odstránila chlór a výrazne tak vylepšila jej chuť. Výrobca tejto filtračnej fľaše, Laica, myslel aj na zachovanie minerálov v prefiltrovanej vode, ktoré sú pre naše telo doslova nevyhnutné. Vo vode sa tak uchovali všetky potrebné minerály bez zápachu a príchute chlóru. Po prevarení sme do nášho základu priliali 100% jablkový džús. Potom sme sa pustili do prípravy „živých“ pohárov.

2. Poháre k nakusnutiu
Od dnešného dňa si Jablkový elixír nevieme predstaviť naservírovaný v obyčajnom pohári. Živé poháre môžete po vypití ich obsahu celé skonzumovať a získať tak oveľa viac vitamínov. Stačí odrezať vrchnú časť jablka a lyžičkou „vydlabať“ jeho vnútro. Následne do „živých“ pohárov prelejeme náš elixír a servírujeme.

Jablkový elixír

Tento zázračný nápoj si môžete vychutnávať nielen v zimnom, ale aj v letnom období. Voľba je len na vás.

P.S.: Nezabudnite sa oň podeliť
comments powered by Disqus