Kávové špeciality ako z dobrej kaviarne? Odhaľte s nami tajomstvo majstrov kávy!

Kávové špeciality ako z dobrej kaviarne? Odhaľte s nami tajomstvo majstrov kávy!

Milovníci Caffè latte, ľadovej kávy, Cappuccina alebo Macchiata si iste svoj obľúbený nápoj nedokážu predstaviť bez našľahanej mliečnej peny. Tá penová čiapka totiž kávový nápoj pozdvihne na úplne novú úroveň. Títo kávoví gurmáni si tak zámerne vyberajú tie najlepšie a najvyhlásenejšie kaviarne, kde ich už obsluha väčšinou pozná. Ak si ich pozvete na návštevu, s "turkom" alebo "rozpustnou" u nich príliš nepochodíte. Čo keby ste im ale ponúkli kávu, na ktorú sú zvyknutí zo svojich obľúbených kaviarní? Bez niekoľkých praktických pomocníkov to ale nepôjde.
Osvojte si základy
Spôsobov, ako doma pripraviť naozaj dobrú kávu, je hneď niekoľko. Predovšetkým je ale dôležité uvedomiť si, že tajomstvo chuti a vzhľadu Caffè latte, Cappuccina a ďalších nápojov na báze našľahaného mlieka, je ukryté práve v použitom mlieku a potom predovšetkým v jeho správnej príprave. Na horúce mlieko zahriate v mikrovlnnej rúre zabudnite. Pri výrobe napeneného mlieka, ako hlavnej ingrediencie aj esencie týchto obľúbených kávových nápojov, sa nezaobídeme bez speňovača mlieka.

Rozmanité spôsoby prípravy mliečnej peny
Mliečnu penu pochopiteľne môžete vyrobiť ručným šľahačom, frapovačom, alebo kvalitným prístrojom na espresso. Tie najlepšie výsledky však dosiahnete iba s výrobníkom mliečnej peny, čiže speňovačom (ak chcete napeňovačom). My sme pre vás vybrali prístroj Ariete Vintage Cappuccino v krémovej farbe.

5 výhod speňovača mlieka Ariete Vintage Cappuccino
1. Príprava veľkého množstva moderných kávových špecialít
2. 3 funkcie - 3 rôzne druhy peny
3. Automatické ukončenie procesu prípravy
4. Priehľadné veko na sledovanie priebehu výroby peny
5. Jednoduché a veľmi intuitívne ovládanie

Neprehliadnite:
Kvalitné spenené mlieko za každých okolností
Ariete Vintage

Retro krásavec Ariete Vintage Cappuccino
Ariete Vintage Cappuccino nadväzuje na svojho nemenej slávneho predchodcu Ariete Retro Cappuccino. Hneď na prvý pohľad vám bude jasné, že speňovač mlieka Ariete sa prívlastkom "Vintage" nechváli len tak náhodou. Dokonalá elegancia, ukrývajúci sa za týmto jednoslovným označením, vás príjemne prekvapí ihneď po vybalení prístroja zo škatule. Elegantné krivky, príjemná krémová farba a retro dizajn robia z tohto prístroja dokonalý doplnok do domácností i kancelárií.

Jednoduchá príprava a ešte jednoduchšie čistenie
Ovládanie prístroja je naozaj veľmi jednoduché a intuitívne, o čom sme sa sami presvedčili počas nedávneho testovania. Stačí vybrať priehľadné veko, naliať do nepriľnavej nádoby po pripravenú rysku plnotučné mlieko, zatvoriť veko a zapnúť prístroj. Hneď ako zhasne kontrolka, mliečna pena je pripravená! Vďaka spomínanému nepriľnavému povrchu je údržba nádoby otázkou niekoľkých sekúnd.

Záverečné resumé
Na záver musíme opäť spomenúť neopozeraný dizajn výrobku, rovnako ako jeho 3 funkcie, ktoré využijete pri príprave obľúbeného Caffè latte, Cappuccina i ďalších kávových a čokoládových špecialít. Za cenu 59,99 € si ho teraz kúpite v našom e-shope, kde pre vás v sklade držíme hneď niekoľko kúskov!
comments powered by Disqus