Kvalitné spenené mlieko za každých okolností

Kvalitné spenené mlieko za každých okolností

Po kladných ohlasoch na nový Vintage speňovač mlieka od Ariete mi nedalo, aby som si ho i ja nevyskúšal. Síce neobľubujem kávu s akoukoľvek formou mlieka, ale adeptov na túto kombináciu sa stále v domácnosti nájde dosť. Takže poďme do toho.
V kompaktnej krabici toho nenájdete veľa: samotný speňovač mlieka spolu so štvorcovou základňou ako poznáte z rýchlovarných kanvíc, kryt nádoby a dva druhy „šľahačov“, ktoré vháňajú vzduch do mlieka. Vnútro nádoby je teflónové z nepriľnavého povrchu, ktorý Vám zas bude známy z panvíc. Na tele prístroja nájdete len jediné tlačidlo pre zapnutie/vypnutie. Preto som bol po rozbalení zvedavý, čo prístroj dokáže.

Ariete speňovač mlieka

Ariete speňovač mlieka

Speňovanie mlieka

Mám pripravené štyri druhy mlieka (sójové, nízko-, polo-, plno-tučné) rôznych teplôt (izbová a z chladničky). Skôr ako začnete musíte sa rozhodnúť, akú kávu si chcete pripraviť. Podľa toho si volíte šľahač – ak si chcete vypiť latté použite malý čierny nástavec, ktorý napení mlieko len jemne. V prípade ak si chcete pochutnať na cappuccine zvoľte strieborný špirálový nástavec. Podľa toho tiež budete vedieť koľko mlieka môžete maximálne do Vintage speňovača mlieka naliať. Pri príprave cappuccina nalievate maximálne po 1. rysku a ak si pripravujete latté, tak po druhú rysku. Nalievam prvý druh mlieka a zapínam. Nezabudnite nasadiť kryt nádoby, aby Vám mlieko prípadne nevyšplechlo ako mne :). Po necelých dvoch minútach mám spenené mlieko, ktoré ledva ide von do pohára. Testujem ďalšie druhy mlieka, a výsledok dostávam vždy identický. Jediná "otravná" vec je umývanie. Samotná nádoba neobsahuje žiadne vyberacie vnútro okrem dvoch vymeniteľných „šľahačov“ preto to do umývačky dať nepôjde a musíte to umývať ručne. Inak by Vám tam mlieko skyslo. Navyše, keď to prúdom vody opláchnete aj zvonku, nie je možné to ihneď použiť, keďže zospodu nádoby sa nachádzajú konektory so základňou.

Ariete speňovač mlieka

Ariete speňovač mlieka

Ariete speňovač mlieka

Teplé alebo studené spenené mlieko?
Na krabici od speňovača mlieka si všímam, že je možné robiť studenú i teplú verziu. Lenže na prístroji nenachádzam okrem toho jedného tlačidla žiadne iné. Po chvíli skúšania zisťujem, že ak podržíte pri zapínaní tlačidlo dlhšie, tak namiesto červeného podsvietenia máte zrazu modré. Aké jednoduché a vlastne aj logické. O vypínanie sa starať nemusíte, prístroj sa vypne sám. Tak ako pri teste za tepla i za studena dostávam rovnaké výsledky s každým druhom mlieka.

Neprehliadnite:
Značka Ariete prináša na český a slovenský trh skvosty nie len talianskej kuchyne
Ariete speňovač mlieka

Ariete speňovač mlieka

Ariete speňovač mlieka

Záver
V prípade, že neviete narábať dobre s tryskou Vášho kávovaru pre spenenie mlieka (naozaj to chce cvik), prípadne kávovar nedisponuje vôbec touto funkciou a potrpíte si na kvalitné latté či cappuccino, je tento prístroj určený práve pre Vás. A aj deti sa potešia na raňajky spenenému mlieku. A keď ešte do toho dohodíte lyžicu granka .... tiež dobrota. Jediné mínus dávam okamžitému umývaniu po použití, ale takmer každý prístroj je potrebné po použití umyť.

comments powered by Disqus