Legendárne značky - Russell Hobbs - časť. 8

Legendárne značky - Russell Hobbs - časť. 8

Ak spomeniete pred akýmkoľvek Britom značku Russell Hobbs, okamžite sa mu rozžiaria oči a jeho chuťové poháriky zažijú veľmi príjemné déjà vu. Prečo? Táto značka je totiž synonymom vysoko funkčných a dizajnových kuchynských spotrebičov tej najvyššej kvality. Počas doby svojho vzniku sa navyše môže pochváliť hneď niekoľkými prvenstvami, v ktorých  spotrebiče skoršej nadčasovej doby, v kombinácií s inováciami,  uľahčujú život miliónom ľuďom na celom svete. Ale pekne poporiadku. Pohodlne sa usaďte a nechajte sa uniesť jedinečným príbehom, na ktorého počiatku stál veľký sen a možno až príliš trúfalý nápad.
Spojenie dvoch inžinierov zmenilo svet
     Rok 1952, Veľká Británia a dve ničím zaujímavé mená, o ktorých Spojené kráľovstvo doposiaľ nemalo sebe menšie potuchy. Bill Russell a Peter Hobbs, ako skúsení technickí inžinieri, stavili na krehké spojenectvo nesúce sa v duchu dobrých nápadov a futuristických vynálezov, ktoré im v priebehu nasledujúcich 63 rokov priniesli vytúženú slávu, obdiv, rad ocenení aj patentov. Okrem toho zmenili zásadným spôsobom život nielen britských domácností, ale aj ostatných domácností naprieč generáciami i svetadielmi.

Svetové prvenstvá na seba nenechali dlho čakať
     Ešte ten istý rok sa Russell Hobbs významne angažuje do vývoja jedného z predchodcov typických dnešných kávovarov. Tento kávový perculator niesol meno CP1 a položil základy domácej príprave kávy. Napriek tomu, že sa jednalo o pokrokový vynález, veľkého úspechu sa vo svojich prvopočiatkoch nedočkal. Absolútne šialenstvo sa však strhlo presne o tri roky neskôr, kedy páni Russell a Hobbs uviedli na trh historicky prvú rýchlo varnú kanvicu. Ohrev vody získal týmto vynálezom úplne nový rozmer a britské domácnosti začali futuristické kanvice skupovať po stovkách. Vďaka tomu prekročila značka o pár rokov neskôr historickú hranicu milióna predaných prístrojov, čo bolo na vtedajšiu dobu vskutku obdivuhodné číslo.  

História Russell Hobbs

Russell Hobbs ovláda britský aj svetový trh
     Firma bola v balíku prakticky od prvého dňa svojho založenia. Výrobky zastúpené miliónovou produkciou vystriedala päťmiliónová hranica a pozícia svetového lídra vo výrobe rýchlo varných kanvíc, automatických kávovarov a špeciálnych kanvíc pre prípravu sypaného čaju. Konkurencia nemala šancu, Russell Hobbs sa totiž stával pojmom, o ktorého kvalitách sa chceli presvedčiť všetci naprieč svetadielmi. A páni vo svojich inováciách neprestávali. Ďalšie svetové prvenstvá obhájili vďaka prvej dotykovo ovládanej rýchlo varnej kanvici (2009), ktorá zaujímavým spôsobom ozvláštnila ohrev vody a umožnila ľahkú regulovateľnosť jej teploty.

Neprehliadnite:
Ryžovar – najpredávanejší zázrak na svete
História Russell Hobbs

Sortiment prispôsobený britským domácnostiam
     Keďže si Briti vždy zakladali (a do dnešnej doby tiež zakladajú) na výdatné raňajky konzumované v okruhu najbližších, potrebovali na jej prípravu viac ako len samotnú kanvicu. Na ich prosby zareagovala firma inovatívnymi raňajkovými setmi, ktorých srdcom bol hriankovač s nemenej kvalitnou rýchlo varnou kanvicou a kvalitný kávovar. Briti si tieto sety obľúbili prakticky cez noc a svoju kuchyňu tak ozdobili vysoko funkčnou a dizajnovou dokonalosťou, ktorá bola pre výrobky tejto značky typická. Na český a slovenský trh značka prenikla na jeseň roku 2010, kedy si na svoju stranu postupne získala rad moderných domácností. Zákazníci si vďaka dobrým skúsenostiam obľúbili rad nových pomocníkov, medzi ktorými nechýbal ani luxusný domáci panini gril Russell Hobbs 17888 určený k príprave lahodných grilovaných pokrmov pekne v pohodlí svojho domova, výkonný stolný mixér Russell Hobbs 21350 alebo mini sekáčik Russell Hobbs 20320, ktorého inovatívne funkcie, rovnako ako dizajn nahrávajú modernej príprave pokrmov pre celú rodinu. A aby toho nebolo málo (alebo aby páni Russell a Hobbs nevyšli z cviku), ďalšie svetové prvenstvá obhájili v roku 2011 s prvým kompletne dotykovo ovládaným raňajkovým setom.

História Russell Hobbs

Budúcnosť zahalená futuristickým oparom
     Značka Russell Hobbs vo svojich inováciách neustáva. V súčasnej dobe na svetový trh dodáva nielen vysoko kvalitných kuchynských pomocníkov, rýchlo varné kanvice a kávovary, v jej sortimente nájdete aj nespočetné množstvo menších domácich elektrospotrebičov od žehličiek, až po parné mopy. V súčasnej dobe môžete v britských domácnostiach vidieť aj tzv. veľké domáce spotrebiče Russell Hobbs, ale práčkam a chladničkám s mnohými inovatívnymi funkciami zatiaľ v kontinentálnej Európe majiteľ značky nenaordinoval nástup na trh. Významným míľnikom a krokom vpred je tiež vzájomné spojenie značky so spoločnosťou Spectrum Brands, ktorý vlastní tiež spoločnosť Remington, ktorú sme vám predstavili v jednom z minulých článkov. Čo vzíde z toho netradičného spojenia, to sa v súčasnosti môžeme len dohadovať. Jedno je však isté, futuristický nádych výrobkom Russell Hobbs rozhodne chýbať nebude!
comments powered by Disqus