Multifunkčný mlynček Zelmer: súčasť povinnej výbavy každého milovníka mäsových špecialít

Multifunkčný mlynček Zelmer: súčasť povinnej výbavy každého milovníka mäsových špecialít

Hľadáte výkonného pomocníka, ktorý vám pomôže s prípravou domácich klobás, mletého mäsa k nedeľnému obedu alebo so základom na poctivé domáce hamburgery? Nehľadajte! Našli sme ho za vás. A dokonca poctivo otestovali. Toto je multifunkčný elektrický mlynček Zelmer - zoznámte sa, prosím!
Parametre výberu
Pri výbere kvalitného a spoľahlivého pomocníka na chatu i do kuchyne pre nás bol dôležitý jeho výkon, rovnako ako ponuka príslušenstva. Túto základnú podmienku spĺňalo hneď niekoľko mlynčekov legendárnej značky Zelmer, ktorá v sebe snúbi viac ako 50 ročnú tradíciu s funkčným dizajnom a poctivosťou.

Nakoniec sme sa rozhodli pre multifunkčný elektrický mlynček Zelmer ZMM4050B, ktorý vás hneď po prvom vyskúšaní zaujme obrovským 1900W výkonom. Čo to znamená v praxi? Trebárs skutočnosť, že počas minúty nameliete 2,5 kilogramu mäsa! Rýchlo, spoľahlivo a bez námahy. A to je argument, ktorý sa skrátka neodmieta.

Tajomstvo spočíva nielen v silnom motore mlynčeka, ale aj v kvalitnej kovovej mlecej komore, ktorá predstavuje srdce celého prístroja. Jej súčasťou sú totiž tri druhy mlecích doštičiek a obojstranný nerezový nôž, ktorý si hravo poradí aj s tuhšími kúskami mäsa.

Neprehliadnite:
Mleté mäso je najlepšie, keď si ho pripravíte doma. Prezradíme tipy, ako na to!
Ak by ste predsa len modelu ZMM4050B naložili viac, než dokáže zvládnuť, prístroj okamžite aktivuje spojku preťaženia motora, ktorá ho bezpečne odstaví z prevádzky a zabráni tak jeho poškodeniu. Hlúposť? Ba naopak! Praktická vychytávka, ktorá predlžuje životnosť prístroja a šetrí vašu peňaženku.

Zelmer mlynček na mäso

Nejde iba o mäso

Elektrický Zelmer mlynček je primárne, samozrejme, určený najmä pre spracovávanie mäsa, ktorého kvalitu chcete bezpečne a spoľahlivo kontrolovať. Potenciál multifunkčného mlynčeka Zelmer však využijú aj tí, ktorí mäsu príliš neholdujú. Namiesto neho v ňom môžu pripravovať základy zeleninových fašírok alebo placiek, prípadne na prístroj nasadiť jeden zo štyroch druhov bubienkových strúhadiel, ktoré sa postarajú nielen o spomínanú zeleninu, ale aj o najrôznejšie druhy (najmä tvrdších) syrov alebo nevďačné škrabanie zemiakov.

Nechýba ani plnička na prípravu vege alebo klasických klobás, či pomalý odšťavovač, ktorý dostane z vašej obľúbenej zeleniny alebo ovocia maximum šťavy, vitamínov a ďalších pre telo nevyhnutných látok. Pre zaistenie maximálnej bezpečnosti sú súčasťou mlynčeka aj protišmykové nožičky.

Záverečné resumé
Spoločne s jednoduchou a intuitívnou obsluhou, ktorá prakticky spočíva len v stlačení tlačidla ON alebo OFF, predstavuje tento šikovný pomocník nepostrádateľnú súčasť povinnej výbavy každého milovníka mäsových aj vege špecialít. Keď k vyššie uvedenému pripočítame ešte jednoduchú údržbu a úctyhodný výkon, len ťažko budete hľadať konkurenta, ktorý by v tomto záťažovom teste obstál rovnako dobre, ba dokonca lepšie!

Neprehliadnite:
Kupujete kvalitné mäso? A viete, ako ho vlastne spoznať?
comments powered by Disqus