Nasekať, či rozmixovať? S univerzálnym mixérom pripravíte čerstvé ovocie i zeleninu

Nasekať, či rozmixovať? S univerzálnym mixérom pripravíte čerstvé ovocie i zeleninu

Varenie môže byť veda, ale aj skvelá zábava a perfektné odreagovanie. Keď si svoju kuchyňu vybavíte modernými pomocníkmi, s ktorými vám pôjde práca pekne od ruky a ušetri vám čas, uvidíte, že čas strávený prípravou pokrmov začnete mať radi a pokiaľ už ho radi máte, bláznivo si ho zamilujete. V tomto článku sa zameriame na troch pomocníkoch – food procesor, stolný mixér a sekáčik. V čom sa líšia stolný mixér od food procesora a kedy je najlepšie použiť samotný sekáčik? Dozviete sa v nasledujúcich riadkoch.
Tip 1 – food procesor
     Medzi food procesory sme pre vás vybrali Russell Hobbs, ktorý  dostanete hneď v 2 variantoch – v bielej farbe Aura a v červenej farbe Desire. Rozdiel však nie je len vo farbách, ale aj vo vybavení.

     S týmto food procesorom môžete s radosťou sekať, strúhať, krájať na plátky, šľahať a mixovať ingrediencie do presnej konzistencie akú potrebujete. Aura je skvelým parťákom pri príprave omáčok, polievok alebo pyré pre najmenšie deti. Súčasťou food procesoru bielej farby je mlynček na kávu, oriešky a korenie, ktorý nenájdete pri červenom variante. Pokiaľ ho však nepotrebujete, iste vám postačí.

Russell hobbs food procesor

Tip 2 – stolný mixér
     Veľa krát zabúdaným pomocníkom v kuchyni môže byť stolný mixér, napríklad Aura alebo Desire. V Aure môžete s dokonalou eleganciou a bez väčšieho úsilia rozmixovať ovocie na smoothie, mliečny kokteil, pyré pre deti alebo zeleninu na poctivú domácu polievku. Súčasťou Aury je mlynček, ktorý si bez problémov poradí s orechmi, kávou a korením.

Neprehliadnite:
Maková torta s malinovo ružovým krémom
     Model Desire ponúka to isté čo Aura, avšak bez mlynčeka. Rovnako ako pri food procesore musíme konštatovať, že pokiaľ mlynček nevyžadujete, Desire vám iste pomôže so všetkým, čo vám sľúbi.

     Oba mixéry sa dajú perfektne využiť pre prácu, ktorú snáď nikto nemá rád – pre výrobu zemiakovej zmesi  na zemiakové placky. Surové zemiaky dokáže za moment rozmixovať a ušetrí vám rezné ranky a ďalšie drobné nehody.

Russell Hobbs Desire

     Okrem toho sú mixéry výborné pre prípravu smoothies, ktoré hocikto miluje. Chuti čerstvo rozmixovaného ovocia skrátka málokto odolá…

     V čom sa líši food procesor od stolného mixéra? Food procesor je spojenie 2 samostatných strojov, napríklad mixéra a strúhača. Food procesor, ktorý sme vám predstavili o niekoľko odsekov vyššie, má na rozdiel od zmieneného mixéra plastovú nádobu a nemusí tak zvládnuť prípravu horúcich jedál. Odlišné bývajú aj nože. Pre prípravu detských kašičiek a podobných pokrmov je vhodnejší stolný mixér.

Neprehliadnite:
Pokochajte sa týmito nádhernými spotrebičmi do kuchyne a vyberte si z našej ponuky ten svoj!
Tip 3 – sekáčik
     Pracovným doskám a nožom pri sekaní v moderných domácnostiach už odzvonilo. So sekáčikom Desire Mini nemusíte ani trochu riskovať ujmu na zdraví v podobe porezaných prstov. Sekáčik je vhodný na sekanie zeleniny do šalátov, cibule do guláša a hodí sa aj na plno ďalších príležitostí. Ovládanie je jednoduché – jedným tlačidlom a dobu sekania sami určíte, na ako veľké kúsky chcete ingrediencie nasekať. Čím dlhšie necháte sekáčik pracovať, tým menšie kúsky budete mať. Využijete ho aj pri príprave delikatesných nátierok.

Russell Hobbs sekáčik

Všetky nami doporučené tipy sú nie len výbornými pomocníkmi do kuchyne. Keď ich postavíte na linku, vašej kuchyni dajú nádych moderny a dizajnu – tak pekne vyzerajú. Výrobky Russell Hobbs sú  svojim štýlovým vzhľadom povestné. Presvedčte sa na vlastné oči!
comments powered by Disqus