Nesprávny pitný režim ovplyvňuje váš každodenný výkon viac ako si myslíte. Čo s tým?

Nesprávny pitný režim ovplyvňuje váš každodenný výkon viac ako si myslíte. Čo s tým?

Voda hraje v našem životě nezastupitelnou a nenahraditelnou roli. Bez téhle životadárné tekutiny zkrátka nedokážeme žít ani fungovat. Věděli jste ale, že její přijaté množství může zlepšit duševní i fyzické zdraví? Dostatečný příjem tekutin navíc stimuluje mozek, který tak zvládá zpracovávat i ty nejnáročnější úkoly. Je proto důležité nezapomínat na pitný režim nejen doma, ale především v práci.
V práci pitný režim tak trochu „flákame“
Všeobecne sa odporúča vypiť 1,5 – 2,5 litra tekutín denne. Ideálne je piť čistú vodu, bylinkové čaje alebo ovocné či zeleninové šťavy. Konkrétne množstvo sa však vo finále odvíja od telesnej hmotnosti, ročného obdobia či pracovnej vyťaženosti. A keď sme už pri tej práci- máte prehľad o tom, koľko vody počas pracovnej doby vypijete?

Pitny rezim

Štatistiky sú, bohužiaľ, neúprosné a hovoria jasne: v práci pitný režim tak trochu „flákame“. A to nie je dobré! Správna hydratácia ľudského organizmu je totiž jedným z kľúčových a zdraviu najprospešnejších návykov, ktoré si človek môže ľahko osvojiť. A jeden z našich najdôležitejších orgánov v tele- mozog, ktorý tvorí asi 75% voda, potrebuje hydratovať viac, ako sa môže na prvý pohľad zdať.

Všetky neuróny v synapse potrebujú na správne fungovanie dostatok vody. Práve nedostatok tekutín v tele je jedným z hlavných vinníkov zhoršenia pamäte či duševnej výkonnosti. Množstvo odborníkov navyše upozorňuje aj na to, že pokles tekutín pod 2% pod obvyklú normu dokáže vyvolať výrazný pokles sily, motivácie a spôsobovať únavu.

Neprehliadnite:
Chytrá a nadčasová: taká je nová aplikácia pre filtračné fľaše FLOW’N GO
Ak spozorujete, že sa vaša myseľ nedokáže zamerať na úlohu, ktorú potrebujete zvládnuť, vypite pohár vody (ideálne kohútikovej). Vaše kognitívne funkcie by sa mali v priebehu niekoľkých minút zlepšiť vďaka čomu dokážete vyriešiť aj náročnejšie úlohy. Ak sa snažíte eliminovať množstvo plastového odpadu a pijete vodu z barelov umiestnených v práci alebo kohútikovú vodu, môžete naraziť na jej zhoršenú kvalitu či chuť. Ako je to možné?

Barelová voda nie je vždy najvhodnejšie riešenie
Veľké plastové barely s vodou, ktoré by mali podporiť pitný režim zamestnancov, môžu predstavovať problém. Kvalita vody v bareloch totiž nemusí byť vždy uspokojivá. Priehľadné barely sú často umiestnené na nevhodnom mieste, kde na nich svieti slnko. Slnečné lúče, rovnako ako striedanie teplôt, ovplyvňujú kvalitu aj chuť vody, čo je úplne žiadúce.

Ak nie je barel s vodou vymieňaný pravidelne a zakrytý textíliami či fóliou, ktorá zabráni prepúšťaniu svetla, je lepšie nahradiť barelovú vodu za obyčajnú kohútikovú. Ani tá však nemusí chutiť každému. Vďaka chemickej úprave v nej cítime pachuť chlóru, ktorý je však na jej úpravu potrebný.

Našťastie, existujú moderné filtračné zariadenia. Ponuku týchto zariadení nájdete napríklad v sortimente značky Laica, ktorá sa môže pochváliť inovatívnymi filtračnými kanvicami a fľašami. Jednou z nich je aj filtračná stolová fľaša Flow’n go, vďaka ktorej máte k dispozícii filtrovanú vodu bez pachute, zakalenia a nežiadúcich látok a to okamžite. Na vodu naozaj nemusíte čakať. Filtračná fľaša Flow’n go filtruje vodu priamo pri nalievaní.

Neprehliadnite:
5 spôsobov ako piť vodu z kohútika
Pitny rezim

Za vysokú kvalitu a výbornú chuť vody vďačíme špeciálnemu uhlíkovému filtru Fast-disk, ktorý dokáže efektívne redukovať chlór a vylepšiť chuť kohútikovej vody. To všetko pri zachovaní všetkých dôležitých minerálov, ktoré sa prirodzene vyskytujú v kohútikovej vode. Milovníci moderných vychytávok určite ocenia mobilnú aplikáciu, ktorá vás vždy upozorní na potrebu výmeny filtra bez toho, aby ste si museli túto informáciu zaznamenávať. Výmenu filtra tak môžete pokojne pustiť z hlavy.
comments powered by Disqus