Rady pre zaobstaranie si stolného mixéra + Recept na makové mlieko

Rady pre zaobstaranie si stolného mixéra + Recept na makové mlieko

Nedávno som prechádzala obdobím, kedy som vyberala stolný mixér. Zabralo mi to celkom dosť času, tak som si povedala, že tipy, ktorými som sa nakoniec riadila, sa trebárs môžu hodiť aj vám. Niekoľko rokov som si vystačila s kvalitným ponorným mixérom, ale na niektoré veci bol nakoniec slabý. Tak napríklad kokosové mlieko som s ponorným mixérom neurobila a pokiaľ bolo potrebné niečo rozmixovať naozaj najemno, musela som ešte navyše použiť pasírovač. Dlho som váhala, ale nakoniec som sa pustila do výberu stolného mixéra, a dnes som naozaj rada, že som sa k tomu dokopala. Kokosové mlieko už asi nebudem musieť kupovať v obchode, hodí sa aj na jemné omáčky a veľa ďalších vecí.
Russell hobbs Desire

Keď som sa rozhodovala, aký mixér zaobstarať, pustila som si toto video z Černých ovcí, kde sa výberu mixéra celkom podrobne venujú.

1. Pochytila som, že je lepšie investovať do stolného mixéra so sklenenou nádobou, pretože oveľa dlhšie vydrží a je pevnejší oproti plastovému lacnejšiemu variantu.
2. Okrem materiálu ide samozrejme aj o objem nádoby, pretože v pollitrovej nádobe toho veľa nenamixujete. Ideál je aspoň liter, liter a pol.
3. Ako ďalší a asi najdôležitejší atribút je príkon mixéra, pretože čím výkonnejší prístroj, tým samozrejme lepšie dokáže svoj obsah rozmixovať. Medzi tie najvýkonnejšie patrí napríklad Vitamix, ktorý s príkonom cez tisíc wattov dokáže rozmixovať asi všetko, na čo si človek spomenie, od toho sa ale samozrejme odvíja aj jeho cena.
4. No a pri mixéri potom tiež záleží na dobe, po akú môže bežať, zlatou strednou cestou je dvojminútový chod na plný výkon, aj keď je možné nájsť aj pár kúskov, kde môžete mixovať aj tri minúty bez prestávky.
5. V neposlednej rade je tiež potrebné pozerať na dizajn, pretože aj v kuchyni by všetko malo do sebe zapadať.

Ja som sa nakoniec rozhodla pre lepšiu strednú triedu, červený mixér značky Russel Hobbs Desire. Je to objemnejší mixér so sklenenou nádobou, príkonom 750W a dvomi rýchlosťami, takže na ňom ide rozmixovať viac veci než napríklad na staršom mixéri, ktorý majú naši doma. Keďže mám už eťacký červený robot, bolo asi jasné, že budem pokračovať minimálne tón v tóne... Už som v ňom mixovala napríklad pastu z medvedieho cesnaku, špenátovú polievku a hneď niekoľko orechových mliek, ktoré idú naozaj pekne. A je jaro, takže sa chystajú smoothies.

Neprehliadnite:
Nasekať, či rozmixovať? S univerzálnym mixérom pripravíte čerstvé ovocie i zeleninu
Russell hobbs Desire

Recept: Makové mlieko

     Makové mlieko sa môže zdať možno trochu kontroverzné, ale rozhodne sa nemusíte báť, že po ňom budete spať ako Ruženka. Mak je zásaditý, takže pomáha od prekyslenia organizmu a má vysoký obsah vápnika. Je to fajn variant, pokiaľ máte radi chuť maku a nechcete alebo nemôžete piť klasické mlieko.

Na pohár mlieka som potrebovala:
- veľkú hrsť maku (je možný mletý i nemletý)
- 300ml vody
- 1 lyžicu medu alebo agávového sirupu

1. Mak som zaliala vlažnou vodou, v ktorej je možné mak nechať namočiť aj cez noc, ale ja som mixovala hneď a aj tak sa podarilo.
2. Mak s vodou som naliala do mixéra a nechala zakrytý dve minúty mixovať. Vzniknutú zmes som precedila cez jemné plátno a mlieko nakoniec dosladila lyžicou medu.
3. Takto pripravené mlieko v chladničke vydrží pár dní a je dobré len tak, do varenia alebo trebárs do kávy.

comments powered by Disqus