Smoothies boom: nestíhate? Nemáte čas? Pripravte si smoothie „to go“!

Smoothies boom: nestíhate? Nemáte čas? Pripravte si smoothie „to go“!

Poznáme to všetci. Otrasný zvuk budíka, rýchla návšteva kúpeľne v polospánku a útek na metro či parkovisko. O raňajkách doma ani nezakopneme a žalúdok sa o svoj prídel začne hlásiť už v metre, alebo najneskôr po príchode do práce. Na stole máme zvyšok vody od včerajška a v kuchyni zabudnutý hrnček od kávy. Po jedle samozrejme ani pamiatky.
Daň za uponáhľaný život
     Že vám tento scenár nápadne pripomína každodennú rutinu? Potom verte, že týmto svojmu telu príliš neprospievate. Ba práve naopak. Nie nadarmo sa hovorí, že raňajky sú základom dňa. Pokiaľ ich vynecháte, nie len že si parádne spomalíte metabolizmus, ale tiež budete rýchle unavení a vaša pracovná výkonnosť sa bude pohybovať tesne nad hranicou nulovej produktivity.

Russell Hobbs Smoothie

Nedostatok času nie je pádna výhovorka!
     Ak ráno naozaj nestíhate, v práci už chýbajúce raňajky  neodoženiete. Čo tak si ale pripraviť chutné a jednoduché smoothie, ktorých výroba vám nezaberie viac, než pár minút? O tom, čo to vlastne smoothie je sme sa zmieňovali v niekoľkých predchádzajúcich článkoch, súčasťou ktorých boli tiež originálne recepty na lahodné kombinácie, ktoré prospejú nie len nášmu zažívaniu, ale tiež môžu zaujímavo pohnúť s ručičkou osobnej váhy.

Russell Hobbs Smoothie

Smoothie: ideálne riešenie pre večne zaneprázdnených dietárov
     V jednom z predošlých článkov sme sa zmienili o tom, že lahodné smoothie je jediným diétnym kokteilom, ktorý odborníci na zdravú výživu i lekári vrelo  odporúčajú. Nie len, že namixované smoothie obsahuje radu vitamínov, minerálnych látok a živín, tiež je ľahko stráviteľné a v letných dňoch poriadne osviežujúce. Mixovať môžete kde čo – od sezónneho ovocia, cez bylinky, až po zeleninu alebo oriešky či semienka. Ak pridáte do smoothie trošku mlieka alebo bieleho jogurtu, dodáte telu nie len ľahko stráviteľné jednoduché sacharidy, ale tiež potrebnú dávku bielkovín. To všetko rýchlo, jednoducho a bez námahy.

Neprehliadnite:
Domáce smoothie: v lete lahodné osvieženie, v zime zabijak bacilov
Russell Hobbs Smoothie

Kde hľadať inšpiráciu?
     Na internete nájdete nespočetné množstvo receptov na slané i sladké smoothie. Stretnúť sa občas môžete aj s takými kombináciami, ktoré by ste za normálnych okolností s najväčšou pravdepodobnosťou neochutnali. Správne namixované chute vás ale môžu nakoniec  príjemne prekvapiť. Okrem receptov však narazíte aj na nespočetné „smoothie diéty“, vďaka ktorým sa vám podarí za pomerne krátku dobu schudnúť nejaké to kilo navyše. Majte však na pamäti, že nestačí len popíjať lahodné kokteily z čerstvého ovocia či zeleniny, ale je nutné zaradiť do svojho denného harmonogramu tiež trošku toho pohybu a hlavne sa vyvarovať nezdravých návykov a zbytočných prehreškov.

Russell Hobbs Smoothie

Desatoro úspešné smoothie diéty:
1. Odpovedzte si na otázku, prečo do toho idete
2. Vytýčte si reálny cieľ
3. Vybavte sa výkonným kuchynským spoločníkom
4. Začnite so smoothie diétou v deň, ktorý je pre vás niečím významný
5. Nenechajte sa odradiť prvotnými neúspechmi
6. Za každý –  i sebe menší úspech sa nezabudnite odmeniť, trebárs len roztomilou maličkosťou
7. Preštudujte si najrôznejšie druhy receptov  tradičných i tých menej tradičných smoothie kombinácií
8. Vážte sa raz za čas, nie každý deň a pamätajte na to, že najskôr sa telo zbavuje vody a pri nesprávne zacielenej diéte potom potrebných svalov
9. Zaraďte do svojho harmonogramu pohyb a pobyt vonku
10. Nečakajte zázraky!

Bez spoľahlivého pomocníka to nepôjde
     A týmto pomocníkom teraz nemyslíme len partnera alebo kamarátku. Aby ste si smoothie kokteil pripravili, je ideálne zaobstarať si praktický mixér, v ktorom môžete kokteil nie len namixovať, ale tiež si ho pomocou praktickej nádoby odniesť trebárs do práce alebo na pracovnú poradu. Praktickým pomocníkom je v tomto prípade stolný mixér Russell Hobbs Kitchen Collection Mix & Go 21350-56, ktorý si zakúpite už od neuveriteľných 31,49 €! Uff… v letných pariacich dňoch je to viac, než osviežujúca cena, nemyslíte?
comments powered by Disqus