Zoznámte sa, ja som pes. Veľmi vyberavý pes!

Zoznámte sa, ja som pes. Veľmi vyberavý pes!

Aby ste tomu dobre rozumeli, ja nie som len taký ledajaký pes. Nemám síce vznešený pôvod, ba ani modrú krv, nemám ani zvonivý obojok s blyšťavým srdiečkom a infantilným menom a dokonca ani paničku, ktorá by ma prenášala v ružovej kabelke. Ja mám totiž pánka, ktorý mi splní, čo mi na očiach vidí! A pokojne mi neskryto záviďte! Dám totiž packu na to, že môj pánko má obydlie plné tých najlahodnejších dobrôt, aké si len my psici môžeme priať. A verte tomu alebo nie, on mi z tých dobrôt pripravuje gurmánske hostiny! A to je práve dôvod, prečo ma nemôžete považovať za obyčajného orecha. Alebo snáď poznáte nejakého, ktorého by jeho pánko takto rozmaznával? Pochybujem!
Skrátka a dobre, žijeme si náramne. Máme plnú špajzu dobrôt, o ktorých sa ostatným orechom (znovu opakujem, ja orech nie som!) môže iba snívať. So suchými kostičkami, ktorým sa vraj hovorí granule, na mňa ale nechoďte!  Veď už samotný názov „granule“ vo mne evokuje, že sa to proste nedá žrať, čo som dal pánkovi niekoľkokrát najavo. Aj napriek tomu, že sa ma snažil obalamutiť rôznymi značkami, príchuťami, ba aj ďalšími nekalými praktikami, vo finále som mu vrecko s granulami dobrovoľne prenechal. Povedzme, že keď som to urobil  niekoľkokrát, môj svedomitý človek pochopil, že na granule ma proste neužije a tak sklopil chvost a pokorne odkráčal do kuchyne.

Vyberavý pes
Vyberavý pes
Vyberavý pes
A tam sa panenku diali veci! Na začiatku to vyzeralo, že ma hodlá rozkúskovať a zapiecť do paštéty, on ale začal vyťahovať jednu dobrotu za druhou a ja som sa mohol zblázniť z tých vôní, ktoré doputovali až do môjho brlôžka. To vám bola ale lahoda! Hovädzia pečeň, ovsené vločky, ba i vajíčka a ako ona pomyselná čerešnička na torte – voňavá majoránka! Keď toto všetko vyrovnal na kuchynskú linku, bol som pripravený k okamžitej likvidácii všetkého, na čo som svojimi packami dočiahol. Ale nie! Ten zloduch ma odohnal a podľa hluku, ktorý z kuchyne vychádzal, hodlal všetky dobroty zničiť na milión miniatúrnych kúskov! „Len počkaj, až sa mi dostaneš do paciek! Urobím s tebou krátky proces,“ pomyslel som si v záchvate zlosti.

Vyberavý pes
Vyberavý pes
Vyberavý pes
Ale ešte, že som to neurobil. Vôňa z kuchyne totiž naberala na intenzite! Opojná majoránková aróma prestupovala každým kúsočkom mojej kože. „Tak predsa len  tú dobrotu nadobro nezlikvidoval,“ v duchu som zajasal. Po niekoľkých dlhých minútach som bol zavolaný k stolu, kde čakal môj natešený pán. Áno, čítate správne! Môj pánko so mnou skutočne môže jesť pri stole! Povedzme, že spolu máme veľmi intenzívny, pre niektorých možno až intímny vzťah! Ale to nebolo všetko. Pri stole ma čakala miska rôzne veľkých kostičiek, ktoré som doposiaľ ešte nikdy nevidel. Môj pán si dal tu prácu, že zmes pečene, vajíčok, vločiek a majoránky uhnietol, rozvaľkal na plát a vykrájal z nej formičkami najrôznejšie obrazce od kostičiek, cez maličké myšky, až po roztomilé zajačiky, ktoré bolo radosť zhltnúť!

Neprehliadnite:
Testování kuchyňského robota Russell Hobbs model Aura 20355-56
Vyberavý pes
Vyberavý pes
Vyberavý pes
„Zase sme priatelia!“ štekal som radosťou. V záchvate eufórie som sa dokonca opäť nechával škrabkať za uchom a svete div sa – i na brušku, ktoré bolo plné delikátnych dobrôt. A tá opojná vôňa majoránky ma sprevádzala ešte dlho potom, čo môj pánko s formičkami po prvýkrát kúzlil. Dneska stačí zväzkom formičiek zarachotiť a ja viem, že onedlho ma čaká pravá a nefalšovaná hostina, ktorú by mi mohol každý pán – prepáčte pes, závidieť!

Takže vy ostatní, čo kŕmite svoje psy umelými granulami, zamyslíte sa nad sebou! Ako je z môjho rozprávania jasné, byť psom je ohromná fuška a našu priazeň je dobre si zachovať. Veď predsa dobre viete, že keď je najhoršie, sme ochotní s vami urobiť krátky proces! Aby tak nemuselo dochádzať k zbytočným konfliktom, doprajte nám čas od času nejakú lahôdku – trebárs domácu kostičku, ktorú ste pre nás s láskou a nevídanou starostlivosťou pripravili.

Vyberavý pes
Tu máte ingrediencie:
- 500g hovädzej pečene
- 500g ovsených vločiek
- 2 menšie vajcia
- Hrsť majoránky

A toto sú tie zázračné formičky:
Status Holiday cooking baking set – 5 modelov formičiek pre najrôznejšie druhy pamlskov + 2 litrový box na skladovanie už hotových lahôdok (inak by som ich spráskal hneď  a do poslednej omrvinky ).

Neprehliadnite:
Pečeme pro celiaky: Hravě, chutně a snadno! Máme pro vás 3 lahodné recepty, které si zamilujete
Status Formičky na pečenie mamma`s cookie cutters – formičky v tvare kostičiek, myšiek, ale aj sezónne modely, s ktorými sa ešte len zoznamujem.

Mne osobne sa už zase zbiehajú sliny. Asi pôjdem omrknúť kuchyňu, či v nej ešte neostala nejaká tá voňavá kostička.  

S láskou, váš pes


comments powered by Disqus