DVB-T vysielanie a rádio v mobile? Žiaden problém!

DVB-T vysielanie a rádio v mobile? Žiaden problém!

Denne pre Vás zaraďujem do nášho obchodu niekoľko produktov, kde každý si najde to svoje. Nedávno mi takto na spracovanie došla zaujímava položka, ktorá ma dosť zaujala a okamžite som zabehol do skladu, že ju pre Vás otestujem. Jedná sa o prenosný DVB-T príjmač o mobilné zariadenia.
Pri čítaní špecifikácie som sa ani nepozastavil nad samotnou veľkosťou zariadenia, až keď som to hľadal v sklade, tak už balenie ma prekvapilo. Samotné balenie je len o málo väčšie ako dva balíčky cigariet. A to bolo len balenie. Samotný príjmač je asi tak tretina mobilného telefónu. Okrem toho v balení nájdete teleskopickú malú anténu, redukciu na štandardnú koaxiálnu prípojku a microUSB kábel. Čo veľmi oceňujem, že výrobca zvolil práve microUSB kábel pre nabíjanie a tak hlavne užívatelia mobilných zariadení s operačným systémom Android. Pretože v drvivej väčšine práve oni nabíjajú pomocou microUSB rozhrania.

MediaTech DVB-T WiFi

Ďalšou výhodu tohto príjmača je to, že k vášmu mobilnému zariadeniu ho nemusíte pripájať žiadnymi káblami. DVB-T príjmač totiž po zapnutí jediným tlačídlom, ktoré na tele prístroja nájdete, vytvára vlastnú WiFi sieť. Takto sa stačí k nej pripojiť. Aby ste mohli vôbec toto zariadenie ovládať, musíte si pred tým stiahnúť aplikáciu SianoTV z Google Play či AppStore. A je úplne jedno či použijete mobilný telefón alebo nejaký väčší tablet. A to je všetko. Samotná aplikácia Vás už prevedie vyhľadaním kanálov a ich následným zotriedením.

MediaTech DVB-T WiFi

Bohužiaľ aplikácia nedisponuje slovenskou ani českou lokalizáciou, ale to vôbec nie je potrebné. Stačí mať úplne základne znalosti anglického jazyka, prípadne žiadne. Totiž aplikácia je veľmi jednoduchá. Primárne na tom budete pozerať televíziu, takže budete listovať zoznamom kanálov, pod ktorými je napísane, čo práve vysiela, ak daný kanál poskytuje EPG informácie. Príjemnou vlastnosťou je, ak máte dostatok miesta je už nahrávanie vysielania, či pozastavenie alebo pretočenie vzad. Ako veľmi dozadu budete môcť, záleži od nastavenia v aplikácii, kde vyrovnávacia pamäť je prednastavená na veľkosť 100MB čo zodpovedá približne 4 minútam. Viac vlastne v nastavení ani nie je. Môžete si tu znova preusporiadavať naladené kanály, pozrieť si informácie o zariadení či aplikácii a povoliť prehrávanie audia na pozadí. Aplikácia je jednoduchá a účelna. Samotné nahrané programy nájdete v samotnej aplikácii pod nahranými vysielaniami.

Neprehliadnite:
Legendárne značky - Salter - časť. 5
MediaTech DVB-T WiFi

Pozrime sa ešte na samotnú čiernu krabičku, ktorá sa vám pri hmotnosti len 6g zmestí všade. Rozmery sú 39x22x9mm a je tak menšia ako takmer akákoľvek nabíjačka pre telefón. Síce som nezistil s akou kapacitou je zabudovaná Li-ion batéria, ale na jedno nabitie vydrží približne 4 hodiny. V prípade, že chcete predĺžiť výdrž, stačí príjmač napojiť na zdroj napr. aj na powerbank a môžete sledovať Váš obľúbený program ďalej. Aj počas nabíjania stále zariadenie funguje.

MediaTech DVB-T WiFi

Osobne ma ešte zaujímalo, či je krabička využiteľná aj s klasickým počítačom či notebookom. Pri pripojení cez USB systém nijako nerozpoznal zariadenie a tak daný port naozaj slúži len na nabíjanie. Z počítača som sa aj pripojil na danú WiFi, ale keďže neexistuje od výrobcu aplikácia pre Windows či Mac OS X, tak nijako som sa nemohol napojiť na ovládanie. Keby výrobca takúto aplikáciu vydal, bolo by to úplne dokonalé. Ale aj tak, pri cene 64.49€ je to super zariadenie a pre športových fanatikov takmer nevyhnutnosť aby im neutieklo žiadne vysielanie a nemusia tak minúť na drahé mobilné dáta ani cent.

MediaTech DVB-T WiFi

Záverečný test
Ak ste v dobre pokrytej oblasti, tak samotný príjem je vždy kvalitný a stabilný bez akýchkoľvek rušení. Nedalo mi to, a zobral som krabičku na výlet autom s tým, že otestujem príjem signálu za jazdy. Na prekvapenie, počas jazdy mestom s telefónom v držiaku som si pozrel správy na TA3. Občas sa vyskytlo nejaké kostičkovanie obrazu, a to hlavne na výpadovke, keď rýchlosť ukazovala približne 100km/h. Neviem či to prisudzovať priamo rýchlosti alebo kvalite signálu, pretože bývam v okrajovej oblasti Bratislavy v blízkosti rakúskych hraníc, kde je problém chytiť aj obyčajné FM vysielanie. Každopádne túto krabičku si budem pravidelne brávať na služobné cesty.
comments powered by Disqus