Legendárne značky - Salter - časť. 5

Legendárne značky - Salter - časť. 5

Salter je jedna z mála značiek, ktorá svojimi výrobkami uľahčuje ľuďom život už dva a pol storočia. Začiatok jej produkcie siaha tak ďaleko do minulosti, že si niektorí z jej výrobkov pokojne mohol nájsť cestu na dvor Márie Terézie. Táto značka pôvodom z Británie má dnes pobočky v najrôznejších kútoch sveta - od Austrálie cez Hongkong až po Spojené Arabské Emiráty, alebo trebárs Chile. Je teda jasné, že takto rozľahlé zázemie dnes už nadnárodnej firmy má naozajstnú váhu. Však rovnako ako v živote človeka aj u tejto spoločnosti malo všetko skromný začiatok.
Všetko začalo  pružinami
     SALTER HOUSEWARES sa zrodila pred neuveriteľnými 255 rokmi, v roku 1760, v anglickej dedinke Bilston. Richard Salter, toho času pružinár, začal s výrobou „vreckových minciarov“, ktoré sa nápadne podobali dnešným rybárskym váham. So svojim bratom Williamom si na tomto nástroji založili živnosť a o 9 rokov neskôr položili tiež základ rodinného podniku. V nasledujúcom roku 1770 sa podnik premiestnil do mesta West Bromwich, kde sa stal na celých 200 rokov jedným z najdôležitejších zamestnávateľov.

History scales Salter

Obrovský rozmach behom jedinej generácie
Salter Poster History     Spoločnosť prevzal v roku 1825 Richardov synovec, ktorý ju premenoval podľa svojho mena na George Salter & Co. Georgovi sa podarilo vybudovať rozľahlú a výborne vybavenú manufaktúru. Z rovnakého sídla spoločnosť vyrábala širokú škálu váh vrátane úplne prvej kúpeľňovej váhy v Spojenom kráľovstve. Svoje portfólio navyše ešte rozšírili o plynové žehličky, verejné automaty na mince a taktiež v Spojenom kráľovstve debutujúci písací stroj. Behom jedinej generácie sa rodinný podnik rozrástol do nevídaných rozmerov a priniesol mnoho zásadných noviniek. V roku 1884 si spoločnosť pripisuje ďalšie prvenstvo, tento krát na inom než priemyslovom poli - na poli trávnatom. Založili totiž futbalový klub WB Strollers, neskôr West Bromwich Albion FC, a ako prvá firma umiestnili svoju ochrannú známku na dresy futbalistov.

Z rodinného vlastníctva až na svetový trh
     Biznis rozkvital i behom prvej polovičky dvadsiateho storočia a rokom 1950 pokorila zamestnanosť 2000 ľudí v stále rovnakom meste. Po takmer dvesto rokoch od založenia - v roku 1972, prestala byť výhradným majiteľom rodina Salterov a až do roku 2002 bývala súčasťou rôznych veľkých korporácií. Pretože noví majitelia vždy cielili na iný sektor trhu, než bol ten pôvodný, došlo vo februári 2002 k tomu, že sa vedenie Salter Housewares Ltd. rozhodlo pre odkúpenie svojej spoločnosti, aby mohli opäť cieliť na spotrebiteľský trh. Ich zámer sa vydaril a tak teraz Salteru patrí 40% podiel na britskom trhu, čo v prepočte znamená, že sa z kvality jeho výrobkov teší až 8 miliónov domácností.

Neprehliadnite:
Parné čističe a zvieratá
Váhový etalón pod krídlami progresívneho inovátora
     Rast spoločnosti Salter Housewares Ltd. bol v nasledujúcich dvoch rokoch tak strmý, že sa stal veľmi lákavým predmetom akvizícii, čo nakoniec vyústilo v predaj v marci 2004 americkému HoMedics Company - spoločnosti s vedúcim postavením v oblasti domáceho wellness. So sídlom vo Veľkej Británii, USA, a Kanade a s distribučnými kanálmi do viac než 100 zemí sveta je Salter Housewares Ltd. stále jednotkou v predaji váh. Teraz je navyše súčasťou nanajvýš úspešnej skupiny HoMedics - spoločnosti s neustálym rozvojom a dôrazom na inovácie.

Nespochybniteľný líder aj po 250 rokoch
     Na svete je nemnoho značiek, ktorých meno je známe po mnoho generácií. A v obore váh je toto úplne unikátne. Jedno je však pre všetky tieto dlhoveké spoločnosti bez rozdielu zameraní spoločné. Je to istota kvality a precízne odvedených postupov, vychádzajúcich z predlhých tradícií a naproti tomu tiež neustály ťah dopredu, neúnavné hľadanie možností pre inovácie, lebo bez toho by v konkurenčnom prostredí nemali šancu prežiť tak úctyhodnú dobu.
comments powered by Disqus